Προς το περιεχόμενο

[Laptop] DELL 15R Inspiron 5521 (i7-3517U/4GB/750GB) με HD 8730M 2GB - 699€ και 30 άτοκες @mediamarkt


Chris93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω dell 15R περίπου 3-4 χρόνια. Άλλο configuration βέβαια. Αυτό που μου τη δίνει στα νευρα είναι οι θερμοκρασίες που ανεβάζει το τσιπ γραφικών. Έχουν βάλει μια (τύπου ψυκτρα) που στερεώνεται σε μια βίδα με αποτέλεσμα να μην πατάει καλά στο τσιπ. Αντίθετα της cpu έχει 3 βίδες με ελατήρια. το ανεμιστηράκι όταν κάνω απλά browsing ανοιγοκλείνει συνέχεια. Αν έπαιζα παιχνίδια θα έκανε συνέχεια restart. Δεν ξέρω αν το έχουν αλλάξει αυτό. 

Μεχρι και πριν απο 4 χρονια που ειχα και εγω dell, ειχαν θεμα μεγαλο και με τον θορυβο.

Πλεον φαινεται να εχει αποκατασταθει και αυτο το ζητημα.

 

 

 

Επεκταστη εγγυησης πρεπει να παρω τωρα η μπορω και στο μελλον>?

Μπορεις μεχρι την ληξη της αρχικης εγγυησης. Στα 2 χρονια δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

για αυτό έγραψα "για μένα", δεν με απασχολεί τι κάνουν οι άλλοι :P

 

πχ αυτό που γράφεις για την κάρτα γραφικών είναι αδιάφορο, δεν παίζω games στο laptop

Καλά κάνεις ούτε εγώ παίζω :-p , περίεργο όμως που δεν έχει gbe,  Αυτό θα παίρνει τον 4πυρηνο η αναγκαστικά την σειρά U ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το αν ειναι προσφορα η' οχι το συγκεκριμενο μπορει κανεις να το διαπιστωσει ευκολα αν κανει μια αναζητηση στο σκρουτζ για 15αρια λαπτοπ με μονο χαρακτηριστικο την FHD οθονη.

Link

 

Με το πρωτο να ξεκιναει στα 836 νομιζω οτι δεν ειναι καν θεμα συζητησης για το αν ειναι κακη - μετρια - καλη προσφορα στην παρουσα χρονικη στιγμη. Οποιος νομιζει οτι δεν ειναι, καλο θα ηταν να ποσταρει και καποια ενναλακτικη για τους ενδιαφερομενους.

Καλη αρχη Ts  B)

Επεξ/σία από Themos3
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα εγώ τσίμπησα δυο ένα για τον αδερφό μου και ένα για μια φίλη μου  :-D

απο ποιο καταστημα?γιατι στο καταστημα συγγρου μου ειπαν οτι θα το εχουν απο δευτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ένα θα το πάρει η φίλη μου απο το κατάστημα της Συγγρου την Δευτερα  το αλλο θα παει στον αδερφο μου στην Δράμα τελος επομενης εβδομαδας μου ειπανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει δεν ειναι και ασχημη η καρτουλα γραφικων,

απ' οτι βλεπω σε πολλα παιχνιδια ανταπεξερχεται μια χαρα..

και ας μην ξεχανμε οτι δεν προοριζεται για gaming laptop! 



Το ένα θα το πάρει η φίλη μου απο το κατάστημα της Συγγρου την Δευτερα  το αλλο θα παει στον αδερφο μου στην Δράμα τελος επομενης εβδομαδας μου ειπανε...

καλοτάξιδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσίμπησα κι εγώ μέσω internet αφού κανένα κατάστημα στην Αθήνα δεν το είχε... Αγχώθηκα κιόλας μήπως τους τελείωσαν τα κομμάτια. Αντίστοιχο Dell με τα ίδια specs (δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο) στον Κωτσόβολο έχει 925€ και στο skroutz 870€! Το έχω δει κι από κοντά, έχει πολύ ωραίο design, anti-glare οθόνη (για μένα ΠΟΛΥ σημαντικό...) και φυσικά ο συνδυασμός specs και brand της Dell κάνουν τα 700€ σίγουρα πολύ καλή προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρε κανείς στα χέρια του να μας πει εντυπώσεις? Επίσης δεν βλέπω το keyboard να ειναι backlit

δεν υπαρχει ακομα στα καταστηματα λογω καθυστερησης αποστολης απο την dell, θα υπαρχει απο δευτερα μεσημερι. το keyboard δεν ειναι φωτιζομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρε κανείς στα χέρια του να μας πει εντυπώσεις? Επίσης δεν βλέπω το keyboard να ειναι backlit

γιατι, γραφει πως ειναι backlit? 

το ιδιο μοντελο με i5 δεν εχει backlit παντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...