Προς το περιεχόμενο

Football Manager 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και περσι το πηραμε 30€ και μετα επεσε σε προσφορες στα 15€

 

Συνήθως όμως οι προσφορές δεν κρατάνε πολύ και έρχονται μετά από μήνες. Πρόπερσι πχ. θυμάμαι ότι το είχαν ρίξει στο 15άρι γύρω στα Χριστούγεννα, για 2-3 βδομάδες και μετά ανέβηκε ξανά στα 27-30 μέχρι το καλοκαίρι. Πέρσι λογικά κάτι παρόμοιο θα πρέπει να έγινε. Να μου πείτε βέβαια ότι το FM2013 μέχρι το Γενάρη-Φλεβάρη ήταν οριακά playable, οπότε τι να την κάνεις την άμεση αγορά.

 

Επίσης για μπάρμπες κλπ. προτείνω να κρατάτε μικρό καλάθι. Θυμηθείτε ότι το FM2013 πρακτικά έσπασε γύρω στο τέλος της άνοιξης, 7 μήνες μετά την κυκλοφορία του. Ενώ στο 2012 δεν είχαν σπάσει σχεδόν κανένα από τα μεγάλα patches (τουλάχιστον όχι πριν περάσουν πολλοί μήνες) και φυσικά πρέπει να είναι μαζόχας όποιος κάθεται και παίζει manager χωρίς patches.

 

Κατά τ' άλλα χαίρομαι για τον fearwhatnow, γιατί τόσα χρόνια μας είχε φάει με την "γκρίνια" του για τα μεγάλα fonts! :P Βλέπετε θέλει να παίζει το παιχνίδι σε μεγάλη TV και επιτέλους εισακούστηκε! Λέω να το πάρω σήμερα τελικά, να ρίξω μια ματιά στη beta. Ελπίζω τουλάχιστον οι researchers του FM να έχουν σώας τας φρένας και να έχουν βάλει 11άρια-12άρια στο Σάμαρη, γιατί αν κάποιος άσχετος διάβαζε τα πρωτοσέλιδα θα νόμιζε ότι πρόκειται για το νέο Ζιντάν (αντί για το νέο Ταραλίδη)... Από την ομάδα μου όμως, τον βλέπω να παίρνει πόδι με συνοπτικές διαδικασίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ πέρυσι έπαιξα σχεδόν αμέσως (5 μέρες καθυστέρηση).

 

Δεν διαφωνώ με αυτά που λες εννοείται.

 

Αλλά δυστυχώς δεν έχουν όλοι τα 35-40 ευρώ. Που για την σημερινή κατάσταση είναι παρά πολλά.

 

Πόσο μάλλον για όσους είναι άνεργοι.

 

Αποστολή από το MT11i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα με τι διαφωνείς τότε :P Αν εννοείς ότι έπαιξες το original μετά από 5 μέρες, φαντάζομαι θα θυμάσαι πόσα προβλήματα είχε το παιχνίδι και τι κράξιμο είχε πέσει στα επίσημα και μη φόρουμ (με τα γκολ από σέντρες κλπ). Δεν λέω ότι ήταν αδύνατον να παίξεις, απλώς ότι μάλλον δεν άξιζε να καταναλώνεις χρόνο για ένα προϊόν που όλοι έλεγαν πως είχε αρκετά θέματα. Και τελικά έφτιαξαν (τα περισσότερα) μετά από 3 μεγάλα updates, γύρω στο Γενάρη/Φλεβάρη.

 

Αν πάλι μιλάς για έκδοση μπάρμπα, θυμάμαι πως κάτι είχε βγει το φθινόπωρο (η έκδοση των σκιντρόου) αλλά πολύ αμφιβάλλω αν δούλευε σωστά αυτό το πράγμα. Αφού όλοι όσοι είχαν το 2012 προτίμησαν να μείνουν με αυτό παρά να ασχοληθούν με το σπασμένο 13, τουλάχιστον μέχρι το Μάιο (κάπου εκεί νομίζω έσπασε το περσινό).

 

Αυτό σημαίνει ότι ούτε φέτος είναι σίγουρο πως ο μπάρμπας θα επιληφθεί σύντομα του θέματος. Προσωπικά δεν θα στοιχημάτιζα καθόλου μετά από όσα έχουμε δει. Θα συμφωνήσω βέβαια πως να πληρώνουμε 35 και 40 ευρώ κάθε χρόνο για ελαφρώς βελτιωμένο παιχνίδι (άσχετα αν συνέχεια μας κοπανάνε τις 1000+ βελτιώσεις/χρόνο) είναι κοροϊδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παίδες αν προπαραγγείλω το cdkey σήμερα και από ότι διάβασα το Key θα μου έρθει την ημέρα που βγαίνει το game... στην beta πως θα παίξω?

εδιτ: τι να κάνω με ξύνετε το χέρι να το προπαραγγείλω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως το key για τη beta το παίρνεις αμέσως, τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει. Πχ. στο G2A λένε ότι "Pre-order Football Manager 2014 and get access to the Beta version!  The codes with early access to the beta will be sent on Thursday 17.10.2013."

 

edit: το παρήγγειλα από εκεί τελικά, μέσα σε λιγότερο από 1' είχαν στείλει το κλειδί και ήδη το παιχνίδι κατεβαίνει. Αν είναι όπως πέρσι, φαντάζομαι πως τώρα κατεβάζει τη beta (1,4GB) και κάποια στιγμή λίγο πριν την κανονική κυκλοφορία θα κατεβάσει και καναδυο GB ακόμα, που θα είναι το πλήρες παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ελληνικά θέλουν δουλειά... υπάρχουν αρκετές ασυνέπειες. Από το ότι όλα τα κεφαλαία έχουν τόνο (κλασικό πρόβλημα encoding), μέχρι η επιλογή των λέξεων (πχ. είδα "μπορούνε" αντί για "μπορούν"). Οι ξένοι παίκτες της ομάδας έχουν ονόματα με λατινικούς χαρακτήρες (μάλλον σωστό, αλλιώς θα έπρεπε να μεταφραστούν όλοι οι παίκτες στο παιχνίδι). Το screenshot που πήγα να σώσω, πήρε όνομα "‘½΄Α­±Β £¬Ό±Α·Β_ •ΐΉΓΊΜΐ·Γ·  ΑΏΖ―»", που μάλλον είναι το όνομα του παίκτη και η ομάδα.

 

Τελοσπάντων, μικροπράγματα όλα αυτά, αλλού είναι το ζουμί αλλά είναι τα μοναδικά που έχω προλάβει να δω. Να και ο αγαπημένος μου (NOT) Σάμαρης...

 

post-47640-0-31762500-1382039050_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι τα ελληνικα θα τραβηξουν και αλλα ατομα.Ξερω φιλους π.χ που ενω τους αρεσε το παιχνιδι δεν το επαιζαν λογω γλωσσας.Μετα απο αυτο θα τραβηξει πολυ κοσμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κι εγώ το ίδιο νομίζω. Απλώς αν παίζεις 15+ χρόνια το παιχνίδι στα αγγλικά, σου φαίνεται πολύ περίεργο το όλο σκηνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

G2A.com στα 28 και κάτι (τελικά τα κουπόνια είχαν λήξει αλλιώς θα πήγαινε κανα 25άρι). Το φθηνότερο region free που έχω βρει είναι κάπου 26-27 αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς το μαγαζί, onlinekeystore κάτι τέτοιο.

 

Άλλο ένα screenshot...

 

post-47640-0-19707100-1382040899_thumb.png


+1 για τη νέα κοντινή κάμερα (την Close), που είναι και η κύρια αν επιλέξουμε Director's camera. Σε βάζει περισσότερο μέσα στο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...