Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 10/09/13 – 31/12/2013


alexzzz

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 10/06/13 – 31/12/2013  

1.077 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο antivirus προτιμάτε;

    • avast!
    • AVG Anti-Virus
    • Avira AntiVir
    • BitDefender
    • ClamAV / ClamWin
    • Comodo Antivirus
    • Microsoft Security Essentials/ Windows Defender
    • PC Tools AntiVirus
    • F-Secure Anti-Virus
    • G Data AntiVirus
      0
    • Kaspersky Anti-Virus
    • McAfee AntiVirus Plus
    • ESET NOD32 Antivirus
    • Norton AntiVirus
    • Panda Antivirus Pro
    • Trend Micro Titanium AntiVirus Plus
      0
    • Webroot Secure Anywhere
    • Emsisoft Internet Security
    • Άλλο (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)
    • Κανένα (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση:
Mε Panda Cloud - Free Edition σε Vista/7, βλέπω στο κέντρο ασφαλείας των windows να παραμένει ενεργοποιημένο και το Windows Defender. Να το απενεργοποιήσω ή δεν παίζει ρόλο? (Για antimalmware protection έχω το Malmwarebytes)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω δεν υπαρχει λογος να το πειραξεις, αστο οπως εχει. Και γω με panda ειμαι. Πηγαινε πινακα ελεγχου windows defender και δες αν εχει τικαρισμενο το αυτοματο scanαρισμα και την real-time προστασια. Αν ναι, ξετικαρε τα και εισαι ενταξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι πρεπει να ανοιξει νεο θεμα , που καλο θα ειναι να γινει sticky, με τιτλο "Antivirus - ερωτησεις ,προβληματα ,λυσεις" .

 

Οπου που θα περιλαμβανει ειδησεις για νεες κυκλοφοριες , tests , τροποι αντιμετωπισης ιων και λυσεις σε προβληματα συγκεντρωμενα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Malwarebytes με απενεργοποιημένο το real-time protection αφού τζάμπα τρώει πόρους από το σύστημα και scan μια φορά στο τόσο.Windows Defender/Firewall disabled γιατί με εκνευρίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για BitDefender Free Edition:

Tο εγκατέστησε ένας φίλος σε ένα laptop και δεν μπορώ να καταλάβω πως σκανάρει, ούτε βρίσκω ρυθμίσεις. Με δεξί κλικ στο εικονίδιο μου εμφανίζει full system scan, κι όταν κάνω κλικ, ενεργοποιείται το 1 On Demand Task, αλλά δεν μπορώ να δω αν σκανάρει ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση για BitDefender Free Edition:

 

Tο εγκατέστησε ένας φίλος σε ένα laptop και δεν μπορώ να καταλάβω πως σκανάρει, ούτε βρίσκω ρυθμίσεις. Με δεξί κλικ στο εικονίδιο μου εμφανίζει full system scan, κι όταν κάνω κλικ, ενεργοποιείται το 1 On Demand Task, αλλά δεν μπορώ να δω αν σκανάρει ή όχι.

 

Σκανάρει κανονικά όταν εμφανίζεται το On Demand Task. Άμα το δεις μετά απο λίγη ώρα θα έχει προχωρήσει η μπάρα που δείχνει την πρόοδο. Επίσης το bitdefender σπάνια χρειάζεται να το βάζεις να κάνει full scan, γιατί κάνει αυτόματα απο πίσω όταν το pc δεν χρησιμοποιεί πολλούς πόρους εκείνη τη στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την αύξηση των σπασαρχίδικων pop up του Avira και τη χρήση MSE κατέληξα στο AVG.

Χρόνια μόνο Avira αλλά μου κακοφάνηκε τελευταία και ξηλώθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια; Βγάζουν popups; Και έλεγα να ξαναδοκίμαζα κάποια στιγμή. Είχαν πει οτι θα τα ελαττωναν σχεδόν στο μηδέν.

panda cloud έχεις δοκιμάσει;

 

Ω ναι έχει popups περίπου 2-3 την μέρα αλλά προσωπικά το προτιμώ από το avg(πολλά false warnings και προβλήματα με εφαρμογές),avast(πιο βαρύ-χειρότερη προστασία),bitdefender(για κάποιο περίεργο λόγο είναι βαρύ για το σύστημα μου...κάποιο conflict με driver υποθέτω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...