Προς το περιεχόμενο

Πάνω από 200.000 οι συνδρομητές του ΟΤΕ TV


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Ο "πόλεμος" μεταξύ των δύο συνδρομητικών υπηρεσιών τηλεόρασης συνεχίζεται, με τον ΟΤΕ TV να ανακοινώνει σημαντική αύξηση στη συνδρομητική του βάση.Σε λιγότερο από ένα χρόνο, ο ΟΤΕ TV προσέλκυσε περισσότερους από 100.000 νέους συνδρομητές, διπλασιάζοντας τη βάση του η οποία πλέον ανέρχεται στις 200.000.

 

Σχολιάζοντας το ορόσημο των 200.000 συνδρομητών, ο Γενικός Εκτελεστικός Διευθυντής του Ομίλου ΟΤΕ, κ Ζαχαρίας Πιπερίδης αναφέρει ότι ««η ανάγκη των Ελλήνων τηλεθεατών για πλούσιο και ποιοτικό τηλεοπτικό περιεχόμενο σε προσιτές τιμές αποτυπώνεται ξεκάθαρα στην εντυπωσιακή ανάπτυξη του OTE TV, παρά τις συνθήκες της αγοράς, με το διπλασιασμό των πελατών μας σε λιγότερο από ένα χρόνο. Σε αυτό το διάστημα, έχουμε ενισχύσει σημαντικά το πρόγραμμα του OTE TV σε όλες τις κατηγορίες περιεχομένου και διατηρούμε τις ανταγωνιστικότερες τιμές της αγοράς. Ο OTE TV σήμερα προσφέρει το πλουσιότερο μπουκέτο καναλιών στην Ελλάδα, με αποκλειστικότητες, υψηλής ευκρίνειας περιεχόμενο και ποιοτικές υπηρεσίες για τους συνδρομητές του, μπαίνοντας σε όλο και περισσότερα νοικοκυριά».

 

Κατά τη διάρκεια του έτους ο ΟΤΕ TV έχει εξασφαλίσει τα δικαιώματα διοργανώσεων όπως Barclays Premier League, Γερμανικό Κύπελλο, EuroBasket, WRC οι οποίες έρχονται να προστεθούν στην ποδοσφαιρικές διοργανώσεις από Primera Division, Campionato, Bundesliga, Κύπελλο Ελλάδας, καθώς επίσης Κύπελλα Ισπανίας, Ιταλίας και Γαλλίας, Football League κα), μπάσκετ (NBA, ACB κα), μηχανοκίνητο αθλητισμό (F1, Moto GP), τένις, βόλεϊ κ.α

 

Το πλήρες πρόγραμμα του OTE TV κοστίζει €21.90 για συνδρομητές ΟΤΕ (27.90 από άλλη εταιρεία) και στο οποίο περιλαμβάνονται περισσότερα από 70 ψηφιακά κανάλια, 17 από τα οποία έχουν ποιότητα υψηλής ευκρίνειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο ανταγωνισμος χρειαζεται καλα να παθει η NOVA. Μου εχουν πει 2 φιλοι μου ομως οτι η ποιοτητα του HD σηματος του ΟΤΕ TV δεν ειναι και η καλυτερη. Πολυ συμπιεση πεφτει προς το παρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα... Άκουσα και μια τρελή φήμη ότι και καλά θα κλείσει η Nova και ότι η ΟΤΕ Τv θα της πάρει τα κανάλια αλλά με αυτά που ακούω μήπως δεν έιναι και τόσο τρελή ? ;)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο εχει το ελληνικο πρωταθλημα η νοβα δεν εχει αναγκη.η ευρωλιγκα και το τσου λου της εξασφαλιζουν ακομα αρκετους πελατες.Μεγαλο μπροβο στον ΟΤΕ.Απο τις πιος σοβαρες εταιριες στη χωρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς μας πει κανείς που έχει δοκιμάσει και τις δυο εταιρίες τι λένε τα κανάλια ταινιών του ΟΤΕ?

έχει αρκετές ταινιούλες, έχει καινούργιες?

η σαν την NOVA που η πιο καινούργια ταινία είναι 2 χρόνον ( κατά προσέγγιση ) και την προβάλει επί ένα μήνα σε διαφορετικές ώρες τις ημέρας?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Aς μας πει κανείς που έχει δοκιμάσει και τις δυο εταιρίες τι λένε τα κανάλια ταινιών του ΟΤΕ?
έχει αρκετές ταινιούλες, έχει καινούργιες?
η σαν την NOVA που η πιο καινούργια ταινία είναι 2 χρόνον ( κατά προσέγγιση ) και την προβάλει επί ένα μήνα σε διαφορετικές ώρες τις ημέρας?

 

Η νόβα έχει μακραν καλύτερες ταινίες σε σχέση με τον οτε. η νόβα έχει τα δικαιώματα για 1 χρόνο μετα την προβολή στους κινηματογράφους ενώ ο οτε απο 2ο και μετά. Έχοντας και τις 2 πλατφόρμες ο οτε έχει να επιδειξη μόνο τα αθλητικά, σε όλα τα άλλα είναι πολυ πιο κάτω. όσοι έχουν νοβα και βάλουν οτε καταλαβαίνουν την διαφορα (θυμίζει αναβαθμισμένη συνδρομητική δημόσια τηλεοραση και αναφέρομαι σε όλους τους τομείς). οσο για τα hd που γίνεται αναφορά, όντως το σήμα το έχει ρίξει πολύ "τετραγωνίζει". καμία σχέση με τον φεβρουαριο (οταν και εβαλα) που ήταν καλύτερο της νόβα. Εγώ πάντως τον οτε θα "κόψω" μιας και δεν αξιζει τα 25€. Εχω βρει την λύση του al jazeera που και πιο φθηνη είναι και έχει πολύ πιο πλούσιο περιεχομενο συνδυαστικά και απο τις 2 πλατφόρμες.

 

ΥΓ: Το μονο που εύχομαι είναι να μην καει ο αποκωδικοποιητης του οτε..μου έτυχε, και χρειαστηκε να περιμένω 10 μερες για την αντικατάσταση. Για να μην αναφέρω το "δημόσιο" που εφαγα μεχρι την επίλυση του προβλήματος. Στην νόβα δεν "παίζει" κατι τέτοιο. σε κάποια πράγματα, δυστυχώς,  οτι πληρώνεις παίρνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Εχω οτε tv 2 χρονια τωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Συνεχως προσθετει νεα καναλια και αναβαθμιζει τισ υπηρεσιες.Με ενδιαφερουν τα ντοκυμαντερ κυριως και εκει ειμαι καλυμενος απολυτα .Την κακοποιηση του αθληματος που λεγεται ελληνικο ποδοσφαιρο δεν με ενδιαφερει καν να την δω.

Επομενως εφοσον η ελευθερη τηλεοραση  με το επιπεδο που εχει και το ανυπαρκτο μπατζετ απευθυνεται σε ανεγκεφαλους και νοικοκυρες ο ΟΤΕ TV  ειναι μονοδρομος.

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε CL, Euroleague, Superleague και grand slams έμεινε η Nova. Δεν είναι αμελητέα, αλλά έτσι όπως έγινε ο ανταγωνισμός, πληρώνεις τόσα χρήματα (σίγουρα λιγότερα από παλιά νταβατζιλίκια), αλλά και πάλι δεν έχεις ό,τι θέλεις.

Καλά τα atp στο τέννις, αλλά αν δεν δω grand slam, τι να το κάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η νόβα έχει μακραν καλύτερες ταινίες σε σχέση με τον οτε. η νόβα έχει τα δικαιώματα για 1 χρόνο μετα την προβολή στους κινηματογράφους ενώ ο οτε απο 2ο και μετά. Έχοντας και τις 2 πλατφόρμες ο οτε έχει να επιδειξη μόνο τα αθλητικά, σε όλα τα άλλα είναι πολυ πιο κάτω. όσοι έχουν νοβα και βάλουν οτε καταλαβαίνουν την διαφορα (θυμίζει αναβαθμισμένη συνδρομητική δημόσια τηλεοραση και αναφέρομαι σε όλους τους τομείς). οσο για τα hd που γίνεται αναφορά, όντως το σήμα το έχει ρίξει πολύ "τετραγωνίζει". καμία σχέση με τον φεβρουαριο (οταν και εβαλα) που ήταν καλύτερο της νόβα. Εγώ πάντως τον οτε θα "κόψω" μιας και δεν αξιζει τα 25€. Εχω βρει την λύση του al jazeera που και πιο φθηνη είναι και έχει πολύ πιο πλούσιο περιεχομενο συνδυαστικά και απο τις 2 πλατφόρμες.

 

ΥΓ: Το μονο που εύχομαι είναι να μην καει ο αποκωδικοποιητης του οτε..μου έτυχε, και χρειαστηκε να περιμένω 10 μερες για την αντικατάσταση. Για να μην αναφέρω το "δημόσιο" που εφαγα μεχρι την επίλυση του προβλήματος. Στην νόβα δεν "παίζει" κατι τέτοιο. σε κάποια πράγματα, δυστυχώς,  οτι πληρώνεις παίρνεις.

 

Το υστερογραφο σου ειναι παραπληροφορηση η ιδια.. Εχω αλλαξει τρεις φορες καμμενο μηχανακι της νοβα το δημοσιο που περασα ηταν τεραστιο κ πληρωσα 3 μηχανακια μεσα σε 1,5 χρονο για χαρη της νοβα που δεν μου αντικατεστησε ουτε αποκωδικοποιητη, στην ουσια θα με αφηνε να πληρωνω συνδρομη χωρις να βλεπω! Απο ποιοτητα τα μηχανακια που ανακατεσκευαζαν για να τα παιρνουν οι εξουσιοδοτημενοι, αλλο τιποτα.. 

Εν τελει, την εκανα απο συνδρομητης τους χωρις πολλα πολλα.

 

ΥΓ: Εγινα συνδρομητης του ΟΤΕ TV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ταινίες είναι πολύ πίσω ο οτε αφού η νόβα έχει αποκλειστικά δικαιώματα και δείχνει πρώτη τις ταινίες. Ο οτε δείχνει ταινίες που η νόβα τις βάζει στο novalife, το οποίο το δίνει στο start pack και για να δεις καμία πιο καλή πρέπει να πληρώσεις έξτρα το on demand..

Όταν έχεις champions league, europa, ευρολίγκα, πέρα από τα ελληνικά πρωταθλήματα, δεν το λες έμεινε. Είναι οι κορυφαίες διοργανώσεις. Ο οτε δεν φαίνεται να μπορεί να τα χτυπήσει και οι συνδρομητές της νόβα που είναι διπλάσιοι παίζουν ρόλο σε αυτό, αφού τους χορηγούς και όσους διαφημίζονται σε αυτές τις διοργανώσεις τους νοιάζει πολύ ο κόσμος που θα τους δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...