Προς το περιεχόμενο

[Laptop] DELL 15R Inspiron 5521 (i7-3517U/4GB/750GB) με HD 8730M 2GB - 699€ και 30 άτοκες @mediamarkt


Chris93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα, σημερα επισκεφτηκα το καταστημα mediamarkt της συγγρου, και μου ειπαν οτι θα το εχουν αυριο, και μαλλον το συγκεκριμενο δεν εχει FHD οθονη.θα ηθελα να ρωτησω αν εχει παρει καποιος το συγκεκριμενο μοντελο απο καποιο αλλο καταστημα, και να μας διαφωτησει τι αναλυση εχει τελικα, ευχαριστω. ( ο φιλος panos2000 εχει αναφερει πιο πανω οτι δεν ειδε το συγκεκριμενο στο καταστημα πυλαιας , αλλα με τον i7-3537 που ειχε FHD οθονη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πήγα το είδα και δεν ειναι τοσο τραγικό όσο λετε οσο αναφορά την κατασκευή...

 

Δεν ειναι φυσικα Macbook αλλα ουτε turbox...  

 

Για έναν μεσο χρηστη ειναι καλο νομίζω +οτι βγαινει 23 ευρω το μηνα με τις ατοκες δόσεις...

 

Και είναι dell σε οτι αναφορα το service του...

 

By the way: η οθονη πολύ καλη για notebook...

 

Γενικα δεν μου δωσε την αισθηση του Ψευτικου αν και 6+ χρονια χρηστης Macbook

 

Δεν είπα τραγικό...είπα μέτριο.

Από ότι πρόχειρα θυμάμαι απο DELL μέχρι τώρα  είχα τα Dell XPS 12 (40),  XPS 1647,  Lattitude 13αρι, L501x, L502x.

Πίστεψε με to laptop της προσφοράς ποιοτικά δεν έχει καμία απολύτως σχέση με τα παραπάνω. Οι μεντεσέδες είναι πλαστικά καπάκια βαμμένα, το πλαστικό περιμετρικά του λαπτοπ είναι επίσης βαμμένο ασημί με πολύ κακή συναρμογή και όσο για το πληκτρολόγιο και το touchpad είναι απλά αποδεκτά.

 

Το laptop ποιοτικά είναι ένα σκαλί καλύτερο από το Dell 3521 αλλά ως εκεί. Σε ποιότητα κατασκευής είναι μέτριο και την εικόνα σώζουν οι φλούδες αλουμινίου που υπάρχουν στο palmrest και το καπάκι της οθόνες. Φυσικά δεν έχει καμία σχέση με το κάσωμα αλουμινίου που χρησιμοποιείται στα Macbook για να μην συγχέουμε τα πράγματα με άκυρες συγκρίσεις (εκεί μιλάμε για άλλη κατηγορία τιμής).

Θεωρώ ότι αν δεν είχε την FullHd οθόνη, ούτε θα μιλούσαμε για το συγκεκριμένο αυτή τη στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πηρα τηλεφωνο δεν ξερουνε ακομα ποια από τις δυο είναι

 

 

Updated: Τελικα ειναι το μοντελο με την HD 1366x780 και οχι το FHD με 1920χ1200... ειχε γινει λάθος...

 

Ακύρωσα εγώ  :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Updated: Τελικα ειναι το μοντελο με την HD 1366x780 και οχι το FHD με 1920χ1200... ειχε γινει λάθος...

 

Ακύρωσα εγώ  :mellow:

 

Οι αναλύσεις του μοντέλου είναι 1366χ768 και 1920χ1080.

 

Αν τελικά δεν έχει την FullHD δεν αποτελεί καν προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αναλύσεις του μοντέλου είναι 1366χ768 και 1920χ1080.

 

Αν τελικά δεν έχει την FullHD δεν αποτελεί καν προσφορά.

 

Δεν εχει την FullHD μου το επιβεβαιωσαν τηλεφωνικα απο τα κεντρικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να είναι τόσο βλάκες, αφού το έπαιξαν στη διαφήμιση και στο φυλλάδιο κανονικά, και το επιβεβαίωσαν σε πολλούς.  Μήπως πράγματι έσπρωξαν τα FHD και τώρα ψαρώνουν τους βιαστικούς με ό,τι στοκ έχουν από HD;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα που παρειγγειλα απο την αρχη μου ειπαν οτι θα πάρω 1366x768 οπως και ολοι οι άλλοι...

 

 

Επισης μου ειπαν οτι θα αρχισουν να περνουν τηλεφωνα σε όσους αγορασαν για να τους ενημερωσουν για το λαθος οσο αναφορα στα χαρακτηριστικα τις οθονης...

 

 

Επισης διαθεσιμο θα ειναι την Παρασκευη καθως τοτε θα παραλαβουν τα πρωτα κομμάτια.

Το φυλλαδιο μου ειπαν οτι ειναι λάθος. 

 

Παρελαβε κανεις? Και πηρε FHD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πριν παραγγείλω για φίλο μου επιβεβαίωσα με 3 media markt πως θα παραλάβουμε full hd. Έχει ηδη γίνει προπληρωμή με πιστωτική. Ελπίζω να μην γίνει καμία βλακεια απο μεριά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πριν παραγγείλω για φίλο μου επιβεβαίωσα με 3 media markt πως θα παραλάβουμε full hd. Έχει ηδη γίνει προπληρωμή με πιστωτική. Ελπίζω να μην γίνει καμία βλακεια απο μεριά τους.

 

 

Και εγω φιλε "επιβεβαίωσα" πολλές φορες οτι ειναι το FHD αλλα τελικά δεν....

 

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=33344&cat=34

 

Το μοντελο ειναι αυτό και απο οτι φαινετε με τον 3517 δεν βγαινει καν σε FHD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την ενημέρωση. Θα πάρω να ξαναρωτήσω και να ζητήσω επιστροφή χρημάτων αν όντως δεν είναι full hd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...