Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε καταλαβαινω φιλε και ειμαι μαζι σου αφου αγορασες αυθεντικα τοσα παιχνιδια της σειρας αυτης!

Εγω παντα με του θειου επαιζα, φετος ηταν το πρωτο που αγορασα τιμης ενεκεν! Οποτε απο το 2008 που επαιζα σιγουρα θα δω τεραστια διαφορα! Αν ειχα παρει το περσυνο δε θα το αγοραζα η θα περιμενα οπως εσυ!

 

Παντως το δηλωνω εδω οτι αν βγει καλο και ειναι playable οπως το FM2008 τοτε δε θα αγορασω τα επομενα χρονια το παιχνιδι

αφου θα παιζω αυτο για πολυ μεγαλο διαστημα, οπως παιζω ακομα το FM2008 ! Δεν εχει νοημα να το αγοραζεις καθε χρονο.

Φετος αξιζει λογω ελληνικων. Και να καταργησει τη γλωσσα η εταιρεια στα επομενα χρονια δε με νοιαζει αρκει να εχω 1 που να μπορεις να παιξεις! Ελπιζω να ειναι αυτο αφου το 2013 ηταν πατατα οπως λενε ολοι σε αντιθεση με το 2012.

 

Παντως εχω την εντυπωση οτι η εταιρεια το παει σαν τα windows... ενα καλο και ενα μαπα! εξου και 95 ΧΡ Vista kai 7.

2 καλα και 2 μαπες.

οποτε στο FM το 2012 καλο, το 2013 πατατα, ε το 2014 θα ειναι καλο! Αν βγει καλο μην αγορασετε το 2015!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 764
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεχρι να βρεις τι παιζει με τους ρολους, τις προσωπικες οδηγιες και τον τροπο που λειτουργουν τα συστηματα φετος προετοιμασου ψυχολογικα για τις πρωτες συντριβες σου.. Και παιζε τουλαχιστον σε extended γιατι αλλιως πολυ χλωμο σε βλεπω.

 

Όπως έλεγα και προχθές (νομίζω) σχεδόν πάντα παίζω Comprehensive και σπανιότερα Extended. Χθες βέβαια λόγω του περασμένου της ώρας και του... mode (πρώτος αγώνας σε challenge) το άφησα στο Key highlights και γέλασε το παρδαλό κατσίκι. Η Καλλονή βέβαια έβαλε τα 5 γκολ με 6-7 σουτ, ό,τι πήγαινε μέσα έγραφε, τροχονόμος ο Ρομπέρτος. Εγώ κλασικά έχασα 2-3 δοκάρια. Εννοείται πως σε κανονικό career θέλει καιρό μέχρι να δέσει η ομάδα, να μάθεις τους παίκτες σου, να τους δώσεις τις σωστές οδηγίες πριν τον αγώνα (αλλά και κατά τη διάρκειά του). Να δούμε όμως πότε θα τα προλάβουμε όλα αυτά :P

 

Εγώ αυτό που ρωτάω πχ είναι αν απο εδω http://www.gamekeystore.net/store/football-manager-2014-steam-key?tracking=5023d802eee8d&currency=EUR που δε λέει ελληνικά αργότερα θα μπορέσουμε να βάλουμε ελληνικά.

 

Νομίζω όλες οι εκδόσεις έχουν ελληνικά, εκτός ίσως από τις Πολωνικές/Ρώσικες (που χρειάζονται ενεργοποίηση από ρώσικη ΙΡ). Εγώ το είχα πάρει από G2A και αν δεις στο site τους, δεν υπάρχει αναφορά σε ελληνικά: https://www.g2a.com/football-manager-2014-steam-cd-key-eu.html Κι όμως το παιχνίδι έχει κανονικά τη γλώσσα μας, άσχετα που μετά από λίγες μέρες προτίμησα να το ξαναγυρίσω στα αγγλικά. Έχουν φάση όμως, τα προτείνω!

 

λένε οτι δουλευει ένα update-fix...το δοκιμασε κανεις??

 

161.4ΜΒ, το κατέβασα τώρα αλλά δεν έχω δει ακόμα changelog.

ps: νάτο.:

 

Released: 1 November 2013

 

Once updated the version number will be 14.1.3.

 

As with all hot-fix updates:

  • It is save game compatible allowing you to continue your current save game.
  • There are no database changes, if you start a new game the database number will be either 14.0.0.

You'll find complete changelog below.

 

Match v1427

- Improved player rating system

- Improved use of subs in FMC match plans

 

Performance

- Fixed lag/crash in the Steam Workshop with lots of custom graphics installed

- Fixed crash launching game when user has removed public documents folder

- Fixed match viewer graphical corruption on some non-English language Linux systems

 

Transfers

- Tuned AI opening offers & negotiations

 

In-Game Editor

- Fixed text bleeds in some non-English currencies

- Fixed club finance values resetting in some non-English currencies

 

Standalone Editor

- Fixed player data tabs when editing multiple players

 

Data

- Fixed some incorrectly set Norwegian wages

- Fixed some international records not displaying

 

Misc

- Stopped Paul Robinson being bitten by his pet dog

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω όλες οι εκδόσεις έχουν ελληνικά, εκτός ίσως από τις Πολωνικές/Ρώσικες (που χρειάζονται ενεργοποίηση από ρώσικη ΙΡ). Εγώ το είχα πάρει από G2A και αν δεις στο site τους, δεν υπάρχει αναφορά σε ελληνικά: https://www.g2a.com/football-manager-2014-steam-cd-key-eu.html Κι όμως το παιχνίδι έχει κανονικά τη γλώσσα μας, άσχετα που μετά από λίγες μέρες προτίμησα να το ξαναγυρίσω στα αγγλικά. Έχουν φάση όμως, τα προτείνω!

 

αυτο το site ειναι ασφαλες???λεω να το παρω 2-3 games που θελω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είναι από τα πλέον αξιόπιστα και -κυρίως- στέλνουν κλειδιά μέσα σε δευτερόλεπτα. Αντιθέτως σας εξορκίζω να μείνετε μακρυά από το Fast2Play.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασα σημερα.

 

Ποτε μπορω πάρω στον έλεγχο μου την ΑΕΚ;

 

Διάβασα για ένα πατσακι από τα παιδιά του fm greece σε καμία βδομάδα, κατι πιο άμεσο υπάρχει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασα σημερα.

 

Ποτε μπορω πάρω στον έλεγχο μου την ΑΕΚ;

 

Διάβασα για ένα πατσακι από τα παιδιά του fm greece σε καμία βδομάδα, κατι πιο άμεσο υπάρχει;

 

Απ' ότι θυμάμαι η SI ισχυρίζεται πως η ΑΕΚ ανεβαίνει πάντα στην δεύτερη εθνική μετά την πρώτη χρονιά.

 

Προφανώς μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον editor και να την αλλάξεις κατηγορία από μόνος σου, διαφορετικά θα πρέπει να περιμένεις το patch της Γ' εθνικής και των περιφερειακών πρωταθλημάτων που βγάζουν κάθε χρόνο τα παιδιά του fmgreece. Συγκεκριμένα για την ΑΕΚ είχαν πει πως θα φροντίσουν να δημιουργήσουν όλο το ρόστερ της με ακρίβεια (γιατί γενικά στις χαμηλές κατηγορίες λόγω ελλιπούς scouting, οι περισσότερες ομάδες έχουν κυρίως regen και όχι πραγματικούς παίκτες).

 

Έχω επίσης απορία τι θα γίνει με το νέο γήπεδο και αν το έχουν προβλέψει στο παιχνίδι. Αν όχι, φαντάζομαι ότι θα το... φροντίσει ο nik33 με τα παραδοσιακά υποδειγματικά data packs του (ήδη ετοιμάζει την πρώτη έκδοση: http://www.fmgreece.gr/phpBB3/viewtopic.php?p=1758159#p1758159).

 

ps: για όσους δεν τα γνωρίζουν, τα παραπάνω packs είναι MUST για όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το περσινό δεν υπάρχει περίπτωση να το ξανααγοράσω, πρώτη φορά στην ζωή μου πήρα πέρσι παιχνίδι γιατι δεν είμαι μεγάλος φαν, ποτέ δεν έχω τερματίσει κάποιο. Και βγήκε μια αποτυχία, δεν είχα παίξει manager τόσο λίγο ποτέ. 

 

Τώρα που βγήκε και στον θείο και αποτι διαβάζω με ενα update γίνεται δουλειά και δεν κρασάρει ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος πάντως είναι πάρα πολύ καλό σαν game Και εγώ θα ήθελα να πάρω την Αεκάρα αλλά συμβιβάστηκα με τον φωστήρα. Και η μετάφραση στα Ελληνικά είναι πολύ καλή αν και με μπερδεύει στις θέσεις του γηπέδου γιατι τις έχω συνηθίσει στα αγγλικά.

Τέλος η match engine είναι καλή αλλά όχι στα επίπεδα του 12. το 13 δεν το είχα παίξει λόγο των προβλημάτων που είχαν αναφερθεί ότι είχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας καμμένος σαν εμένα να ξεκινάει unemployed υπάρχει;

Για πρώτη φορά φέτος με πήρε ομάδα από το καλοκαίρι και δεν περίμενα να περάσουν 3-4 μήνες.

Πάμε μωρή Puerta Bonita.  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε χρονο με πιανει η τρελα να το αγορασω εχοντας στο μυαλο μου τα παλια καλα χρονια

 

αυτη η τρελα ξεφτιζει χρονο με το χρονο και δεν ξαναδινω ουτε ευρω

 

το παιχνιδι ειναι εκπληκτικο, ειναι το ονειρο καθε λατρη του ποδοσφαιρου, μεχρι να αρχισουν τα ματς

 

εκει γινεται αστειο. Αστεια match engine απλα, unplaybale.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...