Προς το περιεχόμενο

Hearthstone: Heroes of Warcraft Topic v1


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To είχα παρατήσει το παιχνίδι και αποφασισα να επιστρέψω μετά απο καιρό, το πρώτο κακό που παρατήρησα είναι οτι ενώ παλαιότερα εφτιαχνα δικά μου deck και ήταν viable μεχρι level 8 τώρα τα δικά μου deck είναι viable μεχρι level 16 :) , ή έγινα κακός deckbuilder ή το netdecking είναι πλέον απαραίτητο.

Βεβαίως μου λείπουν αρκετές κάρτες όποτε αποφάσισα να κάνω μία επένδυση 20 ευρώ να πάρω τα 30 packs (4 legendary) αλλά πάλι λείπουν πολλές.

Οπότε κάθομαι με 2600 dust και σκέφτομαι τι να κάνω , παράτησα το control και το έριξα στο agro, έκανα δύο κουτσουρεμένα decks agro warlock και agro druid (χωρίς living mana) τα οποία φαίνεται να δουλευουν και τουλάχιστον όταν δεν δουλευουν δεν με κουραζουν (κερδίζεις ή χάνεις γρήγορα).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει πολυ aggro murloc και secret mage και κανα zoolock που και που...

απο control η cube warlock κλπ η κανα druid - priest με δρακους κλπ....

Στις 10/2/2018 στις 9:46 ΜΜ, xavier είπε

παντως δεν ειμαι σιγουρος οτι πανε και τοσσο καλα ουτε το secret mage, ουτε το murloc pala, ναι ειναι τα aggro που παιζονται αυτη τη στιγμη, αλλα εγω που τα δοκιμασα μου φανηκαν πολυ ασταθη...γενικα δεν βλεπω καποιο τερμα op deck...τουλαχιστον οχι aggro deck...

 ειναι ενοχλητικα ιδικα αν παιζεις κανα control deck...

πρεπει να βαλεις ενα καρο μπουρδες μεσα μπας και σου βγαλει καποια απο αυτα στο 1-2-3 μανα 

secret mage εντομεταξυ ειναι οτι ποιο σπαστικο να παιζεις εναντια...

οσο για το αν ειναι op η οχι ... αν υποθεσουμε οτι δε σε πανε καλα η πρωτες καρτες και χανεις στο 4 μανα 5 μαξ ...ναι ειναι op...

νορμαλ aggro θεωρω μονο τον hunter  ολα τα αλλα δεν επρεπε να παιζουν στο παιχνιδι για εμενα...

ουτε keleseth να μου βγαζει ο warlock η o rogue buffed minions .... 

δε μπορει να κανεις μια ωρα να παρεις 2-3 παιχνιδια με control η midrange και να σου σκανε απανωτα μετα secret mage murloc και 

σε 5 λεπτα να χανεις 3 παιχνιδια γιατι δε σε πηγε καλα το draw στην αρχη...ειναι γελοιο το θεμα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Orgios είπε

To είχα παρατήσει το παιχνίδι και αποφασισα να επιστρέψω μετά απο καιρό, το πρώτο κακό που παρατήρησα είναι οτι ενώ παλαιότερα εφτιαχνα δικά μου deck και ήταν viable μεχρι level 8 τώρα τα δικά μου deck είναι viable μεχρι level 16 :) , ή έγινα κακός deckbuilder ή το netdecking είναι πλέον απαραίτητο.

Βεβαίως μου λείπουν αρκετές κάρτες όποτε αποφάσισα να κάνω μία επένδυση 20 ευρώ να πάρω τα 30 packs (4 legendary) αλλά πάλι λείπουν πολλές.

Οπότε κάθομαι με 2600 dust και σκέφτομαι τι να κάνω , παράτησα το control και το έριξα στο agro, έκανα δύο κουτσουρεμένα decks agro warlock και agro druid (χωρίς living mana) τα οποία φαίνεται να δουλευουν και τουλάχιστον όταν δεν δουλευουν δεν με κουραζουν (κερδίζεις ή χάνεις γρήγορα).

Οχι δεν έγινες κακός.Απλά οι basic , classic έχουν χάσει δύναμη λόγω τον νέων καρτών.Δεν έχει να κάνει τόσο to netdeck.Αν έχεις τισ κάρτες και ξέρεις να παίζεις / γνωρίζεις το meta τότε και πάλι πάς τουλάχιστον μέχρι 5 χωρίς να κάνεις copy paste ακριβώς ένα deck.Τονίζω το ακριβώς γιατί πρέπει να είμαστε και ρεαλιστές έτσι.

Τώρα αν θές να είσαι competitive ναι πρέπει να δείς και κάνα site και να παίξεις πολλά παιχνίδια ή να παρακολουθείς το game ώστε να ξέρεις πως παίζουν τα περισσότερα tier 1.Προσωπικά πάντα δοκιμάζω τις λιστες τον τοπ deck αλλά σπάνια καταλήγω με την ίδια λίστα.Αν έχεις account heartharena ή κάποιο άλλο tracker θα βοηθήσει να ''αλλάξεις'' ένα πιθανό netdeck που θα δείς βλέποντας τα στατιστικά σου , με τι decks παίζεις ti winrate έχεις ενάντια σε τι κλπ κλπ.

Προσωπικά τείνω να αλλάζω τα deck για να έχω καλύτερο matchup vs aggro γιατί πέφτω σε πάαααρα πολλά aggro machups.(με εξαίρεση την τελευταία season που παραδόξως έπεφτα μόνο σε mirror matches)

Aυτή τη season δεν έχω παίξει πολύ(έγινα μπαμπάς οπότε ακόμα λιγότερος χρόνος) Πήγα σήμερα 10 με το cubelock της τελευταίας season με μερικές μικρές αλλαγές.

Προσθήκες ήταν Eater Of Secrets(που πρίν λίγο νίκησα ένα quest mage me κλασσικά iceblock + barrier πίσω.) αλλά και πρίν κάνα 3ήμερο που έπαιξα πάλι με βοήθησε να νικήσω ένα tempo mage που είναι πολύ κακό matchup αν του κάτσουν οι σωστές secrets και καλό curve.Για αυτό το λόγω έβαλα και ένα Wax Elemental.Eίναι λίγο gamble για το αν θα φάει Explosive Ruins αλλά αν φάει γελάς γιατί έχεις γύτώσει πάρα πολύ burn με 1 μάνα.

Η τελευταία  αλλαγή ήταν προσθήκη Dirty Rat που πλέον δεν φοβάσαι μην πετύχεις 5/5 minions(bonemare/creeper) οπότε ενάντια σε aggro to παιζεις πιο χαλαρά.Και ενάντια σε combo ίσως πάρει game.Eπίσης σκέφτομαι Gnomeferatu πάλι γιατί έχει πιθανότητα να σπάσει combo decks ή να φάει το weapon του rogue(αν και στα μέχρι τώρα matchups δεν έχει πάει ποτέ σε τέτοιο σημείο το game.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Aυτή τη season δεν έχω παίξει πολύ(έγινα μπαμπάς οπότε ακόμα λιγότερος χρόνος)

Να ειναι γερο να το χαιρεσαι!! Να σου ζησει!!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να το χαιρεσαι albilosha!

 και εγω εφτασα σημερα λεβελ 10 με secret mage πρωτη φορα μετα τη δημιουργια των rank rewards.  Europe ,με secret mage.

Επεξ/σία από alan2
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη φαση φενεται το wildfest ....

εντωμεταξυ το ρανκ δε καταλαβα...

στο τελος του μηνα θα γινει restart οπως παντα..η θα πεσουμε 4 ρανκ ?

η τον αλλο μηνα ισχυει αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα εισαι legend ξεκινας απο ρανκ4 το Μαρτη.

 

σημερα επαιξα λιγο και το πηγα ρανκ5 με ζοο, το fungalmancer πολυ δυνατο...βοηθαει παρα πολυ στο να παιξεις around απο duskbreaker. απο κοντρολ warlock βεβαια χανω παλι, αλλα νικαω σχεδον ολα τα υπολοιπα με φυσιολογικο draw...

 

αν το αφησω στο ρανκ5 , θα ξεκινησω ρανκ9 τον μαρτη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, xavier είπε

το steal priest ειναι το μονο ψιλοmidrange deck που ματσαρει το control warlock? επαιξα κανα 2 παιχνιδακια, καλα πηγε...

ο big priest εχει καλο ματς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/2/2018 στις 6:47 ΜΜ, xavier είπε

το steal priest ειναι το μονο ψιλοmidrange deck που ματσαρει το control warlock? επαιξα κανα 2 παιχνιδακια, καλα πηγε...

εγω προσπαθω να το παλεψω με rogue jades και deathrattles κλπ με τα warlock δεν εχω προβλημα εχω ομως με τους priest...

για χαβαλε ποιο πολυ δλδ απλα γιατι μαρεσει το deck ...ακομα το ψαχνω ομως πως να το κανω ποιο λειτουργικο με τα σημερινα δεδομενα...

απο εκει και περα...πολυ καλα σχετικα παω και με ενα ντεκ που εχω φτιαξει στο mage με kazakus big spell φαση... απλα το εχω βαρεθει λιγο

και ψαχνω κατι αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/15/2018 στις 2:10 ΜΜ, privateer είπε

 ανάλογα τι θέλεις να κραφταρεις. Αλλα γενικά καλυτερα περίμενε.

 

Εχει ακουστει τπτ για το ποτε θα ναι το νεο exp και το rotate στις καρτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...