Προς το περιεχόμενο

Χτισιμο gaming pc


Nemines

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κομπλε,thanks!

 

Ενναλακτικη συνθεση (μη βαρατε ειναι αρκετα λεφτα πρεπει να δω ολες τις ενναλακτικες :P ) ,κοβω 70ε απ την οθονη με αυτην Link.png Site: http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=33647&cat=10">LG 24EA53VQ και 90ε απ τον ssd και τον βαζω σε 3 μηνες (μην μου πειτε οτι θα χω να βαλω τα win και chrome/firefox απ την αρχη σιγα τα ωα) και 10ε κοπηκαν απο ψυκτρα -170ε και βαζω 4770κ οποτε ειμαι στα 1380 ,απλα χωρις ssd και 1200p.  :D

 

Με την καμία όμως.Κόβεις απο παντού για να πάρεις έναν ελάχιστα ανώτερο επεξεργαστή.Κόψε απο την οθόνη και πάρε καλύτερο κουτί.

 

Αν γουστάρεις καλή οθονη πάρε μια Link.png Site: http://www.amazon.com/Seiki-Digital-SE50UY04-50-Inch-120Hz/dp/B00BXF7I9M">Seiki να είσαι κομπλέ για μια 10ετία.

 

Πληκτρολόγιο/ποντίκι έχεις καλό ή κάνα φθηνιάρικο σετ με 10 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γουστάρεις καλή οθονη πάρε μια Link.png Site: http://www.amazon.com/Seiki-Digital-SE50UY04-50-Inch-120Hz/dp/B00BXF7I9M">Seiki να είσαι κομπλέ για μια 10ετία.

 

Keep trolling  :D

 

Φθηνο πληκτρολογιο και razer deathadder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμη η συνθεση παιδια ολα απο visionstudio οποτε λυνεται και το θεμα της συναρμολογησης! Απο βδομαδα μπαινει παραγγελια ,μια τελευταια βοηθεια θα θελα μονο,να μου πειτε αν αυτη η ψυκτρα ταιριαζει γιατι δεν την δινει για 1150 socket αλλα μου την δινει κανονικα σαν επιλογη στην συνθεση,και να μου πειτε αν το xfx 650w τροφοδοτικο φτανει για τωρα (πιστευω ναι) και αν φτανει για μελλοντικο o/c (δεν ειμαι σιγουρος)

Συνολο:1434,42

 

post-271722-0-13665900-1375662502_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω εριξες απο οθονη για 4770κ χμμ,δεν ειναι η καλυτερη επιλογη κατα τη γνωμη μου αλλα αμα εισαι οκ τοτε np.Η ψυκτρα για socket 1155 το παλιο δηλαδη κανει και για τους νεους 1150.

Με 650ρι δεν νομιζω να εχεις κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω εριξες απο οθονη για 4770κ χμμ,δεν ειναι η καλυτερη επιλογη κατα τη γνωμη μου αλλα αμα εισαι οκ τοτε np.

Ναι με το σκεπτικο οτι οταν θα εχω τα φραγκα και αλλαξω και γραφειο γιατι τωρα δεν θα με βολεψει μεγαλυτερη απο 24 μπορω να παω σε 27'' 1440p

 

Η ψυκτρα για socket 1155 το παλιο δηλαδη κανει και για τους νεους 1150.

Με 650ρι δεν νομιζω να εχεις κανενα προβλημα

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω,αλλα επισης ξερω και τον εαυτο μου και οτι αν παρω i5 τωρα σε λιγο καιρο θα τρωγομαι για i7  :P και αν παρω 1200p τωρα μετα θα θελω 27'' και 1440p ,οποτε το σκεπτικο μου ειναι να βαλω μια φθηνη οθονη και τον i7 τωρα ωστε να μην μεινουν περιθωρια βελτιωσης του pc (4770κ και 770 4gb τι να βελτιωσεις???) και να μου μεινει για αργοτερα οταν ξαναμαζεψω χρηματα ενα καλο γραφειο (γιατι αυτο καταρρει 2 ντουλαπια 'χαθηκαν' στη μαχη προχθες  :D ) και μια 27'' 1440p και το ολο συνολο να ειναι τουμπανο,η δεν θα ναι?

 

σκεφτομαι να ανεβω σε 4770κ ,ασχετα αν δεν τον χρειαζομαι προς το παρον αλλα θελω ωμη δυναμη,ματαιοδοξια πειτε το..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Μερικές παρατηρήσεις και από εμένα;

1)Στη παραπάνω σύνθεση δεν υπάρχει ssd

2)να αλλαχτεί ο 4770k με 4670k (δεν είναι ο 4770k πιο δυνατός στο gaming από τον 4670k απλά έχει κάποιες δυνατότητες που ο ts  δεν πρόκειται να τις αξιοποιήσει ποτέ με τη χρήση που κάνει άρα 100€ πεταμένα) να μπει ssd με την διαφορά

3) Κουτί σε αυτά τα χρήματα το http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=28351&cat=1

4) Μέγα λάθος να μην πάρεις την https://www.skroutz.gr/s/360622/Dell-UltraSharp-U2412M.html?keyphrase=u2412m

θα το μετανιώσεις αν τη δεις ποτέ από κοντά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν φίλε την άποψή μου στην είπα και απο το τηλέφωνο . χτίζεις ενα μηχάνημά για 2 κόσμους . ο ενας ειναι ο κοσμος των game και ο αλλος εκει που θα κανεις ολα τα αλλα. me ssd θα εισαι boot  σε 15 sec. και σε ειπα ενα μονο ατομο που θα συμβουλευτής και φυσικά θα κρίνεις . ολες η αποψεις καλες αλλα στην ζυγαρια των απόψεων θα εκτιμήσεις και την εμπειρία . αυτην στο χωρο που σε είπα την εχει απόλυτα ο MoviemakerGr dual boot με mac και win για game. bb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις βάλει και ssd...Έχει λάθη η σύνθεση σου.

Mα ειπαμε ssd θα βαλω σε κανα 2μηνο για να μου αφησει το περιθωριο τωρα να βαλω τον 4770 και μια οθονη τουμπανο 27αρα σε 6 μηνες περιπου που θα μπορω οικονομικα ,τι αλλα λαθη εχει?

 

@Passionate To κουτι καλο χρυσο το ξερω αλλα δεν μου αρεσει απο εμφανιση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...