Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι ότι μου καθεται καλα αλλα απλα ξερω να παιζω το deck. Και κανω σωστα Mulligans/trades που μαλλον εσυ υστερεις και σε αυτό τον τομεα.

Στο standard με αυτό πηγα rank 5 χαλαρα.

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμφιβάλω αν ξέρεις να παίζεις το deck καλύτερα.Απο τα βίντεο που ανεβάζεις βλέπε την πρωτελευταία παράθεση στο βίντεο που ανέβασες που έγραψα τα πόσα missplays έκανε ο αντίπαλος,αλλά και πολλά δικά σου missplay με δικαιολογίες του στύλ extended bm για ξεκαθαρα miss lethals.

Γελάω όταν καποιος μου λέει κάνω σωστά mulligans.Λές και υπάρχει τεράστια γκάμα decks εκεί έξω και θέλει πολύ σκέψη να ξέρεις ακριβώς τι αντ΄παλο έχεις.

Αλλά ναι έχεις δίκιο είμαι κακός είδα keleseth shadow step shadowstep χέρ και τα έδιωξα για να μου έρθουν 2 bonemare 2 creeper  2 vilepsine....

Το τελευταίο βίντεο είναι ανέκδοτο.Μας δουλεέυεις.turn 1 pirate turn 2 keleseth turn 3 εχεις ετοιμο μεγάλο van cleef αν θες καi τσάμπα creeper. συν αυτά έχεις και topdeck silence και αντίπαλο που κάνει defile  για 3 damage.....

Με αυτό τ draw αν βάλω ένα παιδάκι που ξεκίνησε πρίν κάνα μήνα νικάει.Εχεις κανα game που να έχει κάποιο actual decision making ή όλα auto pilot είναι.?

Δείξε μας ένα με draw όπως αυτό που ανέβασα εγώ να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαχα το μονο σιγουρο είναι ότι ξερω να παιζω το deck πολύ καλύτερα από εσενα. Αλλα τωρα μιλαμε για το ατομο που εβγαλε κακο deck το tempo rogue. Ένα από τα καλυτερα και πιο σταθερα decks στο meta και με ισχυρη παρουσια στο προφατο World Championship.

Όπως ειπα ψαξου με τα Mulligans και το πως παιζεται το deck. Δες κανα καλο stream και παιξε ένα σεβαστο αριθμο παιχνιδιων με το deck και μετα ελα να μας πεις αν είναι κακο η όχι :D

Το ματσακι που ανεβασα ηταν το παιχνιδι που επαιζα την στιγμη που διαβασα ότι παιζεις cubelock και το κερδίζεις. Μου φανηκε αστεια η συμπτωση για αυτό εβαλα. Οντως είναι γενικα κακο Matchup αλλα το τεμπο rogue μπορει να κερδισει οποιοδήποτε deck στο μετα. Δεν είναι το καλυτερο deck αλλα σιγουρα δεν μπορεις να το υποτιμάς όπως κανεις εσυ.

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως ακριβως εισαι σιγουρος πως ξερεις να παιζεις καλυτερα ; 

Μαλλον εχεις καποια υπερτιμιμενη ιδεα για τον εαυτο σου πραιβατ.Εγω απο τα παιχνιδια που εχεις ανεβασει δεν σε θεωρω τοπ παικτη.

Προσωπικα επαιζα yugioh k magic πριν το hs και θεωρω παιζω καλυτερα απο τα βιντεο που ανεβαζεις.Οπως επισημανα βλεπω missplays ξεκαθαρα και εσενα να δικαιολογεισαι για αυτα.

Επειδη πας μια στις τοσες legend δεν σε κανει τον μοναδικο εδω μεσα.Οταν καποιος παιζει 200-300 games το μηνα 2 χρονια το να ειναι μονιμα χαμηλα ranks ειναι αυτονοητο.Τα νουμερα του rogue που ανεβασες δεν ειναι τοπ και το ξερεις.60%.Επισης δεν δειχνουν κατι αν δεν δουμε τα matchups.Αν πχ 30% αυτων ειναι vs paladin τοτε το 60% αρχιζει να φαινεται μετριο.

Το μοναδικο πλεονεκτημα ειναι το ατελειωτο grind για golden heroes.

Στο μονο που μπορω να συμφωνησω μαζι σου ειναι οτι δεν εχω δωσει πολλες ευκαιριες στο deck.Αλλα δεν χρειαζεται για μενα να δωσω.15+- games εγω αλλα τοσα ενας αλλος και αλλος ενας κλπ κλπ μου φτανουν να μην ασχοληθω.Δεν εχω το χρονο να παιξω 130 games.

Δεν με ενδιαφερει τι δειχνει το Χ site οταν μιλαω για δικη μου εμπειρια με το deck.Εγω εχω πολυ κακα mulligan.Και με αυτο το deck ειναι σχεδον 50-50 να τραβηξεις μεγαλα μινιον(για tempo) 

Η δικη μου αποδεδιγμενα ειναι κακη και οταν το παιζω και σαν αντιπαλο. Για αυτο ρωτησα για εσας.Εσυ παραθεσες ενα βιντεο με τελειο draw που δεν χρειαζοταν να παρεις καμια αποφαση για να δειξεις τα καλα  trades mulligan που δεν υπηρχαν.

Απο κει και περα αν θες να νομιζεις πως εισαι τοπ δικο σου θεμα.Το οτι βγαζεις ενα βιντεο που δεν καταλαβαινεις πως νικησες επειδη ειχες τελειο draw και κακο αντιπαλο , αυτο μου δειχνει οσα χρειαζομαι για το πως βλεπεις τον εαυτο σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά που γραφεις εδώ μεσα πραγματικα νομιζω μας τρολαρεις η απλα εισαι κακος παικτης. Τεινω πια να πιστεψω ότι ισχυει το δευτερο.:lol:

Ειχες μια βδομαδα μας ζαλισες ότι δεν δεχοσουν ότι το ραζα είναι το καλυτερο παιχνιδι τωρα μας αποτελείωσες με τις αποψεις σου για το τεμπο

Νομιζω αρκετα ασχοληθηκα μαζι σου δεν βαζεις μυαλο. :P

P.S.: Μιας και λεμε για raza priest είναι αστειο να διαβαζεις τις αποψεις του albiosha και μετα να μπαινεις twitch και να βλέπεις ολους τους tryhards που ξεκινησαν να μαζευουν points να παιζουν τι αραγε? Raza priest φυσικα. Αλλα τι να ξερουν αυτοι ας ρωτησουν albiosha :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεπτικο αλαζωνα με πιθανοτητα θεματως στην κατανοηση κειμενου."Ειμαι καλος παικτης αλλα ο αλλος που ειναι ιδιο rank με μενα ειναι κακος."

Οσο για τους ποντους μαλλον δεν εχεις καταλαβει πως παιζουν ουσιαστικα 3 deck και πως ολα εχουν 45-60 % win rate

Εγω αρκετα αχοληθηκα πραιβατ.Καλη συνεχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα μπαινει all in ο παλα, αν του βρεις το 5αρι aoe  και δεν εχει το divine favor τους τελειωνεις. το doomsayer τι κανει στο χερι στην 2 πικ?μηπως το greedares?

 

νομιζω πως ειναι το καλυτερο aggro αυτη τη στιγμη

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νερφ στο κριπερ, ραζα, πατσες και bonemare, νομιζω το bonemare εξακολουθει να ειναι viable, αλλα οχι σπασμενη. Νομιζω και το ραζακους ψοφησε, το κριπερ το καναν unplayable, οπως και τον patches.

 

νομιζω τρελο buff στο control warlock

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/1/2018 στις 7:38 ΜΜ, xavier είπε

κοιτα μπαινει all in ο παλα, αν του βρεις το 5αρι aoe  και δεν εχει το divine favor τους τελειωνεις. το doomsayer τι κανει στο χερι στην 2 πικ?μηπως το greedares?

νομιζω πως ειναι το καλυτερο aggro αυτη τη στιγμη

το θεμα δεν ειναι αν σου ερθουν οι ιδανικες καρτες μεχρι το 3-4 μανα για να παρεις το παιχνιδι...

το θεμα ειναι να μην υπαρχουν καρτες σαν το creeper η το 4αρι που κανει το adapt η το draw 3 μινιονς κλπ κλπ...

οσο για το doomsayer δε καταλαβα τι εννοεις ακριβως...

δεν παιζω με ετοιμα ντεκ...αυτο ειναι δικη μου κατασκευη ... με αυτο πηγα 5 ρανκ και μετα το παιχνιδι καταντησε αηδια με τα ντεκ που παιζουν εκει...

ευτυχως ερχονται nurf αν και με πολυ μεγαλη καθυστερηση...

και δυστυχως οχι αρκετα αν ειναι μονο αυτα... ειναι πολλες ακομα καρτες για εμενα που θελουν καλυτερο balance...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, xavier είπε

για το doomsayer εννοω οτι επρεπε να το ειχες κατεβασει turn 2

καλα τα λες το λογικο αυτο ειναι...αλλα αν και δε θυμαμαι ακριβως το παιχνιδι τωρα..

βλεπω και απο το φωτο οτι εχοντας κατεβασει creeper + τα αλλα σημαινει οτι ηδη του ειχα φαει καμποσα μινιον κλπ...

εν ολιγης δεν μπορουσα να παιξω doomsayer γιατι απλα θα τον ετρωγε και θα γεμιζε και αλλα τοσα κατω...

οποτε εφαγα τα μινιον και καπακι μου κατεβαζει creeper πειρατη κλπ κλπ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...