Προς το περιεχόμενο

Αρμοδιοτητες ελεγτων στα ΜΜΜ


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 820
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Α να χαθείς, πανκ. ΦΡΙΚΙΟ!

 

Ακούω, βλέπω, σκέφτομαι, κρίνω και διαμορφώνω την κοσμοθεωρία μου κρατώντας τις αποστάσεις μου απ' όλους και όλα.

 

Υ.Γ.  Οι Cramps πάντως μου αρέσουν. Τελεία και παύλα. Αυτό δεν σημαίνει ότι μαϊμουδίζω ότι κάνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λήξει το off topic περί μουσικής κουλτούρας αγαπητέ μου, πρέπει να επιβιώνεις και στα σαλόνια και στ' αλώνια.

Όσο για την ουσία δεν διαφωνούμε , το δασκαλίστικο στύλ σου όμως που θυμίζει τον παππού μου.

Ακουω απο ολα αγαπητε, αναλογα με τη διαθεση. Και χαζομαρες μπορει να ακουσω ετσι γιατι μπορει να ειναι καλος ο ρυθμος η να βρεθω σε περιεργη ψυχολογια απο καποια αιτια. Το ζητημα ειναι οτι οταν κατι το υιοθετησεις (πχ οπως εδω το κανεις υπογραφη σου) σημαινει οτι σε εκφραζει. Αμα η νομιμοφροσυνη που ειναι η βαση μιας ευνομουμενης κοινωνιας γυριζει στομαχια σε καποιους, εχουν για υπογραφη τους τη ζουγκλα και μας μπερδευουν με νεοναζι μην περιμενεις να εχουν και καλη αντιμετωπιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(bookmarked για αύριο).

 

 

 

 

 

lxde, είναι άλλο πράγμα η νομιμότητα και άλλο η νομιμοφροσύνη.

 

 

Φιλική συμβουλή. Ο Ταρζάν σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουω απο ολα αγαπητε, αναλογα με τη διαθεση. Και χαζομαρες μπορει να ακουσω ετσι γιατι μπορει να ειναι καλος ο ρυθμος η να βρεθω σε περιεργη ψυχολογια απο καποια αιτια. Το ζητημα ειναι οτι οταν κατι το υιοθετησεις (πχ οπως εδω το κανεις υπογραφη σου) σημαινει οτι σε εκφραζει. Αμα η νομιμοφροσυνη που ειναι η βαση μιας ευνομουμενης κοινωνιας γυριζει στομαχια σε καποιους, εχουν για υπογραφη τους τη ζουγκλα και μας μπερδευουν με νεοναζι μην περιμενεις να εχουν και καλη αντιμετωπιση.

 

Οι υπογραφές εδώ μέσα μπαίνουν για πολλούς και διαφόρους λόγους. Ένας από αυτούς είναι και η πρόκληση με την καλή έννοια. Μην τα παίρνεις κατά γράμμα. Το ίδιο και τα nicknames.  Τι συμβολίζει το Half evil και τι Ixde ?  Τίποτε.

 

Αν θέλεις να συζητήσουμε περί μουσικής, πάμε στο ανάλογο section.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ετυμολογικά το ίδιο είναι, άσχετα αν το χρησιμοποιούμε κυρίως αρνητικά.

Νομιμοτητα ειναι οταν τηρεις το νομο ειτε σου αρεσει ειτε οχι. Νομιμοφροσυνη ειναι οταν η νομιμοτητα ειναι πεποιθηση και αξια σου. Η απαξιωση της νομιμοφροσυνης ειναι ιδιοτροπια του κλασικου ελληναρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lxde, είναι άλλο πράγμα η νομιμότητα και άλλο η νομιμοφροσύνη.

 

Je m`en fous, tu as compris? Σε μια κοινωνια ανθρωπων οπου υπαρχει το αισθημα της κοινωνικης ευθυνης και αλληλεγγυης πληρωνεις εισητηριο γιατι νιωθεις ευθυνη απεναντι στον συνανθρωπο σου οχι γιατι θα φοβασαι τον μπαμπουλα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν έμπαινε φόρος 1 ευρώ κάθε μήνα στο λογαριασμό της ΔΕΗ υπέρ ΜΜΜ, θα είχαμε πρόβλημα να το πληρώσουμε και να καταργούνταν τα εισιτήρια?

 

Δηλαδή όταν πληρώνουμε τέλη κυκλοφορίας κάθε χρόνο και μετά πληρώνουμε καπάκι και διόδια, δεν είναι νταβατζιλίκι και θα μας πείραζε το 1 ευρώ τον μήνα, υπέρ συγκοινωνιών?



Je m`en fous, tu as compris? Σε μια κοινωνια ανθρωπων οπου υπαρχει το αισθημα της κοινωνικης ευθυνης και αλληλεγγυης πληρωνεις εισητηριο γιατι νιωθεις ευθυνη απεναντι στον συνανθρωπο σου οχι γιατι θα φοβασαι τον μπαμπουλα.

 

Ποια κοινωνία περιγράφεις? Αυτή που (ξανα)ψήφισε αυτούς που ψήφισε, για να μην ξεβολευτεί ο κώλος τους?

Πλάκα κάνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...