Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καθε χρονο με πιανει η τρελα να το αγορασω εχοντας στο μυαλο μου τα παλια καλα χρονια

 

αυτη η τρελα ξεφτιζει χρονο με το χρονο και δεν ξαναδινω ουτε ευρω

 

το παιχνιδι ειναι εκπληκτικο, ειναι το ονειρο καθε λατρη του ποδοσφαιρου, μεχρι να αρχισουν τα ματς

 

εκει γινεται αστειο. Αστεια match engine απλα, unplaybale.-

Μα γιατί το λες αυτό? :P

τα τρίμπαλα πέφτουν βροχή σε μένα που ξεκίνησα save με ΠΑΟΚ, ελπίζω να κάνω κάτι λάθος εγώ(πάντως μαρκάρουν με τα μάτια οι αμυντικοί..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι διαμαρτύρεστε επειδή είναι δύσκολο και χάνετε; :P

το παιχνίδι είναι εξαιρετικό πάντως έως τώρα.

:D

όχι μωρέ απλά βλέπω προβλήματα στο μαρκάρισμα των παιχτών.... μέχρι και τα γκολ που βάζουν οι παίκτες μου μερικές φορές τα βάζουν λες και είναι ο Messi (περνούν όλους τους αμυντικούς )

κατά τα άλλα στο ψάξιμο είμαι ακόμη δεν το σιχτιρίζω το game (ακόμη :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αλήθεια είναι οτι είναι πιο δύσκολο στο να στηθεί η ομάδα.. σε σχέση τουλάχιστον με το περσινό..Οι άμυνες θέλουν μεγάλη προσοχή.. Κάνω κάτι γκέλες με ΑΕΚ... Εχω Τσουπρο Τριανταφυλλόπουλο (απο ΠΑΟ) Κεντρικό αμυντικό δίδυμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω παιξει μονο το 2012 καλο αλλα οχι πραγματικο και εξηγουμαι ειχα παρει ολυμπιακο και ειχα παει με το γνωστο τροπο τελικο ch lauge και πηρα τη κουπα αφου ειχα λεφτα μετα πηγα να χτυπησω 2  παικτες αλλα οχι παρα πολυ καλους απλως καλους αποτελεσμα να μου γραφει ο manager τους οτι δεν ενδιαφερεται ο πελατη τους γ αυτη την ομαδα.επαιξα 3 σαιζον τη δευτερη πηρα τη ευρωπαικη κουπα και σε ολες τις μεταφραφικες περιοδους απο τη δευτερη χρονια και μετα κανενας απο τους καλους παικτες δε ηρθε στη ομαδα δε μου αρεσε αυτο καθολου.(τι τελευταια σαιζον πηγα μεχρι 4 και το αφησα εκει δε το πηγα παλι τελικο) αυτο το εχω ακουσει και απο αλλους παικτες που εχω συζητησει.ισως το παρω το φετινο αλλα εχω μια ερωτηση αν ξερετε να με βοηθησετε: μπορω να παιξω μεσω ιντερνετ μ ενα φιλο ελληνικο πρωταθλημα;; (θα αγορασουμε 2 παιχνιδια)πρεπει να ειμαστε ταυτοχρονα και οι 2 συνδεμενοι η μπορει να παιζουμε οποτε θελουμε τους αγωνες μας και μονο οταν παιξουμε μεταξυ μας θα χρεαστει να ειμαστε και οι 2 συνδεμενοι;;


δεν ενδιαφερομαστε για steam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μην ξεχνατε κατι... ακομα και να μαρκαρεται καλα ενας επιθετικος δεν σημαινει οτι δε θα βαλει γκολ! Το ιδιο ισχυει και στο

πραγματικο ποδοσφαιρο... αν δε μαρκαροταν μπορει να εβαζε και 3 ! Οσο και να μαρκαρεται ενας καλος επιθετικος

μπορει να βαλει γκολ εστω απο τυχη. Ισως απλα να μην απεικονιζεται σωστα στην εικονα και να νομιζεις οτι κολοβαραει.

Ολοι εχουν αδυναμιες. Μπορει ο αμυντικος να ειναι κουρασμενος, μπορει να παρει 1 λαθος decision, μπορει να ειναι ατυχος,

μπορει ο επιθετικος να ειναι 1-2 ποιο γρηγορος και να ξεφυγει, μπορει η ομαδα να κανει κοιλια η να εχει στηθει λαθος κτλ κτλ

ειναι απειροι παραγοντες.

 

* Αρχισα 1 game και εβαλα φιλικο μετα απο αρκετες ωρες (ψαχνομουνα μεχρι να το συνηθισω - σκεφτειτε απο FM2008!!!) και εβαλα φιλικο με <19 της barcelonas. (ναι αυτην διαλεξα!)

 

- τακτικη 4-2-3-1 με βαθος απο εμενα

- ξεκινημα με αυτογκολ και εγκεφαλικο!!!

- δοκαρι για εμενα

- 1-1 με τη ληξη του ημιχρονου και αυτο με το ζορι - χτυπησε και ο ΜΕΣΣΙ (ελεος)

- δεν ξεκινησε κανενα δευτερο ημιχρονο αφου εφαγα CRASH

 

ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

 

(original panta)

 

edit : επαιξα ξανα φυσικα - ευτυχως χωρις προβλημα. 3-0 τελικο με ιδιες ρυθμισεις-παικτες.

3 μηνες εκτος ο Iniesta... οι τραυματισμοι αμεσως δεδομενοι δηλαδη αφου και πριν ειχε χτυπησει ο ΜΕΣΣΙ!

Καλη εντυπωση γενικη εχω. θελουν μια συνηθεια τα μενου βεβαια γιατι μπερδευεσαι ευκολα

εχει παρα πολλα πραγματα. Οσο για τη Match engine θα δειξει παρακατω... δεν εχω αποψη

1 παιχνιδι επαιξα. Παντως οι κινησεις παικτων θελουν λιγη βελτιωση για να δειχνουν ακομα ποιο φυσικες.

Επεξ/σία από greeneye
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι εννοειται πως κ μαν του μαν κ ασφυκτικο να του βαλεις παλι μπορει να βαλει γκολ αλλα καμια σχεση το αληθινο με αυτο ΜΑ ΚΑΜΙΑ... εδω κ μαν του μαν να του βαλεις παλι με τα ματια θα μαρκαρει ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΜΑΡΚΑΡΟΥΝ ΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ ....ΝΕΑ ΑΜΥΝΤΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ SI !!! ΝΕΟ ΕΙΔΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ !!! :-D :-D :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτο θελει φτιαξιμο και δεν ειναι και δυσκολο, ενας ορος στον προγραμματισμο ειναι. ΑΝ δοθει εντολη για μαν του μαν

τοτε κανε αυτο... Ισως τα εχουν ετοιμα με τα patch και τα βγαζουν κατα κυματα.

 

Ρε παιδια αν θελει καποιος να βλεπει το game με κουκιδες και οχι 3d τι παταει? η δε γινεται? απο περιεργεια ρωταω

γιατι το 3d φυσικα ειναι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ναι εννοειται πως κ μαν του μαν κ ασφυκτικο να του βαλεις παλι μπορει να βαλει γκολ αλλα καμια σχεση το αληθινο με αυτο ΜΑ ΚΑΜΙΑ... εδω κ μαν του μαν να του βαλεις παλι με τα ματια θα μαρκαρει ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΜΑΡΚΑΡΟΥΝ ΤΙΣ ΠΛΑΤΕΣ ΤΩΝ ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ ....ΝΕΑ ΑΜΥΝΤΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ SI !!! ΝΕΟ ΕΙΔΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ !!! :-D :-D :-D

 

Δεν εχει σημασια αν μαρκαρει με την πλατη ή με την φτερνα. Το θεμα ειναι να εχουν εφαρμογη οι εντολες και μακροεντολες. Αν ο παικτης με μαρκαρισμα 18 "καθαρισει" ευκολα τις περισσοτερες φορες καποιον με ντριμπλα 2. Αν το κανει δεν εχει σημασια ο τροπος και αυτο που βλεπεις στο 3D. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνοι φιλε αυτο εχει σημασια αλλα αφου εχεις την απεικονιση για να βλεπεις οτι βαζεις να γινεται στο παιχνιδι γιατι να μη στο δειχνει κιολας σωστα? δεν ειπαμε να βλεπουμε σε high definition τις ταπες να σκαβουν το χορταρι και να πεταγεται η λασπη αλλα να βλεπεις ρε παιδι μου επαφες και κοψιματα σε ενα σωστο βαθμο, να βλεπεις στενα μαρκαρισματα οχι βολτα στην εξοχη των παικτων!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα η 3D καμερα αστεια... απορω πως την αντεχουν οι περισσοτεροι

 

3D καμερα θα επρεπε να εφαρμοσουν ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΑΝ θα μπορουσαν να εχουν ανιμεισον σε φαση προ/φιφα 1999-2000

 

δεν λεω σημερινα. Αλλα ουτε 99/00???

 

μια χαρα ειναι η 2D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξίζει μια χαρά... δεν νομίζω οτι έχει ιδιαίτερα προβλήματα.

Το μόνο πρόβλημα είναι οτι πλέον το 3d είναι λίγο βαρύ.. το παίζω στο medium για να μην έχω κολλήματα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πιστεύω ότι αξίζει. Εννοείται βέβαια ότι μέχρι το Δεκέμβρη/Γενάρη, με τα επιπλέον patches συν τα data packs και τα υπόλοιπα καλούδια, θα αξίζει ακόμα περισσότερο τα λεφτά του. Αλλά όπως και να το κάνεις έχει άλλη χάρη να ξεκινάς καριέρα Οκτώβρη/Νοέμβρη μήνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...