Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και γενικά τα άρθρα του oneman είναι για τα πανηγύρια (τουλάχιστον), τούτο εδώ έχει την πλάκα του και είναι και... επίκαιρο:

 

http://www.oneman.gr/keimena/diaskedash/sto_rafi/football-manager-2014-mia-odusseia-sto-timoni-ths-arsenal.2471237.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 764
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

70MB update βλέπω στην beta αλλά δεν έχω ιδέα τι φτιάχνει.

 

edit: δεν βρήκα changelog αλλά λένε ότι διορθώνει κάπου 600 bugs, καλή αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω πλεον ανετα να πω οτι προκειται για το καλυτερο Football Manager ever. Ειναι εντυπωσιακη η δουλεια που εχει γινει φετος και σχεδον ολα λειτουργουν ρολοι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εξαιρετικό .. έχει κάποια μικρά bug ..Στον αγώνα για πχ μπαίνουν κάποιες σέντρες απο το κόρνερ ή χτυπάνε δοκάρι.. Θα διορθωθούν όμως αυτά και θα μιλάμε για το καλύτερο FM ever. το 12 έρχεται δεύτερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εξαιρετικό .. έχει κάποια μικρά bug ..Στον αγώνα για πχ μπαίνουν κάποιες σέντρες απο το κόρνερ ή χτυπάνε δοκάρι.. Θα διορθωθούν όμως αυτά και θα μιλάμε για το καλύτερο FM ever. το 12 έρχεται δεύτερο. 

 

Γενικά με τα δοκάρια μού φαίνεται ότι υπάρχει θέμα. Έχω δει υπερβολικά μεγάλο αριθμό δοκαριών από παράλληλες σέντρες, γιόμες από το... κέντρο κλπ. Η αλήθεια όμως είναι ότι δεν έχω παίξει καθόλου μετά τα updates (νομίζω έχουν βγει 2), όπως και ότι σχεδόν καμία από τις παραπάνω φάσεις δεν καταλήγει σε γκολ συνεπώς το αποτέλεσμα δεν επηρεάζεται.

Κυκλοφόρησε σήμερα και το demo του παιχνιδιού. Όσοι ενδιαφερόμενοι μπορούν να το κατεβάσουν από το library του Steam.

 

The Demo lasts for 6 in-game months and, as with the Beta, you can carry on your save when you have the full game.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατέβασα χθεσ το βράδυ το demo και πρόλαβα έπαιξα και κανά 3-4  φιλικά (κομμάτια ήρθα στην δουλειά πάλι :P )

γενικά και μόνο που είναι στα ελληνικά μου άρεσε πολύ, οι προπόνηση μου φάνηκε ίδια (καλό αυτό ) , η match engine μου άρεσε πάρα πολύ (ειδικά στα στημένα (όχι τα παιχνίδια) που πάει η κάμερα πίσω από τον παίχτη), τα υπόλοιπα ελπίζω σήμερα να τα ρίξω μια ματιά για να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη αλλά έτσι πως το κόβω σιγά σιγά ετοιμάζω τα € για αγορά από day 1 :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά έχει και την επισκόπηση της προπόνησης πλέον και μου αρέσει :P (ειδικά τα γραφήματα για ικανοποίηση από προπόνηση ομάδας και φυσική κατάσταση ομάδας είναι σπέσιαλ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλεον δεν την ξαναπαταω ακομα παιζω το 12 κ το 13 στην ακρη ,πηρα το ντεμο μπορω να πω οτι οντως η καρδια του παιχνιδιου (ΔΙΟΤΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟ ΕΙΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ) δηλαδη η match engine ειναι καλυτερη απο την match engine του 2013 αλλα σε καμια περιπτωση δεν φτανει το 2012 . Εχει ακομα πολλα ψωμια να φανε εκει στην si για να παρουσιαζουν μια καλη επιτελους match engine εχουμε φτασει ηδη το 2014 .  Εχει κ αυτη η Match engine εχει καλες προοπτικες αλλα δεν μπορω πλεον να περιμενω για το fm 2015 που θα την εχουν βελτιωση για να το ευχαριστηθω εδω μου αφησανε ολοκληρη match engine του 2013 χαλια ...οι ανθρωποι η ειναι ανικανοι η απλα κοροιδευουν  για να κονομανε ... Ακομα παιχτες μαρκαρουν με τα ματια ... καλα δεν ειναι οπως το 2013 σε αυτο το χαλι παλι καλα αλλα δεν πανε κοντα να τον μαρκαρου ακομα κ μαν του αν να βαλεις σε καθε παιχτη ,τον κοιταζουν μεχρι να τους γυρισει πλατη... κ τι εννοω πλεον εχουν αλλαξει το δηθεν μαρκαρισμα κ βαζουν τον επιτεθεμενο ενω εχει μπροστα του τον αμυντικο συνεχεια να του γυρναει την πλατη για να το κανουν πιο ρεαλιστικο αλλα κατανταει κουραστικο κ γελίο διοτι μονο ποδοσφαιρο δεν ειναι αυτο οταν γινεται συνεχεια... Η μπαλα ειναι απιστευτα μικρη σε συγκριση με το σωμα ...προσεξτε το!!! αφυσικη η μπαλα οταν γκελαρι . Καλα δεν μπορουν να δουν προ η φιφα οταν παιζει ο υπολογιστης μεταξυ τους πως συμπεριφεροντε κ να κανουν επιτελους κατι σωστο ,δεν θελω τα γραφικα του φιφα η το προ δεν περιμενω απο τους ασχετους αλλα δεν μπορουν να παρουν ιδιεες ? μου θυμιζει καποιο φιφα μαλλον το 2000 . Θελει δουλεια στα μαρκαρισματα ελπιζουν στο κανονικο να εχουν κανει καμια διορθωση απο το ντεμο στην match engine ... πλεον δεν την ξαναπαταω μεταγραφες τις νεες για το φμ 2012 τις εχω περασει οποτε το 2014 αν δεν το φτιαξουν ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΟ ΩΣ ΤΩΡΑ . Μαρεσει να βλεπω σχεδον καθε φορα ολοκληρο τον αγωνα οποτε καταλαβαινεται ποσο καιρο μου περνει να τελειωσω μια σεζον αλλωστε εκει θεωρω ρεαλιστικο ενα παιχνιδι μανατζερ ποδοσφαιρου δινοντας οδηγιες κ βλεποντας τον αγωνα ... πειτε με μαζοχα αλλα εχει ακομα ψωμια αν δεν το βελτιωσουν ... α ρε κοναμι δεν περνεις την database Κ ΕΙΣΑΙ ΚΟΜΠΛΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ...ΜΙΑ DATABASE ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΚΕΣ Κ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΧΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΑΖΗΜΙΩΤΟ ΛΟΓΙΚΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Αν παρουν ιδεες απο EA και ΚΟΝΑΜΙ σωθηκαμε...Μια χαρα ειναι η ΜΕ φετος. Πριν λιγο μου ηρθε και το full game. Δεν εχω κανενα προβλημα με μαρκαρισματα.Εισαι σιγουρος οτι χρησιμοποιεις καταλληλες τακτικες, ρολους και οδηγιες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του θείου μετά την πρώτη εβδομάδα σου λέει αντε γειά(κρασάρει)σύμφωνα με σχολια...το πιο φθηνό cd key αυτην την στιγμή πιο είναι?και τι είναι αυτά τα Regions με τα ηλεκτρονικά καταστήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...