Προς το περιεχόμενο

δημιουργία video game


glyras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεχάστε στην Ελλάδα την google. Δεν μπορούμε να πουλήσουμε εφαρμογές στο play store από Ελλάδα

Αυτό γίνεται και με άλλες χώρες?

 

Και πως μπορεί κάποιος, εσύ πως ανέβασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορείς να ανεβάσεις εφαρμογές, μπορείς επίσης να αγοράσεις απο το play store, αλλα δεν σου δίνει από Ελλάδα τη δυνατότητα να πουλήσεις. Βασικά αυτό συμβαίνει σε ελάχιστες χώρες και μιά από αυτές η Ελλάδα. Στην Ινδία μπορείς. Καλά δεν το ξέρεις αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να ανεβάσεις εφαρμογές, μπορείς επίσης να αγοράσεις απο το play store, αλλα δεν σου δίνει από Ελλάδα τη δυνατότητα να πουλήσεις. Βασικά αυτό συμβαίνει σε ελάχιστες χώρες και μιά από αυτές η Ελλάδα. Στην Ινδία μπορείς. Καλά δεν το ξέρεις αυτό;

Ήξερα ότι μπορούσες να κατεβάσεις και ανεβάσεις, δεν ήξερα καν ότι υπάρχουν χώρες που δεν μπορούν να ανεβάσουν, νόμιζα όλες μπορούν. (ειδικά οι Ευρωπαϊκές)

 

 

Λίγο περίεργο δεν είναι; να μπορεί ο Ινδός και να μην μπορεί μια Ευρωπαϊκή χώρα?

 

Γιατί δεν μπορούμε? είμαστε σε κάποια "Black list"? θα μπει στο μέλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό και εγώ σήμερα το έμαθα.



Ξεχάστε στην Ελλάδα την google. Δεν μπορούμε να πουλήσουμε εφαρμογές στο play store από Ελλάδα

 

Φίλε μου, δεν μπορείς απλά να δώσεις τα αρχεία σου σε κάποιον στο εξωτερικό, ώστε να σου το ανεβάσει αυτός στο play. Και απλά εσύ να πληρώνεσαι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εδώ λέει ότι μπορούν και από Ελλάδα

https://support.google.com/googleplay/android-developer/answer/138294?hl=en&ref_topic=2365624

 

Currently, developers in these locations may sell paid applications to users in the following countries:

...

  • Cyprus
  • Czech Republic
  • Denmark
  • Dominican Republic
  • Ecuador
  • Egypt
  • El Salvador
  • Estonia
  • Fiji
  • Finland
  • France
  • Gabon
  • Germany
  • Ghana
  • Greece
  • Guatemala
  • Guinea-Bissau
  • Haiti
  • Honduras
  • Hong Kong
  • Hungary
  • Iceland
  • India
  • Indonesia
  • Ireland
  • Israel
  • Italy
  • Jamaica
  • Japan
  • Jordan

...



 

 

 

 

https://support.google.com/googleplay/android-developer/answer/150324?hl=el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται στο SlideMe.Έχω ξεκινήσει και εγώ ένα παιχνιδάκι 3D για Android αλλά μέχρι να επιβεβαιωθώ ότι μπορώ να το πουλήσω δεν πρόκειται να το συνεχίσω.Θα μπορούσα να το βάλω στο SlideMe αλλά δεν συγκρίνεται με το Google Play Store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται στο SlideMe.Έχω ξεκινήσει και εγώ ένα παιχνιδάκι 3D για Android αλλά μέχρι να επιβεβαιωθώ ότι μπορώ να το πουλήσω δεν πρόκειται να το συνεχίσω.Θα μπορούσα να το βάλω στο SlideMe αλλά δεν συγκρίνεται με το Google Play Store.

 

Δώσε κανένα screenshot στο λαό! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και για να μην μιλάμε στον αέρα δες το συνημμένο αν θέλεις.

 

Δεν είναι εικόνα αλλά executable πρέπει να το κάνεις rename σε .exe για να τρέξει (από ότι είδα δεν μπορώ να ανεβάσω .exe αρχείο ακόμα και αν είναι ζιπαρισμένο...).

 

Τρέχει σε win8 και win7 με platform update (ενδέχεται να χρειαστεί ένα directx update).

 

 

Retro.bmp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Constantine76, ισως εχεις καποιον ιο στον υπολογιστή σου, γιατι το exe αυτό ειναι μολυσμένο:

https://www.virustotal.com/el/file/32821b5af7d0ec8e54390a6d675006beb15dda4641a418e1db604cede47fbcb9/analysis/1379798714/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... δεν νομίζω το έχω ελεγμένο.

 

Εάν το μέγεθος του είναι:

987 KB (1.010.688 byte)

988 KB (1.011.712 byte)

τότε είναι ασφαλές να το τρέξεις.

 

 

Πως έβγαλες το συμπέρασμα;



http://www.f-secure.com/v-descs/false_positive.shtml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...