Προς το περιεχόμενο

Φήμες για εγγραφή βίντεο 4K και μικρό bezel οθόνης στο Galaxy Note III


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν φαίνεται να έχεις κατανοήσει το πως δουλεύουν όμως....

παραδέχομαι πώς όχι, ειλικρινά ότι έχει μήλο επάνω με μπερδεύει απίστευτα μετά από μερικά λεπτά χρήσης  και πραγματικά δε καταλαβαίνω γιατί θεωρείται εύχρηστο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αυτο το κινητο ειναι ο iPhone-Killer? Τα καταφεραμε το βρηκαμε? Μονο μη λαγκαρει κι αυτο οπως κι η υπολοιπη androidοπαρεα (Note II, S4 κτλ) γιατι θα ψαχνουμε του χρονου παλι τον δολοφονο του iPhone

Αυτος ηταν και ο λογος που πουλησα το S4. Τρελλο λαγκαρισμα. Δεν πιστευω ομως να εχεις την εντυπωση οτι λαγκαρουν ΟΛΑ τα android ετσι; To HTC One που ειχα και το Sony Xperia Z που εχω τωρα δεν λαγκαρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρελη συσκευη αλλα πολυ μεγαλη για τα γουστα μου ...

 

 

 

ασχετο αλλα το iphone δεν θελει killer μια χαρα καταφέρνει μονο του να μενει πισω απο τους αλλους ... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραδέχομαι πώς όχι, ειλικρινά ότι έχει μήλο επάνω με μπερδεύει απίστευτα μετά από μερικά λεπτά χρήσης  και πραγματικά δε καταλαβαίνω γιατί θεωρείται εύχρηστο 

Ακριβώς σε αυτή τη φάση ήμουν όταν αγόρασα το πρώτο μου ipad. Για εμένα δεν ήταν απλά πατάω το εικονίδιο και αφού παίζει όλα κομπλέ. Με ένα jailbreak λύθηκαν οι απορίες και δεν υπάρχει τίποτα που να μην κάνει ένα ipad που να το κάνει ένα android tablet και αντιστοίχως στα κινητά. 

Ευχρηστο είναι για αυτόν που θέλει απλά να πατάει το κουμπί και να παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ηταν και ο λογος που πουλησα το S4. Τρελλο λαγκαρισμα.

 

Custom Rom + Nova launcher ή με άλλα λόγια απαλλάσεις τη συσκευή από τα μπιχλιμπίδια της εκάστοτε εταιρίας. Android που να μη το έχω πειράξει δεν έχει τύχει μέχρι τώρα και ούτε το βλέπω και για το προσεχές μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ηταν και ο λογος που πουλησα το S4. Τρελλο λαγκαρισμα. Δεν πιστευω ομως να εχεις την εντυπωση οτι λαγκαρουν ΟΛΑ τα android ετσι; To HTC One που ειχα και το Sony Xperia Z που εχω τωρα δεν λαγκαρουν.

 

Εεεε.... ? λαγκάρει το S4? μήπως εννοεις το S3?  γιατι το S4 οχι απλά ΔΕΝ λαγκάρει αλλά είναι βελούδο σκέτο... και έχει 600αρι... σκέψου το Note 3 με τον 800αρι... δες το λίγο το θέμα γτ ακόμα και χρήστες του Iphone λένε οτι δεν μπορούν πλέον να δούνε διαφορά... εκτός και αν ΔΕΝ το είχες ποτε στα χέρια σου σαν συσκευή και το επαιξες λίγο σε κανα κατάστημα κινητής που θα το είχαν κάνει μπορδελο... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παίδες, εγώ ήμουν πάντα fan του iphone, γι'αυτό και με κάθε αλλαγή το άλλαζα με το νέο. Ξεκίνησα από το πρώτο, πήρα το 2ο, το 3, το 3GS και σταμάτησα στο 4. Δε περίμενα το 5άρι να μείνει τόσο πίσω από τον ανταγωνισμό, καθώς ακι το iOS να μείνει τόσο πίσω από το android.

Ένα παράδειγμα είναι οτί εδώ και χρόνια, το android έχει στο notification center του, κουμπιά για να κλείνει το wifi, 3G, κτλ.

Στο iOS, μόνο με jailbreak.

Για να μην πούμε για την απουσία ραδιοφώνου και το άχρηστο bluetooth.

 

Επίσης λέτε οτί lagάρει το S4.

Εγώ έχω πλέον το S3 και δε μου έχει κολήσει η lagάρει ποτέ και είναι μακράν πιο γρήγορο από το iphone 4. Επίσης έχω διαπιστώσει μεγάλη διαφορά και στα γραφικά.

 

Πέραν τούτου και για να μη ξεφύγω από το θέμα, το περιμένω το νέο note, γιατί μόνο μπροστά πλέον μπορώ να πάω και δε μπορώ να φανταστώ να ξαναπηγαίνω στο iphone ποτέ πια.

 

Αν συνεχίσει έτσι η Samsung (και όχι μόνο η Samsung), θα φτάσει εκέι που ήταν η apple μέχρι και το iphone 4. Ήδη έχει φάει το μίσο μερίδιο της αγοράς.

Ο κόσμος θέλει εξέληξη και όχι fingerprint unlock και φρουφρου. Η Samsung φαίνεται να το έχει πιάσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κόσμος θέλει εξέληξη και όχι fingerprint unlock και φρουφρου. Η Samsung φαίνεται να το έχει πιάσει.

Δε ξέρω τι θέλει ο κόσμος, πάντως η Samsung άλλο πράγμα προσφέρει. Εντυπωσιακά στο άκουσμα specs (το κατά πόσο δένουν αρμονικά ή όχι με το κακογραμμένο της software είναι άλλο θέμα) και εντυπωσιακές στο μάτι του μέσου χρήστη οθόνες amoled (ο άλλος μεγάλος κατασκευαστής του χώρου ελάχιστα τη χρησιμοποιεί). Τα δικά της "φρουφρου" (πχ "mouse over" και scrolling χωρίς άγγιγμα της οθόνης, αναγνώριση του ματιού του χρήστη κλπ) απενεργοποιούνται άπαξ και δια παντός από την πλειονότητα των χρηστών γιατί ρουφάνε μπαταρία. Και όλα αυτά σε χαμηλής ποιότητας κέλυφος και με χαμηλές τιμές. Μόνο που τελευταία, διατήρησε τη χαμηλή ποιότητα και πήγε τις τιμές στο Θεό!

 

Ας διατηρήσει τις ψηλές τιμές αλλά ας ανεβάσει και την ποιότητα στη "μεγάλη" κατηγορία, τουλάχιστον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...