Προς το περιεχόμενο

Χτισιμο gaming pc


Nemines

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ εξαρχής έκανα την πρόταση μου για 24'' οθόνη.Ο adtakhs μπορεί να έχει άλλη γνώμη,δικαίωμα του, αν επιχειρηματολογεί κιόλας ακόμα καλύτερα.Εσύ τι κάνεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

760 οικονομική καρτα θα κάνεις κάποιες μικρές παραχωρήσεις

770 Hi_end κάρτα που αξίζει τα χρήματα της μέχρι δεκάρας. όλα στο Full

 

 

Το καλυτερο ποστ σου ....

 

Πραγματικά γέλασα ....

 

Δεν ισχύει ούτε το ένα ούτε το άλλο ....

 

Οικονομική κάρτα είναι η 650TI BOOST και η 7850 ...

 

Hi End είναι η 780 / TITAN / 7990

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Όχι φίλε δεν θα το κάνω εγώ ρημάδι το νήμα του άλλου που θέλει να βοηθηθεί για το κόλλημα των μυαλών κάποιων έχω πει τα επιχειρήματα πιο πάνω είμαι υπέρ αναλυτικός,όπως και την πρόταση μου.. ο κόσμος βλέπει,κρίνει,αποφασίζει..

Ξαφνικά κ εν μια νυκτί αποφασίσαμε να πάμε σε μεγαλύτερη ανάλυση με μικρότερη κάρτα γραφικών η άλλον επεξεργαστή.. νομίζω από μόνο του αυτό είναι αρκετό..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Όχι φίλε δεν θα το κάνω εγώ ρημάδι το νήμα του άλλου που θέλει να βοηθηθεί για το κόλλημα των μυαλών κάποιων έχω πει τα επιχειρήματα πιο πάνω είμαι υπέρ αναλυτικός,όπως και την πρόταση μου.. ο κόσμος βλέπει,κρίνει,αποφασίζει..

Ξαφνικά κ εν μια νυκτί αποφασίσαμε να πάμε σε μεγαλύτερη ανάλυση με μικρότερη κάρτα γραφικών η άλλον επεξεργαστή.. νομίζω από μόνο του αυτό είναι αρκετό..

 

 

 

 

Το θέμα είναι πως και εγώ στον TS απαντώ και πολύ απλά του λέω την δική μου άποψη .... η οποία απέχει 200% από την δική σου !

 

Και με ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ επιχείρημα πως

 

α) Η οπτική εμπειρία έρχεται από την ΟΘΟΝΗ !

 

β) Σε υψηλές αναλύσεις δεν παίζει ρόλο ο επεξεργαστής , αλλά η κάρτα γραφικών !!

 

γ) Κάνε συμπίεση του BUDGET στα υπόλοιπα ...

========================================================================

 

Συμπερασματικά του λέω :

 

1) Ρίξε χρήμα σε οθόνη

 

2) Ρίξει χρήμα σε κάρτα γραφικών !

 

3) Το οπτικό αποτέλεσμα που θα πάρεις θα απέχει κατά πολύ από τους άλλους συνδυασμούς !

 

Είναι επιχειρηματολογία η οποία ευσταθεί και έχω κάθε δικαίωμα να την εκφράζω.

 

Εσύ δεν καταλαβαίνω τι ρόλο βαράς .... και ξεκινάς να μιλάς για AMD boys κ.λ.π. χωρίς καν να έχω μιλήσει για AMD ....

Ποιος είναι TROLL λοιπόν και ποιος διαλύει την συζήτηση ?

 

Αναλογίσου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο ποστ σου ....

 

Πραγματικά γέλασα ....

 

Δεν ισχύει ούτε το ένα ούτε το άλλο ....

 

Οικονομική κάρτα είναι η 650TI BOOST και η 7850 ...

 

Hi End είναι η 780 / TITAN / 7990

Αυτές είναι οι προσωπικές επιθέσεις αποπροσανατολισμού της πατατιάς που κάναμε.. παρ'ολα αυτά πάρε όμως την 760 που υπολογίζεις..

 

...και η κωλοτούμπα έγινε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές είναι οι προσωπικές επιθέσεις αποπροσανατολισμού της πατατιάς που κάναμε.. παρ'ολα αυτά πάρε όμως την 760 που υπολογίζεις..

 

...και η κωλοτούμπα έγινε..

 

 

Ποια κολοτουμπα ?  Εσυ μου εισια ολο κολοτουμπες ....

 

Θες να σου βγαλω συνθεση ακομα και σε 1080p η οποία θα στέκεται πολύ καλύτερα από αυτή που έδωσες με 780 επάνω ?

 

Βγαίνει ... αλλά ο συνδυασμός για εσένα πρέπει να είναι συγκεκριμένος ...

 

Καμιά κολοτούμπα ... την ίδια άποψη εκφράζω από την αρχή που πόσταρα στο θέμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πιάνει πανικός και κάνεις λάθη.. θα στείλεις τον κόσμο να πληρώσει μισή κάρτα ακόμα σε 780 για 20% καλύτερες επιδόσεις.. Έλεος.. ! και τέλος.. δεν ακολουθώ πια τις αξεπέραστες πρωτοποριακές γνώσεις σας.. καλή συνέχεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,θα ηθελα μια βοηθεια στο στησιμο ενος gaming pc μιας και ειμαι νεος στον χωρο ,κοινος δεν εχω ιδεα  :-D  Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Ποσό που διαθέτουμε :1300ε

 

Χρήση υπολογιστή :gaming

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:οχι κατι το ιδιαιτερο

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Ναι,σκεφτομαι για 24''

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?Οχι

 

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).Αθηνα

 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Απο διαφορετικα

 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?Να συναρμολογηθει σε καταστημα(κοστος?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πιάνει πανικός και κάνεις λάθη.. θα στείλεις τον κόσμο να πληρώσει μισή κάρτα ακόμα σε 780 για 20% καλύτερες επιδόσεις.. Έλεος.. !

 

 

Θα τον στείλω να πληρώσει κάρτα γραφικών με 3GB RAM και υψηλότερες επιδόσεις για να του βάλω και καλύτερη οθόνη (μαγαλύτερης ανάλυσης) . Ο αρχικός σκοπός μου ηταν αυτός !

 

gaming λέει ... πως θέλει .

 

Απλά σου λέω πολύ απλά πως ακόμα και σε 1080p μπορώ να σου βγάλω σύνθεση η οποία είναι μέσα στο BUDGET και έχει ανώτερες επιδόσεις από αυτή που έδωσες . κατάλαβες ?

Το πως θα κάνω τον καταμερισμό των χρημάτων ΔΕΝ έχει νόημα ... Το θέμα είναι το MAX της εμπειρίας μέσα σε ένα ΤΕΛΙΚΟ budget ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προτιμω 24'' παντως..

Οσο για το τροφοδοτικο θα μεινω με το 650 μαλλον επειδη οοοταν και αν χρειαστει να βαλω 2η 770 θα μπορω να βαλω και ενα 850w πιστευω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγω προτιμω 24'' παντως..

Οσο για το τροφοδοτικο θα μεινω με το 650 μαλλον επειδη οοοταν και αν χρειαστει να βαλω 2η 770 θα μπορω να βαλω και ενα 850w πιστευω 

 

 

 

Βγαλε και εσυ μια συνθεση, θα βγαλω και εγω μια .

 

Ας διαλεξει οτι θελει εκεινος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τον στείλω να πληρώσει κάρτα γραφικών με 3GB RAM και υψηλότερες επιδόσεις για να του βάλω και καλύτερη οθόνη (μαγαλύτερης ανάλυσης) . Ο αρχικός σκοπός μου ηταν αυτός !

 

gaming λέει ... πως θέλει .

 

Απλά σου λέω πολύ απλά πως ακόμα και σε 1080p μπορώ να σου βγάλω σύνθεση η οποία είναι μέσα στο BUDGET και έχει ανώτερες επιδόσεις από αυτή που έδωσες . κατάλαβες ?

Το πως θα κάνω τον καταμερισμό των χρημάτων ΔΕΝ έχει νόημα ... Το θέμα είναι το MAX της εμπειρίας μέσα σε ένα ΤΕΛΙΚΟ budget ...

Και εγω θα τον στείλω να πάρει 60"" TV και κονσόλα .. και αυτό εμπειρία Gaming είναι..

Ελέγχεται η σοβαρότητα μας πλέον..

 

 

εγω προτιμω 24'' παντως..

Οσο για το τροφοδοτικο θα μεινω με το 650 μαλλον επειδη οοοταν και αν χρειαστει να βαλω 2η 770 θα μπορω να βαλω και ενα 850w πιστευω 

 

Προφανώς το παλικάρι δεν οφείλει να ξέρει ότι μια ιντζα = 2.5 εκατοστά διαγώνιος άρα προοπτικά 5cm πιο κοντά το μόνιτορ έχεις ακριβώς το ίδιο οπτικό πεδίο.. γι'αυτο ζητάει και την γνώμη μας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω θα τον στείλω να πάρει 60"" TV και κονσόλα .. και αυτό εμπειρία Gaming είναι..

Ελέγχεται η σοβαρότητα μας πλέον..

 

Προφανώς το παλικάρι δεν οφείλει να ξέρει ότι μια ιντζα = 2.5 εκατοστά διαγώνιος άρα προοπτικά 5cm πιο κοντά το μόνιτορ έχεις ακριβώς το ίδιο οπτικό πεδίο..

 

 

Δεν μίλησε κανείς για κονσόλα ... και μιλάς για σοβαρότητα?

 

Επειδή έχω περάσει από πάρα πολλές οθόνες να ξέρεις πως οι 1200p είναι αρκετά καλύτερες .

 

Σπίτι μου έχω μια T240 1200p , και μια LG IPS234 1080p ....  Καμιά σχέση, αν και εγώ προτιμώ τη 27άρα μου λόγω μεγέθους = χρηστικότητας, επειδή είναι και MONITOR -TV με PIP κ.λ.π..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μίλησε κανείς για κονσόλα ... και μιλάς για σοβαρότητα?

 

Επειδή έχω περάσει από πάρα πολλές οθόνες να ξέρεις πως οι 1200p είναι αρκετά καλύτερες .

 

Σπίτι μου έχω μια T240 1200p , και μια LG IPS234 1080p ....  Καμιά σχέση, αν και εγώ προτιμώ τη 27άρα μου λόγω μεγέθους = χρηστικότητας, επειδή είναι και MONITOR -TV με PIP κ.λ.π..

Συμφωνώ .. αλλά εδώ δεν χωράει.. και η πρόταση μου είναι να φτιάξει τον πύργο του και αργότερα να πάει σε 27 1440p IPS όπου θα κάνει την διαφορά .. όπως είπα το ίδιο θα κάνω και εγώ αλλά μετά από 3 χρόνια στο 1080p. η 1440p για τους φανατικούς Gamer είναι μονόδρομος.. ας κάνει οικονομία τώρα λοιπόν μη κάνοντας σπατάλες στο συγκεκριμένο και χάνει χρήματα και όταν είναι έτοιμος ας αποφασίσει το 1440p μια και καλή την κάρτα θα την έχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...