Προς το περιεχόμενο

Πάνω από 200.000 οι συνδρομητές του ΟΤΕ TV


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

οποτε θα δεις και την γλύκα του οτε tv. οσο για την "παραπληροφορηση" ευχαρίστως σου δίνω τον κωδικο πελάτη για να το ψάξεις για τον οτε. οσο για τη νόβα και το "δημόσιο", η διαδικασία έχει ως εξής : δηλώνεις βλάβη, σου δηλώνουν ανάλογα με την περιοχη που μένεις ποιος είναι ο πλησιέστερος αντιπρόσωπος , ο οποίος στον κάνει αντικατάσταση επι τόπου. το γεγογός οτι πλήρωσες μάλλον εχει να κάνει με τον τεχνικό, όπου και έπρεπε να το αναφέρεις-καταγγείλεις στη νόβα, αυτο που λές δεν ισχυεί απλα-απλα μόνο με την εγγυηση της συσκευής (2ετης).

Οτι να ναι λες κ δεν ξερω ειλικρινα απο που τα βγαζεις.. Σε πληροφορω οτι ισχυει κ παραισχυει οτι λεω κ μαλιστα οι της ΝΟΒΑ μου ειπαν οτι θα επρεπε να πληρωσω τον δεκτη κ τις 3 φορες που αλλαξα μηχανακι.. Ποια εγγυηση 2 χρονια της συσκευης? Σε αλλον κοσμο ζεις ανθρωπε μου? Δεν ξερεις τι επαιζε με τα επαναεπισκευασμενα μηχανακια της PANASAT?! Αμφιβαλλω αν διναν με αυτα 1 μερα εγγυηση! Τις δυο φορες που χαλασε υπηρχε αντιπροσωπος στην Πτολεμαιδα κ την Τριτη στην Κοζανη (πηρα τον καινουργιο δεκτη αφου ειπα ελεος) απο οπου κ θα επρεπε εγω να παω να τον παρω (30km) ο οποιος κ αυτο λιγο πριν βγαλω μια για παντα την ΝΟΒΑ ανοιγοκλεινε καθε 10 λεπτα! Μπορω να σου δωσω ολα τα στοιχεια που εχω κ το μηχανακι να δεις κ εσυ ο ιδιος.. Με το μηχανακι του ΟΤΕ ειμαι υπερευχαριστημενος,δουλευει 24/24 κ δεν χαμπαριαζει τιποτα. Προς το παρον κ με το προγραμμα του σε σχεση με τα λεφτα που δινω, 100% επιτυχια.. Ημουν συνδομητης ΝΟΒΑ 5+ χρονια οποτε δεν σηκωνω αερολογιες κ πραγματα που απλα δεν ισχυουν γιατι τα εχω ζησει απο πρωτο χερι..
Αρα αφού δεν σηκωνεις "αερολογίες" , μιλά μόνο σου.Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν θα μιλησω για τηλεοραση αλλα ... ρε παιδια....Φθηνος ο ΟΤΕ?Φθηνος ο ΟΤΕ?

Οι ανθρωποι αρνουνται ακομα και σημερα να καταλαβουν οτι ...μονοπωλειο ...ΤΕΛΟΣ.Με περνουν τηλ για να μου δωσουν προσφορα για τηλεφωνια και internet λιγο κατω απο τα διπλα απ'οσα δινω τωρα σε αλλη εταιρια κι αυτο για ενα εξαμηνο μονο(μετα πανε σχεδον τριπλα!).

Τωρα οσον αφορα την TV , αν δεν εισαι συνδρομητης ΟΤΕ ετσι κι αλλιως πληρωνεις παραπανω.Οποτε το θεωρω σχεδον προυποθεση να εισαι στον ΟΤΕ με οτι αυτο συνεπαγεται(παγιο 30+ το μηνα) + το 22αρι οποτε παει μακρια η βαλιτσα.

Βεβαια ειτε ΟΤΕ βαλεις ειτε NOVA βαλεις ... τα λεφτα για σπιτι ειναι παρα πολλα για τηλεοραση.

Απλα θελω να ΤΟΝΙΣΩ οτι ο ΟΤΕ ... ε! δε χορτασε παραδες ρε φιλε και σε καμια των περιπτωσεων δεν ειναι φθηνος!

 

Υ.Γ.Για την ιστορια εχω βαλει την προσφορα της NOVA με τα 29,90 για απεριοριστα σταθερα , κινητα και 24Mb internet χωρις να εχω δει ουτε λεπτο τηλεοραση(δεν ειμαι καθολου fan).Ειμαι παραπανω απο ευχαριστημενος κι ας τον ΟΤΕ να κανει "Καλες προσφορες"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν πελάτης της Nova, από τους παλιούς, από τότε που είχε τον επίγειο αποκωδικοποιητή (multichoice όταν είχε filmnet&supersport) και μετά στην δορυφορική. Μετά απο τα τόσα χρόνια συνήθειας, αφού είχα και πάγια εντολή πληρωμής, αποφάσισα να την διακόψω, λόγω ανταγωνισμού, από τα 59,12€ στα 20€ (2012-2013), γιατί από τον 09/2013 έχει 22€ . Μπορώ να πω ότι δεν μου έλειψε άλλα και με κάλυψε άμεσα ο OteTv, Αν ποτέ καταλάβει η nova, ότι οι εποχές άλλαξαν (δεν μπορεις να ζητας για το full μπουκετο της τα 62€ και χωρις τα HDκαναλια), τότε θα χάνει πελάτες σαν και μένα. Αν έδινε το πακέτο το δορυφορικό(full) στα ίδια λεφτά με τον οτε, ίσως λέω ίσως και να το σκεφτόμουν να ξανά γίνω συνδρομητής της !!!!

Αφού δίνεις 22 ευρώ στον οτεtv, σημαίνει πως πληρώνεις και 35-45 ευρώ, αναλόγως το πακέτο, για τηλέφωνο και ίντερνετ στον οτε. Το συνολικό κόστος πρέπει να υπολογίζεις, εκτός κι αν το τηλέφωνο σου το πληρώνει κάποιος άλλος, τι να πω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω γιατι οι ελληνες συνδρομητες του internet και της τηλεφωνιας δεν "τιμωρουν" του ακριβους παροχους(ενας ειναι ο ακριβος με διαφορα εδω που τα λεμε-ο ΟΤΕ).

Προσωπικα αλλαξα 3 εταιριες τα τελευταια 4 χρονια.Απο ΟΤΕ πηγα CYTA(αισχος!!) , απο Cyta πηγα Wind(ολα περιφημα μεχρι που περασε ο 1ος χρονος και μετα ζητουσαν τα κερατα τους ... και απο Wind περασα σε Forthnet με το παραπανω πακετο , με την ιδια τιμη  για παντα.Βεβαια αμα δεν κλεισω χρονο ...δεν εχω εμπιστοσυνη σε κανεναν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω γιατι οι ελληνες συνδρομητες του internet και της τηλεφωνιας δεν "τιμωρουν" του ακριβους παροχους(ενας ειναι ο ακριβος με διαφορα εδω που τα λεμε-ο ΟΤΕ).

Προσωπικα αλλαξα 3 εταιριες τα τελευταια 4 χρονια.Απο ΟΤΕ πηγα CYTA(αισχος!!) , απο Cyta πηγα Wind(ολα περιφημα μεχρι που περασε ο 1ος χρονος και μετα ζητουσαν τα κερατα τους ... και απο Wind περασα σε Forthnet με το παραπανω πακετο , με την ιδια τιμη  για παντα.Βεβαια αμα δεν κλεισω χρονο ...δεν εχω εμπιστοσυνη σε κανεναν!

Διοτι οι ελληνες συνδρομητες δεν εχουν την ορεξη να αλλαζουν παροχους ολη την ωρα με οτι συνεπαγεται αυτο ,ουτε τον χρονο να μιλανε σε τηλεφωνικα κεντρα 300 ωρες τον μηνα για να βγαλουν ακρη  στο ποιος ευθυνεται  σε ενδεχομενο προβλημα ειναι πολυ απλο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διοτι οι ελληνες συνδρομητες δεν εχουν την ορεξη να αλλαζουν παροχους ολη την ωρα με οτι συνεπαγεται αυτο ,ουτε τον χρονο να μιλανε σε τηλεφωνικα κεντρα 300 ωρες τον μηνα για να βγαλουν ακρη  στο ποιος ευθυνεται  σε ενδεχομενο προβλημα ειναι πολυ απλο ...

Τοτε φιλε μου Fotis13 ... κατσε και πλερω...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε φιλε μου Fotis13 ... κατσε και πλερω...!!!

 

Ελπιζω απλα ,σαν νεο παιδι που εισαι ,να μιλας ειρωνικα και να μην σε εκφραζει αυτο το οποιο λες παραπανω γιατι αλλιως τη βαψαμε!

Aυτο ακριβως κανω πληρωνω και εχω τις υπηρεσιες που θελω,οσο εγω πληρωνω ομως εσυ παιρνεις τηλεφωνα να βρεις ακρη ,αξια ανεκτιμητη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο ακριβως κανω πληρωνω και εχω τις υπηρεσιες που θελω,οσο εγω πληρωνω ομως εσυ παιρνεις τηλεφωνα να βρεις ακρη ,αξια ανεκτιμητη..

Διαβασες παραπανω να ειπα κατι τετοιο;

Μην αρπαζεσαι ... κουβεντα κανουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχως ... οτι εχω πληρωσει μεχρι τωρα , το ΄χω πληρωσει μετα απο ερευνα αγορας - κατι που μαλλον δεν σε ενδιαφερει αφου εσυ "πληρωνεις" και εχεις τις υπηρεσιες που ηθελες χωρις να σε ενδιαφερει το κοστος(μαγκια σου) - και παντα σε πολυ καλη τιμη αφου δεν μου περισευουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω γιατι οι ελληνες συνδρομητες του internet και της τηλεφωνιας δεν "τιμωρουν" του ακριβους παροχους(ενας ειναι ο ακριβος με διαφορα εδω που τα λεμε-ο ΟΤΕ).

Προσωπικα αλλαξα 3 εταιριες τα τελευταια 4 χρονια.Απο ΟΤΕ πηγα CYTA(αισχος!!) , απο Cyta πηγα Wind(ολα περιφημα μεχρι που περασε ο 1ος χρονος και μετα ζητουσαν τα κερατα τους ... και απο Wind περασα σε Forthnet με το παραπανω πακετο , με την ιδια τιμη  για παντα.Βεβαια αμα δεν κλεισω χρονο ...δεν εχω εμπιστοσυνη σε κανεναν!

Βαλε hol, να τελειωνεις. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...