Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 10/09/13 – 31/12/2013


alexzzz

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 10/06/13 – 31/12/2013  

1.077 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο antivirus προτιμάτε;

    • avast!
    • AVG Anti-Virus
    • Avira AntiVir
    • BitDefender
    • ClamAV / ClamWin
    • Comodo Antivirus
    • Microsoft Security Essentials/ Windows Defender
    • PC Tools AntiVirus
    • F-Secure Anti-Virus
    • G Data AntiVirus
      0
    • Kaspersky Anti-Virus
    • McAfee AntiVirus Plus
    • ESET NOD32 Antivirus
    • Norton AntiVirus
    • Panda Antivirus Pro
    • Trend Micro Titanium AntiVirus Plus
      0
    • Webroot Secure Anywhere
    • Emsisoft Internet Security
    • Άλλο (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)
    • Κανένα (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα έλεγα ότι είναι βαρύ, τουλάχιστον στο δικό μου σύστημα 4ετιας δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Όσο για τις διαφημίσεις, τα περισσότερα δωρεάν το έχουν αυτό το κακό αλλά είναι μικρο το τίμημα σε σχέση με την δωρεάν προστασία που προσφερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ενα point σε αυτο. Παντως και το δικο μου το pc 4ετιας που ειναι, εβαλα την προσφατη εκδοση και κατω στο tray οτανα πατουσα το εικονιδιο για να ανοιξω το interface δεν το εβγαζε σωστα. Προσωπικα αυτη τη στιγμη εχω παραμεινει με το avast και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Ειχα βαλει το panda cloud να το δοκιμασω αλλα δεν με ενθουσιασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, το kaspersky AV αξίζει αντί για το avast? είναι ποιό ελαφρύ απο το avast?

επίσης στο kaspersky αρχίζει να μετράει ο χρόνος ενεργοποίησης απο την αγορά? π.χ μπορώ να το αγοράσω τώρα και να το ενεργοποιήσω σε 2 μήνες π.χ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αρκετα βαρυ σαν antivirus και προσωπικα πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος να βαλεις antivirus που θα γονατισει το συστημα και απλα να λες οτι εχεις ενα πολυ δυνατο αντιβιοτικο που δεν περναει κανενας ιος. Πιο βαρυ απο το avast ειναι και ο χρονος του μετραει με το που εγκαταστησεις το κλειδι. Ναι μπορεις και μετα απο 2 μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αρκετα βαρυ σαν antivirus και προσωπικα πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος να βαλεις antivirus που θα γονατισει το συστημα και απλα να λες οτι εχεις ενα πολυ δυνατο αντιβιοτικο που δεν περναει κανενας ιος. Πιο βαρυ απο το avast ειναι και ο χρονος του μετραει με το που εγκαταστησεις το κλειδι. Ναι μπορεις και μετα απο 2 μηνες.

το nod32 είναι ελαφρύτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ελαφρυτερο. Το ειχα με αγορασμενο κλειδι για ενα χρονο και ουτε καν ηξερα οτι υπαρχει. Δεν βαρυνε καθολου το συστημα και ειναι απτα πιο αξιοπιστα μεχρι στιγμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ελαφρυτερο. Το ειχα με αγορασμενο κλειδι για ενα χρονο και ουτε καν ηξερα οτι υπαρχει. Δεν βαρυνε καθολου το συστημα και ειναι απτα πιο αξιοπιστα μεχρι στιγμης.

εκεί θα πάω τότε, αν το πάρω για 2 χρόνια ξέρεις αν θα αναβαθμίζεται το λογισμικό? π.χ είναι έκδοση 7 τώρα αν του χρόνου βγεί 8 θα την έχω ή θα μείνε 2 χρόνια στην 7 έκδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι θυμαμαι εγω ειχα κλειδι για την εκδοση 5. Βγηκε η 6, εκανα απεγκατασταση την 5, εβαλα την 6 και το πηρε κανονικα το κλειδι. Οποτε μια χαρα θα εισαι με τις καινουργιες εκδοσεις. Αρκει το κλειδι να ειναι για το nod32 antivirus (αν αγορασεις αυτο). Αν δηλαδη εχεις κλειδι για το antivirus και εσυ προσπαθεις να το βαλεις στο internet security. δεν θα το παρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι θυμαμαι εγω ειχα κλειδι για την εκδοση 5. Βγηκε η 6, εκανα απεγκατασταση την 5, εβαλα την 6 και το πηρε κανονικα το κλειδι. Οποτε μια χαρα θα εισαι με τις καινουργιες εκδοσεις. Αρκει το κλειδι να ειναι για το nod32 antivirus (αν αγορασεις αυτο). Αν δηλαδη εχεις κλειδι για το antivirus και εσυ προσπαθεις να το βαλεις στο internet security. δεν θα το παρει.

καλά προφανώς, ισχύει επίσης το ίδιο και για την ενεργοποίηση έτσι?

όταν βάλω το κλειδί μετράει ο χρόνος ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...