Προς το περιεχόμενο

Αγορά οθόνης DELL ή EIZO?


fpap71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αλήθεια είναι ότι το πιο σημαντικό από όλα είναι ότι στις 5 οθόνες του Alxnks δεν παρουσιάστηκε κανένα πρόβλημα. Αυτό σημαίνει ότι πρόκειται για ποιοτικά προϊόντα και δύσκολα θα χρειαστεί το service (τι διάολο, σε μένα θα τύχει;;;) Εγώ πάντως προτιμώ πολύ αξιόπιστο προϊόν με μέτριο service, παρά μέτριο προϊόν με πολλές πιθανότητες βλάβης και άψογο service...

 

Αποστολή από το SAMSUNG GALAXY NOTE II GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η SAMSUNG καλούλα μου φαίνεται αλλά αν δεν κάνω λάθος δεν είναι IPS, οπότε για την EIZO με βλέπω... Από εγγύηση πώς είναι η EIZO στην Ελλάδα?? Άμα σου κάτσει η στραβή σε εξυπηρετούν γρήγορα ή τη στέλνουν πουθενά εξωτερικό και θα περιμένουμε μήνες?? Έχει κανένας εμπειρία??

 

Αποστολή από το SAMSUNG GALAXY NOTE II GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App

η samsung ειναι mva μικρη διαφορα σε σχεση με ips  αν πρεπει να επιλεξεις 2 επιλογες eizo η samsung μακρια απο dell δε ειναι καλο service να δινεις μια προβληματικη οθονη για να σου δωσουν μια αλλη προβληματικη οθονη και αυτο να το κανεις 5 6 φορες για να σου τυχει η καλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφορετικα πραγματα ειναι ναι. αλλα το δευτερο το χρειαζεσαι σε περιπτωση που με το πρωτο παει κατι στραβα στο προιον σου. ναι; οπως λοιπον εσυ δεν ξερεις το after sales της hitachi, ετσι κι εγω δεν εχω ιδεα για το after sales της eizo. δεν μπορω να το πω πιο απλα..το λεω για τριτη και τελευταια φορα, 5 προιοντα, βαθος 12ετιας, μηδεν προβλημα.

 

 

Το παληκαρι ρωτησε τι ξερουμε για το after sales της eizo και συνεχιζεις να του απαντας "δεν χαλανε"...

 

Αν ρωτησει "χαλανε οι eizo?" να μαντεψω οτι θα απαντησεις πως εχει καλο after sales ?

 

Τελος παντων κανεις δεν ειπε οτι ειναι αναξιοπιστες οθονες, απορω για ποιο λογο επαναλαμβανεις οτι ειναι αξιοπιστες (βαση ιδιας εμπειριας βεβαια).

 

Ανεφερες πιο πριν το ευστοχο παραδειγμα της arvato. Αν ερθει ενας και σε ρωτησει λοιπον "φιλε θα παρω iphone, η αντιπροσωπεια τι λεει?", εσυ θα προτιμησεις να του πεις οτι δεν χαλανε τα iphone (που γενικα, δεν χαλανε) ή θα του πεις την αληθεια για την arvato?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παληκαρι ρωτησε τι ξερουμε για το after sales της eizo και συνεχιζεις να του απαντας "δεν χαλανε"...

 

Αν ρωτησει "αν χαλανε" να ματενψω οτι θα απαντησεις πως εχει καλο after sales η eizo?

 

ΔΕΝ θα του χρειαστει το after sales, επειδη δεν χαλανε ^_^  τι δεν καταλαβαινεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγαινε στην Eizo, δεν πρόκειται να το μετανοιώσεις...

 

και εγω εσενα ακουσα κυριε ελπιζω να μην το μετανοιωσω :-) Την δευτερα θα την δουμε απο κοντα .... 

Οπως και να εχει ευχαριστω που με βοηθησες με την επιλογη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

πήγαινε στην Eizo, δεν πρόκειται να το μετανοιώσεις...

 

και εγω εσενα ακουσα κυριε ελπιζω να μην το μετανοιωσω :-) Την δευτερα θα την δουμε απο κοντα .... 

Οπως και να εχει ευχαριστω που με βοηθησες με την επιλογη .

Άντε να μας πεις κι εμάς τις πρώτες εντυπώσεις μήπως και αποφασίσουμε κι εμείς τελικά...Ποια παραγγειλες εσύ??Αποστολή από το SAMSUNG GALAXY NOTE II GT-N7100 με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πχ είδα στις αγγελίες την Foris 2333 για 230(?) euro με 3 καμένα pixels...

Εριξε και την τιμη

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/network/187491-eizo-foris-fs2333/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τα πουμε ολα την Δευτερα κανε λιγο υπομονη μεχρι τοτε.

Ειμαι υπερ της DELL 2312 μεχρι να δω την ΕΙΖΟ 

Ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο .

 

Και για να σου πω για το After Sale της DELL δεν ειναι το καλυτερο . Σου χαλαει η οθονη μετα απο 1 μηνα ας πουμε και σου δινουν refurbish που μπορει να εχει bleeding ή καποιο αλλο κουσουρι . Μεχρι να σου κατσει το καλο μετα απο πολλες προσπαθειες θα εχεις χαλασει τα 100ευρω στα τηλεφωνα ....



Ποιος να την πηρε αραγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΔΕΝ θα του χρειαστει το after sales, επειδη δεν χαλανε ^_^  τι δεν καταλαβαινεις;

30modw5.gif

 

 

στο εχω ξαναπει, δεν μπορω να παρακολουθω τις επεξεργασιες που κανεις στα ποστ σου. στο προηγουμενο, αφου απαντησα, προσθεσες 2 παραγραφους. σε αυτο εδω, προσθεσες μετεπειτα την εικονα. σορρυ κιολας αλλα δεν θα τσεκαρω τα ποστ σου να δω τι προσθετεις εκ των υστερων για να προσθετω κι εγω στα δικα μου. μαθε να συγκροτεις πρωτα τη σκεψη σου και μετα να κανεις ποστ.

 

κατα τα αλλα...το παλικαρι ρωτησε για το after sales μετα που ειπες εσυ για τις σκαρτες σου οθονες. ε σορρυ κιολας, αλλα αν εσυ ησουν γκαντεμης, εγω με 5 οθονες σε 12 χρονια δεν ημουν. τι να κανω...να ευχηθω να μου χαλασουν κι εμενα σημερα ολες για να δω το after sales τους; μην τρελαθουμε κιολας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να σου πω για το After Sale της DELL δεν ειναι το καλυτερο . Σου χαλαει η οθονη μετα απο 1 μηνα ας πουμε και σου δινουν refurbish που μπορει να εχει bleeding ή καποιο αλλο κουσουρι . Μεχρι να σου κατσει το καλο μετα απο πολλες προσπαθειες θα εχεις χαλασει τα 100ευρω στα τηλεφωνα ....

Απτο να σου δωσουν ανακατασκευασμενο, ειναι προτιμοτερο να σου μεινει με 3 καμενα pixel για παντα και να μην σκοτωνεται ουτε με 180 ευρω σαν αυτη της αγγελιας παραπανω...

 

στο εχω ξαναπει, δεν μπορω να παρακολουθω τις επεξεργασιες που κανεις στα ποστ σου. στο προηγουμενο, αφου απαντησα, προσθεσες 2 παραγραφους. σε αυτο εδω, προσθεσες μετεπειτα την εικονα. σορρυ κιολας αλλα δεν θα τσεκαρω τα ποστ σου να δω τι προσθετεις εκ των υστερων για να προσθετω κι εγω στα δικα μου. μαθε να συγκροτεις πρωτα τη σκεψη σου και μετα να κανεις ποστ.

Σπαζεσαι? :-D

Το post το εκανα edit γιατι το πρωτο site που ανεβασα το ευστοχο gifακι δεν επαιζε σε animation.

 

κατα τα αλλα...το παλικαρι ρωτησε για το after sales μετα που ειπες εσυ για τις σκαρτες σου οθονες. ε σορρυ κιολας, αλλα αν εσυ ησουν γκαντεμης, εγω με 5 οθονες σε 12 χρονια δεν ημουν. τι να κανω...να ευχηθω να μου χαλασουν κι εμενα σημερα ολες για να δω το after sales τους; μην τρελαθουμε κιολας!

Kατα τ'αλλα το παληκαρι ρωτησε για after sales, βρεθηκα εγω που εχω εμπειρια επ'αυτου και απαντησα και βρεθηκες κι εσυ που δεν εχεις κανενα point απολυτως να σπαμαρεις οτι δεν χρειαζεται να του απαντησουμε την απορια του επειδη εσενα απτις 5 δε σου χαλασε καμια. Και επιμενεις ξεκαθαρα απο πεισμα απλα για να μην παραδεχθεις οτι δεν απαντας σε αυτο που ρωταει. Στο ειπα εγω, στο ειπε ο thresh, το ξερεις και μονος σου φυσικα, απλως υπερεχει το πεισμα. Πασσο.

 

 

 

Ποιος να την πηρε αραγε?

Προς το παρον κανεις, καθως η αγγελια παραμενει ενεργη :)

Βεβαια του Alxnks απτις 5 δε του χαλασε καμια, αρα χεστηκαμε για τα 3 καμμενα πιξελ του τυπου στην αγγελια που δεν του τα καλυπτει εγγυηση και ψαχνει πως να την σκοτωσει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπαζεσαι? :-D

Το post το εκανα edit γιατι το πρωτο site που ανεβασα το ευστοχο gifακι δεν επαιζε σε animation.

 

 

αν σπαζομαι; πρωτον (γιατι δειχνεις να μην καταλαβαινεις κιολας) σου αποδεικνυω οτι η συνοχη της σκεψης σου ειναι για κλαμματα (αληθεια..μας ειπες για το δευτερο ποστ που δεν δουλευε το gifaki. για το πρωτο; που απο δυο σειρες ποστ προσθεσες αλλες 5-6 μετα; ενω ειχα ηδη απαντησει με quote στο αρχικο. δεν εκανες νεο ποστ..τι...για να φανει οτι στο υπολοιπο δεν απανταω και καλα?). κατα δευτερον...ξερεις παρα πολυ καλα ποσο γραμμενο σε εχω, οποτε δεν με σπαζει τιποτα απο οτι λες, απλα σε ξεμπροστιαζω, καθε φορα που το κανεις, για την τακτικη με την μετεπειτα επεξεργασια των ποστ ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σπαζομαι; πρωτον (γιατι δειχνεις να μην καταλαβαινεις κιολας) σου αποδεικνυω οτι η συνοχη της σκεψης σου ειναι για κλαμματα (αληθεια..μας ειπες για το δευτερο ποστ που δεν δουλευε το gifaki. για το πρωτο; που απο δυο σειρες ποστ προσθεσες αλλες 5-6 μετα; ενω ειχα ηδη απαντησει με quote στο αρχικο. δεν εκανες νεο ποστ..τι...για να φανει οτι στο υπολοιπο δεν απανταω και καλα?). κατα δευτερον...ξερεις παρα πολυ καλα ποσο γραμμενο σε εχω, οποτε δεν με σπαζει τιποτα απο οτι λες, απλα σε ξεμπροστιαζω, καθε φορα που το κανεις, για την τακτικη με την μετεπειτα επεξεργασια των ποστ ^_^

Βασικα κανεις λογο για τη 2η παραγραφο που απλως προσεθεσα το παραδειγμα της arvato? Big deal , κανε αλλες 10 αναλυσεις για τη συνοχη στη σκεψη μου λοιπον. Περνα μια βολτα κι απτον καθρεφτη σου και διηγησου του οτι με ξεμπροστιασες τοσο πολυ...

 

Μεχρι τοτε συνεχισε να απαντας σε ερωτηση περι after sales, οτι εσυ εχεις 0/5, μια που απο συνοχη και συγκροτηση σκιζεις οπως φαινεται... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πραγματα ειναι απλα και γω εχω 2φιλους που εχουν οθονη eizo 6 και 5 χρονια και δεν εχουν παθει τιποτα. βρεθηκε ενας που την πουλαει με 3καμμενα Pixel. ειναι πολυ σπανιο να βγαλει καμμενο pixel h eizo.η eizo ειναι ποιο ποιοτικη μετα ειναι h samsung μακρια απο dell. οσο αφορα το service της eizo δεν εχεις ακουσει τιποτα διοτι πολυ απλα δεν εχει υπαρξει σοβαρο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...