Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 10/09/13 – 31/12/2013


alexzzz

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 10/06/13 – 31/12/2013  

1.077 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο antivirus προτιμάτε;

    • avast!
    • AVG Anti-Virus
    • Avira AntiVir
    • BitDefender
    • ClamAV / ClamWin
    • Comodo Antivirus
    • Microsoft Security Essentials/ Windows Defender
    • PC Tools AntiVirus
    • F-Secure Anti-Virus
    • G Data AntiVirus
      0
    • Kaspersky Anti-Virus
    • McAfee AntiVirus Plus
    • ESET NOD32 Antivirus
    • Norton AntiVirus
    • Panda Antivirus Pro
    • Trend Micro Titanium AntiVirus Plus
      0
    • Webroot Secure Anywhere
    • Emsisoft Internet Security
    • Άλλο (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)
    • Κανένα (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ το προτιμώ απο αυτά που είπες.
Το avira έχει μια παρουσία σταθερή στον χώρο. Απλά πίστευα οτι έχει ενα popup την ημέρα μόνο.

Αν είναι πάνω απο 2 νομίζω πως είναι σπαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο paid antivirous αξίζει κάποιο?

ποιό είναι το καλύτερο av ως τώρα με τα ποιό σωστά detections?

γενικά υπάρχει κάποια αξιόπιστη μέτρηση av για να μπορεί να κρίνει κάποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο paid antivirous αυτο που μου εκανε μεγαλη εντυπωση ειναι το bitdefender, (μπορεις να το βρεις και προσφορα πολλες φορες και με κανα 10ρικο) , το μονο αρνητικο ειναι οτι ενω ανοιγαν οι σελιδες μου στο mozilla σε ενα δευτερολεπτο με αυτο ανοιγαν σε 1,5 και μερικες φορες 2, αν και το εχω αγορασμενο το εβγαλα γι αυτον και μονο τον λογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλά έκανες και το έβγαλες φίλε μου.

Είναι δυνατό πρόγραμμα, αλλά δεν αξίζει το 2014 να βάλεις antivirus για να σέρνεται ο υπολογιστής, όσο καλό και να είναι.

Και με άλλο πρόγραμμα έστω και δωρεάν, είνια πολύ μικρή η πιθανότητα να μολυνθείς απο κάτι που δεν θα περνούσε απο το bitdefender, και σίγουρα δεν αξίζει τον κόπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αξίζει κάποιο, σίγουρα το eset είναι. Τώρα τι να σου πω, εγώ λεφτά δεν έχω δώσει για κανένα, και έχω eset σε μηχανηματα σταθερά πολλά χρόνια, if u know what i mean.

Απο free, επειδή γενικά αλλάζουν οι καταστάσεις, πχ το avast έπεσε δραματικά σε πολλούς κρίσιμους τομείς, αυτή τη περίοδο είναι avira, panda cloud. Δεν έχουν διαφορές μεγάλες, άρα δοκιμάζεις, και όποιο σου κάθεται καλύτερα.

Πάντως το eset είναι ενα επίπεδο πάνω απο τα free. Αλλά όπως είπα, λεφτά δεν θα έδινα. Εντάξει καμια προσφορά για 3 υπολογιστές πχ όπως έχει τύχει να δω, να δώσεις 3-5 ευρώ για ένα χρόνο, δεν θεωρώ οτι είναι πολλά.

Είναι οτι λειτουργεί απροβλημάτιστα στο 99% των περιπτώσεων, μεγάλο πλεονέκτημα. Δε σε ενοχλεί δηλαδή σε κανένα σημείο (διαφημίσεις, false positives, καθυστερήσεις κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θελει και αλλος το eset ας το αναφερει να δουμε αν παιζει καμια προσφορα για 3 ατομα για να μας βγει φθηνα, θελω να το δοκιμασω, @flik καθυστερηση στο φορτωμα σελιδων δεν διαπιστωσες ε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θελει και αλλος το eset ας το αναφερει να δουμε αν παιζει καμια προσφορα για 3 ατομα για να μας βγει φθηνα, θελω να το δοκιμασω, @flik καθυστερηση στο φορτωμα σελιδων δεν διαπιστωσες ε?

μέσα άμα είναι να πάρουμε πχ 3 άδειες και να τις μοιραστούμε 3 άτομα.

απλά θέλω ένα av που να μην με πρίζει με διαφημήσεις κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eset smart security 7 περνουμε η nod32 antivirus? τι διαφορα εχουν μεταξυ τους?

nod32 AV το smart security είναι suite με firewall κλπ αλλά είναι too much,δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα eset antivirus. Δεν είναι το δυνατό του σημείο το firewall ούτως ή άλλως.

 

@arma1: Όχι, καμία καθυστέρηση πουθενά. Με default ρυθμίσεις, ή μπορείς και λίγο πιο ελαφρύ να το κάνεις με λίγες ρυθμίσεις.

Ε πριν το αγοράσεις κατέβασε το trial και δες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Eιχα Kaspersky internet security 2014....προσφατα το γυρισα σε Norton Internet security 2014 λογω σφαλματων που δεν μου επετρεπαν να κανω uptade...δεν ξερω μαλλον εκανα καμια βλακεια με τιποτα καθαρισμους μητρωου, αλλα δεν μπορεσα να το επαναφερω. Anyway, επειδη ειχα δοκιμασει και τα 2 ακομα και σε προηγουμενες εκδοσεις, πιστευω οτι ειναι οτι το καλυτερο απο προστασια για τον υπολογιστη. Και τα 2 εχουν πολυ καλη βαση δεδομενων, στο συστημα μου καταναλωνουν τους ιδιους πορους και γενικα δεν υπαρχει προβλημα με false alerts. Ειχα ακουσει οτι το kaspersky ειναι λιγο καλυτερο σε αυτο το ζητημα αλλα προσωπικα δεν βλεπω διαφορες αναμεσα σε αυτα τα 2 Internet securities. Εδω και 3-4 χρονια που ειμαι με win7, καποιο απο αυτα τα 2 securities + malwarebytes anti-malware καμια απειλη απο ιους,trojan ή malwares φυσικα με τακτικα scans και updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...