Προς το περιεχόμενο

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 10/09/13 – 31/12/2013


alexzzz

Ψηφοφορία και γενική συζήτηση: Ποιο antivirus προτιμάτε; 10/06/13 – 31/12/2013  

1.077 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο antivirus προτιμάτε;

    • avast!
    • AVG Anti-Virus
    • Avira AntiVir
    • BitDefender
    • ClamAV / ClamWin
    • Comodo Antivirus
    • Microsoft Security Essentials/ Windows Defender
    • PC Tools AntiVirus
    • F-Secure Anti-Virus
    • G Data AntiVirus
      0
    • Kaspersky Anti-Virus
    • McAfee AntiVirus Plus
    • ESET NOD32 Antivirus
    • Norton AntiVirus
    • Panda Antivirus Pro
    • Trend Micro Titanium AntiVirus Plus
      0
    • Webroot Secure Anywhere
    • Emsisoft Internet Security
    • Άλλο (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)
    • Κανένα (παρακαλώ διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 613
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το sophos home free το έχει δοκιμάσει κάποιος, για να μας πει κριτικές?

 

To free δεν το έχω δοκιμάσει, όμως εδώ και μια βδομάδα στη δουλειά δουλεύω Link.png Site: αυτό . Απίστευτα πολλές παραμετροποιήσεις, κάνει τη δουλειά του πολύ, πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

;

 

ποιά είναι η γνώμη σας για το norton ;

 

Έστω και καθυστερημένα θα απαντήσω:

Χρησιμοποιώ τον Nortona από την εποχή που ξετίναζε τους πόρους του PCιού. Έχει βελτιωθεί πολύ, δεν καταναλώνει πόρους, περνάει σχεδόν απαρατήρητος και μάλιστα στην τελευταία έκδοση έχει και την εγγύηση 100% Virus Protection Promise: αν κολλήσεις ιό και δεν μπορέσουν οι τεχνικοί να σε απαλλάξουν από αυτόν, σου επιστρέφεται το ποσό της τρέχουσας συνδρομής.

Μάλιστα με συνδρομή 40€ για 5 μηχανήματα (PC, Smartphone ή Tablet) νομιζω ότι είναι πολύ καλή προσφορά (υπάρχουν και συνδρομές 30€ για 1 μηχάνημα ή 50€ για 10 μηχανήματα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα, θέλω να ρωτησω κατά πόσο κακό είναι για το συστημα όταν κάνουμε uninstall ένα antivirus και περνάμε ένα άλλο, έχω ακούσει ότι αφήνει "ρίζες" το προηγούμενο και γίνετε ενως βαθμού διένεξη, είναι αλήθεια αυτό και αν ναι με πιο τρόπο ή προγραμμα μπορούμε να κάνουμε ολική απεγκατασταση ενως antivirus πριν περάσουμε ένα καινούριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, θέλω να ρωτησω κατά πόσο κακό είναι για το συστημα όταν κάνουμε uninstall ένα antivirus και περνάμε ένα άλλο, έχω ακούσει ότι αφήνει "ρίζες" το προηγούμενο και γίνετε ενως βαθμού διένεξη, είναι αλήθεια αυτό και αν ναι με πιο τρόπο ή προγραμμα μπορούμε να κάνουμε ολική απεγκατασταση ενως antivirus πριν περάσουμε ένα καινούριο?

Η αληθεια ειναι πως οντως, σε καποιες περιπτωσεις μενουν αρχεια απο το προηγουμενο antivirus (συνηθως στο μητρωο) με αποτελεσμα να δημιουργουνται προβληματα.. Συνηθως οι περισσοτερες εταιριες εχουν βγαλει δικο τους προγραμμα αφαιρεσης. Δηλαδη, πχ, αν πατησεις στο google "avast removal tool" η κατι παρομοιο, θα δεις οτι η εταιρια εχει δικο της uninstaller που δεν αφηνει τιποτα στο τελος. Αν το antivirus που εχει η εταιρια δεν εχει βγαλει κατι, προτιμω το revo uninstaller pro. Προτιμω το pro γιατι ειναι πολυ καλυτερο απο την free εκδοση. Ειναι επι πληρωμη, αλλα μπορεις να το βρεις...ξερεις που...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης εχω το eset Smart security 9, αυτι τη στιγμη, κατά πόσο ασφαλής ειναι το λεγόμενο "T-nod" το.. "ψωνισα" από καποιο site αλλά δείχνει να περνάει μία χαρά τα κλειδιά, υπάρχει περίπτωση να είναι επικίνδυνο για τι σύστημα μου και να μου περάσει και τίποτα περίεργο μέσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης εχω το eset Smart security 9, αυτι τη στιγμη, κατά πόσο ασφαλής ειναι το λεγόμενο "T-nod" το.. "ψωνισα" από καποιο site αλλά δείχνει να περνάει μία χαρά τα κλειδιά, υπάρχει περίπτωση να είναι επικίνδυνο για τι σύστημα μου και να μου περάσει και τίποτα περίεργο μέσα?

φυσικά,εφόσον "ψωνίζεις" αντιβιωτικά, ο κάθε "πωλητής" μπορεί να έχει βάλει οτιδήποτε γουστάρει.

Ακόμα και λίστα μπορεί να έχει κάνει με το τι πράγματα να περνάνε απ το αντιβιωτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...