Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 10/09/13 – 31/12/2013


alexzzz

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 10/06/13 – 31/12/2013  

1.077 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο antivirus προτιμάτε;

    • avast!
    • AVG Anti-Virus
    • Avira AntiVir
    • BitDefender
    • ClamAV / ClamWin
    • Comodo Antivirus
    • Microsoft Security Essentials/ Windows Defender
    • PC Tools AntiVirus
    • F-Secure Anti-Virus
    • G Data AntiVirus
      0
    • Kaspersky Anti-Virus
    • McAfee AntiVirus Plus
    • ESET NOD32 Antivirus
    • Norton AntiVirus
    • Panda Antivirus Pro
    • Trend Micro Titanium AntiVirus Plus
      0
    • Webroot Secure Anywhere
    • Emsisoft Internet Security
    • Άλλο (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)
    • Κανένα (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπηρχαν καποιοι που μετα την εγκατασταση του ειχαν προβληματα με το internet και σε μερικους βαρυνε το συστημα. Παραδειγμα εγω δεν ειχα κανενα προβλημα απο αυτα τα 2. Ειχα avast, πηγα σε avira αλλα ξαναγυρισα σε avast. Το avira μου φανηκε καπως πιο βαρυ, με πολλα popups και ετρωγε κατι κολληματα. Tο καλο που εχει το avira ειναι το υψηλο rate στους ιους, αλλα με αρκετα false positives. Δοκιμασε το το avast και αν δεις οτι σου κανει προβληματα πηγαινε σε eset nod32, ειναι επι πληρωμη αλλα αξιζει. Παντως απο τα free antivirus μεχρι στιγμης ειμαι υπερ του avast διοτι τα εχω δοκιμασει ολα (panda cloud avira avg mse) και βγηκε το καλυτερο σε λειτουργια. Με αυτο ειμαι τωρα με 0 προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ καλο και αξιοπιστο αλλα σχετικα βαρυ. Μπορεις να το δοκιμασεις για 30 ημερες. http://www.kaspersky.gr/trials

Κατεβασε οποιο θες η το antivirus η το internet security. Οπως και το eset nod32 μπορεις να δοκιμασεις για καποιες μερες. Δοκιμασε αυτα τα 3 (eset, kaspersky, avast), δες ποιο λειτουργει καλυτερα για εσενα και δεν βαραινει το συστημα και κρατησε το.  :-) Απλα τα 2 δεν ειναι δωρεαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν το εχω δοκιμασει οποτε δεν ξερω. Το comodo firewall ξερω οτι ειναι καλο. Για το antivirus και τις σουιτες τους δεν ξερω. Ισως ξερει καποιος που το εχει χρησιμοποιησει. Παντως αυτα που σου ειπα ειναι τα πιο αξιοπιστα. Επισης αν εχεις τοσο μεγαλο φοβο για τους ιους, εγκατεστησε παραλληλα και το malwarebytes antimalware, μπες σε safe mode μια στο τοσο και κανε deep scan για να βρει καποιον ιο που ξεφυγε απτο antivirus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιοι ιοι δεν μπορουν να διαγραφουν μεσω της κανονικης λειτουργιας και θα πρεπει να μπεις σε ασφαλης λειτουργια, που στην συγκεκριμενη λειτουργια οι πιο πολλοι ιοι ειναι ανενεργοι. Κανεις τα εξης βηματα.

1) Ενημερωνεις το malwarebytes

2)Restart το pc, πατας παρατεταμενα το f8 πριν μπει στα windows. Θα σου βγαλει μια μαυρη οθονη με ασπρα γραμματα και καποιες επιλογες. Θα πατησεις αυτη που λεει ασφαλης λειτουργια (ΟΧΙ ασφαλης λειτουργια με υποστηριξη δικτυου).

3)Ανοιγεις το malwarebytes, πατας full scan η hyper scan οπως λεγεται στην καινουργια εκδοση και περιμενεις να τελειωσει.

 

Επισης μπορεις να δοκιμασεις και το superantispyware για αυτην την δουλεια. Ειναι παρομοιο με το malwarebytes. Οπως επισης και το emsisoft emergency kit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...