Προς το περιεχόμενο

Αγορά οθόνης DELL ή EIZO?


fpap71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από πολύ διάβασμα για να αποφασίσω αγορά οθόνης για γραφείο έχω ζαλιστεί αλλά έχω καταλήξει στις Dell Ultrasharp U2412M, Dell Ultrasharp U2413 και EIZO Foris FS2333, με πιο πολύ να κλίνω προς την EIZO. Είμαι μηχανικός αλλά δεν τη θέλω μόνο για Autocad, αλλά και για καμιά ταινία, Internet, YouTube, κλπ. Γενικά θέλω κάτι πολύ καλό, ποιοτικό σε αυτό που θα βλέπω με πολύ καλά υλικά κατασκευής και πάνω από όλα αξιόπιστο, γιατί από το 2009 έφαγα πίκρα με LG και προκειμένου να την ξαναπάθω γίνομαι και πιο ανοιχτοχέρης αυτή τη φορά...

Υπερτερεί η συγκεκριμένη EIZO σε σχέση με τις DELL που έγραψα για να την προτιμήσω τελικά ή όχι? Διαβάζω και για το bleeding που υπάρχει στις DELL και γι' αυτό κλίνω λίγο προς την EIZO...

Άλλες προτάσεις για 23"-24" σε κάτι αντίστοιχα καλό???

 

Αποστολή από το GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dell Ultrasharp U2412Mhttp://www.skroutz.gr/s/360622/Dell-UltraSharp-U2412M.html?from=autocomplete&keyphrase=dell+ultrasharp+u2412m 240ευρο

 

Dell Ultrasharp U2413 http://www.skroutz.gr/s/2832103/Dell-Ultrasharp-U2413.html?keyphrase=dell+ultrasharp+u2413 449ευρο

 

 

Eizo Foris F2333 http://www.skroutz.gr/s/2445092/Eizo-Foris-FS2333.html?from=autocomplete&keyphrase=foris+fs2333 343ευρο

 

Προσωπικα δεν μπορω να πω μιας και ειναι αρκετα μεγαλη η διαφορα μεταξυ των οθονων.

Βεβαια στα υπερ της Eizo ειναι τα 5 χρονια εγγυηση και η διαφορα τιμης απο την ακριβοτερη U2413,αρα εγω προσωπικα θα ελεγα να κοιταξεις μεταξυ U2412m και Eizo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε μεγάλη διαφορά τι ακριβώς εννοούμε? μιλάμε για διαφορά στην τιμή ή σε κάτι άλλο? Πιο συγκεκριμένα πλεονεκτήματα - μειονέκτηματα??

 

Αποστολή από το SAMSUNG GALAXY NOTE II GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην τιμή δε με πειράζει φτάνει να διαλέξω την καλύτερη σε αυτή την κατηγορία... Αν μπορεί κάποιος γνώστης να με βοηθήσει να επιλέξω την καλύτερη... <br><br>

Αποστολή από το SAMSUNG GALAXY NOTE II GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Επεξ/σία από fpap71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει όμως και 5 χρόνια εγγύηση μην ξεχνάμε...

Το πλαίσιο της EIZO δηλαδή δεν είναι ποιοτικά καλό?? Κατά τα υπόλοιπα όμως υπερτερεί σε σχέση με τη Dell ή τζάμπα θα πάει το κατοστάρικο??

 

Αποστολή από το SAMSUNG GALAXY NOTE II GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η εμφάνιση είναι υποκειμενικό θέμα. Προτιμώ αυτή τη φορά να πάω σε κάτι ποιοτικό και αξιόπιστο και να μην την ξαναπατήσω όπως με την όμορφη LG (αλλά εντελώς αναξιόπιστη!!!) που είχα αγοράσει το 2009 που μου χάλασε όμως το 2011 και που μου ξαναχάλασε επίσης για δεύτερη φορά φέτος 2013 η δεύτερη που μου δώσανε για αντικατάσταση το 2011!!!

Αν κάποιος έχει κακές εμπειρίες με EIZO ή Dell όσον αγορά βλαβες, αναξιοπιστία, ελατωματικά προιόντα ή κάτι που δεν ικανοποίησαν ας το γράψει για να πάρω την τελική απόφαση, αν και πιο κοντά σε EIZO με βλέπω...

Με τα pixel ξέρετε ποια είναι η πολιτική της EIZO??? αλήθεια δεν ειναι 0 pixel???

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...