Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτη μέρα αγορά το φετινό μόνο και μόνο για την linux υποστήριξη του. Δεν την χάνω αυτή την ιστορική στιγμή που θα τρέξω το fm στο kubuntu

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 764
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρκεί βέβαια να παίξει με τη μία και να μην αρχίσουν να σκάνε dependencies και άλλα ωραία :P Μεγάλη στιγμή το FM σε Linux πάντως. Εγώ είμαι περίεργος να δω τα ελληνικά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχουμε πει τοσες φορες ολα αυτα τα χρονια. Εξαρταται τι ζηταει ο καθενας απο το παιχνιδι. Μαλλον εισαι σε αυτους που παιρνουν γνωστες ομαδες και κυνηγανε να φερουν σε αυτη γνωστους παικτες. Εισαι ομως η μειοψηφια. Οι περισσοτεροι παιζουν το παιχνιδι ξεκινωντας απο τα ερασιτεχνικα της Αγγλιας, με full database και ενεργα τα μεγαλυτερα πρωταθληματα σε high detail. 

+100

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκεί βέβαια να παίξει με τη μία και να μην αρχίσουν να σκάνε dependencies και άλλα ωραία :P Μεγάλη στιγμή το FM σε Linux πάντως. Εγώ είμαι περίεργος να δω τα ελληνικά του.

 

Καμία σχέση με σπάσιμο πακέτων στο linux και στα steam game του. Οτι έχω παίξει σε linux μέσω steam τρέχει μια χαρά καθώς το game γίνετε εγκατάσταση στον δικο του φάκελο με τις δικές του lib

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη μέρα αγορά το φετινό μόνο και μόνο για την linux υποστήριξη του. Δεν την χάνω αυτή την ιστορική στιγμή που θα τρέξω το fm στο kubuntu

 

σωστα ξεχωριστη μερα γιαυτο παρακαλα να ναι κ σωστο το παιχνιδι μην περιμενεις κανα patch να το διορθωσουν οπως κανουν παντα...οποτε μην βιαστεις ...

 

 

fearwhatnow, on 28 Aug 2013 - 10:06 AM, said:snapback.png

Τα εχουμε πει τοσες φορες ολα αυτα τα χρονια. Εξαρταται τι ζηταει ο καθενας απο το παιχνιδι. Μαλλον εισαι σε αυτους που παιρνουν γνωστες ομαδες και κυνηγανε να φερουν σε αυτη γνωστους παικτες. Εισαι ομως η μειοψηφια. Οι περισσοτεροι παιζουν το παιχνιδι ξεκινωντας απο τα ερασιτεχνικα της Αγγλιας, με full database και ενεργα τα μεγαλυτερα πρωταθληματα σε high detail. 

+100

 

 

 

 

  Σωστα αυτη ειναι η ουσια του παιχνιδου για να το ευχαριστηθεις κ για να εχουμε καλο ερωτημα η ουσια της match engine δεν υπαρχει ? διοτι αν βλεπεις μονο φασεις τι να το κανω εγω να τα βαλω ολα τα πρωταθληματα γι ανα λεω οτι ειναι πιο ρεαλιστικο ? δηλαδη στηνεις την ομαδα κ παιζεις κ τι κανεις δεν βλεπεις ολο τον αγωνα ? απλα οτι σου λενε οι φασεις ? θα μου πεις σιγα μην κατσω να δω ολο τον αγωνα ναι σωστο αλλα εκει ειναι η ουσια το να ευχαριστηθεις ενα αγωνα λες Κ ΠΑΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΝΑΝ ΑΓΩΝΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΕΚΕΙ ... Ας φτιαξουν λοιπον την χαλια match engine για εμας που ημαστε ακομα πιο πολυ καμενοι να το ευχαριστηθουμε ,ημαστε 2013 παμε 2014 κ τα γραφικα κ η match engine ειναι για γελια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Match Engine του 2012 ήταν πολύ αξιόλογη. Του 2013 όμως ήταν χάλια. Για τα γραφικά χεστήκαμε εν ολίγοις. Ας ελπίσουμε οτι ένα κακό fm σαν το περσινό θα βελτιωθεί φέτος. Εναλλάξ το πάνε εδώ και χρόνια, φερνουν σε κάποιο καινοτομίες που τις τελειοποιούν στο επόμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως ολο το ζουμι ειναι η match engine κ ανωτερο το 12 απο το 13 στην m.e. οντως κ οπως ειπα ημαστε στο 2013 τα γραφικα ειναι της πλακας τα αλλα ειναι φρου φρου κ αρωματα πληρωνοντε για αυτο που κανουν κ δυστυχως απο το cm στην αμιγκα μεχρι τωρα ουσιαστικη διαφορα ειαι μονο η 3d me κ αυτη μαζι με τα γραφικα ειναι της πλακας αλλα οπως ειπε κ ο φιλος πιο πανω τουλαχιστον ΑΣ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ M.E. κ μη κοροιδευουν το κοσμο με διαφορα μπιχλιμπιδια που απλα κοτσαρουν κ το λενε βελτιωση μην ξεχνατε πως τις database της καθε χωρας της περνουν ετοιμες κ αυτοι απλα το παιζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H match engine πάντως του 12 ήταν μια χαρά και αποτύπωνε την αγωνία και τις δυνατότητες τις ομάδας σου. Το 13 δεν γνωρίζω γιατί διάβασα τα αρνητικά σχόλια και δεν ασχολήθηκα καθόλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τα χριστουγεννα ειναι πολυ αργα πως μπορειται και περιμενετε? φετος με τα ελληνικο θα κανει θραυση παντως...να ρωτησω κατι περσυ κυκλοφορησε σπασμενο γνωριζει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα βγει Χριστούγεννα όμως αλλά 31/10. Πέρσι έσπασε με τα πολλά, προς το τέλος της άνοιξης αν θυμάμαι καλά. Τώρα αν έχει κάποιος υπομονή να περιμένει άλλους 6+ μήνες για να γλυτώσει 25-30 ευρώ, με γεια του με χαρά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τα χριστουγεννα ειναι πολυ αργα πως μπορειται και περιμενετε? φετος με τα ελληνικο θα κανει θραυση παντως...να ρωτησω κατι περσυ κυκλοφορησε σπασμενο γνωριζει κανεις?

 

πρωτη φορα θα το παρεις κ το λες αυτο ? καθε χρονο που το περνα απο την αρχη ολο προβληματα ειχε κ περιμενα 2-3 μηνες τουλαχοστον για να το φτιαξουν κανα patch κ εσυ λες πως μπορουμε κ περιμενουμε? Εδω μισοτελειωμενη match  engine μας αφησε το 2013 κ ακομα κλαιμε τα 35ε κ λες πως μπορουμε κ περιμενουμε ? Οταν πεσει κανα 10ε-15ε κ αυτο κ παλι να εχω ακουσει οτι ειναι οκ τοτε θα το ξαναπαρω τελος η βλακιες το περνω τωρα κ το ξεκιναω μετα απο 3 μηνες ...Οσο για τα ελληνικα τι να το κανω επρεπε να το ειχαν βαλει χρονια πριν οπως κ τα ελληνικα δεν θα μου σωσουν την match engine ,οταν φτιαξουν την τελευταια θα μιλαμε για ενα καλο παιχνιδι αλλιως για κανεναν που απλα λεει οτι παιζει κατι που δεν βλεπει αγωνα κ πως ερχοντε τα σκορ πο βλεπει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτη φορα θα το παρεις κ το λες αυτο ? καθε χρονο που το περνα απο την αρχη ολο προβληματα ειχε κ περιμενα 2-3 μηνες τουλαχοστον για να το φτιαξουν κανα patch κ εσυ λες πως μπορουμε κ περιμενουμε? Εδω μισοτελειωμενη match  engine μας αφησε το 2013 κ ακομα κλαιμε τα 35ε κ λες πως μπορουμε κ περιμενουμε ? Οταν πεσει κανα 10ε-15ε κ αυτο κ παλι να εχω ακουσει οτι ειναι οκ τοτε θα το ξαναπαρω τελος η βλακιες το περνω τωρα κ το ξεκιναω μετα απο 3 μηνες ...Οσο για τα ελληνικα τι να το κανω επρεπε να το ειχαν βαλει χρονια πριν οπως κ τα ελληνικα δεν θα μου σωσουν την match engine ,οταν φτιαξουν την τελευταια θα μιλαμε για ενα καλο παιχνιδι αλλιως για κανεναν που απλα λεει οτι παιζει κατι που δεν βλεπει αγωνα κ πως ερχοντε τα σκορ πο βλεπει...

έτσι ακριβός είναι όπως τα λέει ο φίλος !!

κοιτάνε να βάζουν μαλακίες, και το βασικό κομμάτι της match engine..... πάλη θα μαρκάρουν με τα μάτια και θα τρέχουν λες και παίζουν σε παγοδρόμιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τα πόστ των 2 τελευταίων φίλων..Κάθε χρόνο δίνουν βάση στα features που υποτίθεται είναι 1000 νέα κάθε χρόνο και δεν επικεντώνονται στην ME που είναι ο πυρήνας του παιχνίδιου..Θα συμφωνήσω επίσης οτι το FM13 ήταν οτι χειρότερο έχει υπάρξει από θέμα ME και την μόνη άφεση αμαρτιών που τους δίνω είναι ότι όπως είχανε δηλώσει οτι ήταν μια νέα ME..Αυτή λοιπόν η νεα ME πέρασε από 3 πάτς και ένα χρόνο θεωρώ βελτίωσης..Αν και φέτος είναι τα ίδια χάλια πλέον η γκρίνια θα έίναι δικαιολογημένη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πέρσι δικαιολογημένη ήταν :P Ειδικά όταν έβγαιναν οι... επιστήμονες της SI στα επίσημα forum και έλεγαν ότι η ΜΕ είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...