Προς το περιεχόμενο

Oppo N1 με 13mp περιστρεφόμενη κάμερα και υποστήριξη Cyanogen Mod


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν δεν ξέρεις την oppo κα την Xiaomi δεν έχεις ιδέα φίλε μου.

Και δεν πας στον κυρ-Γιώργο, μια χαρα τα στέλνεις και στα φτιάχνουν.

Δεν μπορείς να καταλάβεις ότι όλα κινέζικα είναι, και απλα σας παραμυθιάζουν οι μεγάλες εταιρίες για να σκάσετε τα 700αρια σας. 

 

Κοίτα λίγο Xiaomi mi3, θα έρθει με 290€ ελλάδα και προτιμας να σκάσεις 700 για το z1, note 3, ή nokia 1020? 400€ πάνω? ο λόγος?

Ποιος θα ερθει Ελλαδα με 290ευρω?To mi3?

Παιδια ηρεμηστε λιγακι.370 εχει στη Κινα και ΑΝ ερθει Ελλαδα το σιγουρο ειναι οτι δε θα κανει τοσο οσο λες.

Οσον αφορα την oppo στην Ελλαδα ειναι αγνωστη μεχρι στιγμης στους περισσοτερους ελληνες.Και εγω αν δεν εμπαινα insomnia και myphone klp δε θα την ηξερα,λογικο...

Μη κανουμε λες και ειναι καμια πασιγνωστη εταιρια(στον ελληνα)Ελεος.

Ο ελληνας μονο samsung ξερει,sony,apple, και απο κινεζικα κανα zte.

Οσον αφορα το κινητο μιας και ξεφυγαμε.

Απο χαρακτηριστικα ειναι τερας,δε μου αρεσει το πανω μερος του εξωτερικα.

Οσον αφορα την τιμη νομιζω ειναι τσιμπημενη αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο μου τι δινει με το andoid, καθε κινεζος φτιαχνει κινητο αμφιβολου ποιοτητας και του πεταει android. Που να στρωσει μετα το market με τοσες χιλιαδες συσκευες με δεκαδες διαφορετικα specs. Ναι ειναι φθηνα και τι καλυτερο απο αυτο αλλα η αντοχη τους ειναι αγνωστος X σε συναρτηση και το service ανυπαρκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η xiaomi είναι πολύ σοβαρότερη εταιρία και οι τιμές της παραμένουν χαμηλά. 370 δολάρια έριξε το ibuygou το mi2s 32gb που είναι μοναδικό με το λειτουργικό του και την ταχύτητά του. Τώρα η oppo ανακοινώνει νεο κινητό με snapdragon 600 εκεί που όλοι ανακοινώνουν 800αριδες και tegra4? Και 499 δολάρια.

 

Πιστεύω οτι θα πάει για φούντο όσο καλό μάρκετινγκ και να έχει όσο καλούς σχεδιαστές και να έχει. Τώρα με τέτοιο ανταγωνισμό τους μυριζομαστε από μακριά τους νεοανερχομενους αππλαπατεωνες.

 

Αν ήθελε και να πουλήσει και να απλωθεί ως τίμια εταιρία σε συνδυασμό με σχεδιασμό και υποστήριξη μετά την αγορά θα έπρεπε το ν1 να το έβγαζε με snapdragon 800 3gb ram και 500 με 550 δολάρια.

 

Αλλιώς υπάρχει το mi3 και με σπεσιαλ επεξεργαστή και ποιο φθηνό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δηλαδη ειναι λογικο να δωσεις 500 ευρω στην αλλη ακρη της γης χωρις να ξερεις τι σου ξημερωνει απ το να δωσεις 50 ευρω παραπανω για κατι εξισου δυνατο απο Ελλαδα με εγγυηση και service 2 βηματα απο το σπιτι σου?

...

Και αν παθει κατι θα κλαιτε..και θα λετε που να το στελνω τωρα Κινα.

 

Θέλεις να μετρήσουμε τα ποστς για απαράδεκτο σέρβις στην Ελλάδα; Νομίζω μέχρι να έρθει η χρονιά των κινέζων (2014) μπορεί και να έχουμε τελειώσει το μέτρημα.

 

Ωραίο το επιχείρημά σου, θεωρητικά. Στην πράξη, ίσως και να είναι καλύτερα να περιμένεις και να πάρεις το κινητό σου πίσω φτιαγμένο, παρά να το πας κομπλέ και να το πάρεις χαλασμένο και να σου ζητάνε να πληρώσεις από πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχατε ασχοληθει λιγο με το θεμα εικονα ηχος home cinema θα την ξερατε την Oppo αλλα οσο θα βλεπετε ταινιες απο το κινητο σας δεν υπαρει περιπτωση να μαθετε οτι η εταιρια αυτη η αγνωστη για εσας με το ονομα Oppo εχει μηχανηματα hight end οπως καποια φτηνιαρικα Blu-ray player 93 95 103 105

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχατε ασχοληθει λιγο με το θεμα εικονα ηχος home cinema θα την ξερατε την Oppo αλλα οσο θα βλεπετε ταινιες απο το κινητο σας δεν υπαρει περιπτωση να μαθετε οτι η εταιρια αυτη η αγνωστη για εσας με το ονομα Oppo εχει μηχανηματα hight end οπως καποια φτηνιαρικα Blu-ray player 93 95 103 105

Οποιος δεν ξερει την oppo παει να πει οτι βλεπει ταινιες στο κινητο του?

Σκεφτειτε πρωτα πριν γραψετε την εξυπναδα σας.

Δηλαδη αν εγω αγορασω μια πλασμα η μια led για να βλεπω ταινιες πρεπει να γνωριζω και την oppo?

Eγω βαζω στοιχημα οτι αν βγω εξω και ρωτησω 20 ανθρωπους με τηλεοραση και home cinema σπιτι τους αν ξερουν την oppo θα νομιζουν οτι τους μιλαω για κανα μπλεντερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος θα ερθει Ελλαδα με 290ευρω?To mi3?

Παιδια ηρεμηστε λιγακι.370 εχει στη Κινα και ΑΝ ερθει Ελλαδα το σιγουρο ειναι οτι δε θα κανει τοσο οσο λες.

Οσον αφορα την oppo στην Ελλαδα ειναι αγνωστη μεχρι στιγμης στους περισσοτερους ελληνες.Και εγω αν δεν εμπαινα insomnia και myphone klp δε θα την ηξερα,λογικο...

Μη κανουμε λες και ειναι καμια πασιγνωστη εταιρια(στον ελληνα)Ελεος.

Ο ελληνας μονο samsung ξερει,sony,apple, και απο κινεζικα κανα zte.

Οσον αφορα το κινητο μιας και ξεφυγαμε.

Απο χαρακτηριστικα ειναι τερας,δε μου αρεσει το πανω μερος του εξωτερικα.

Οσον αφορα την τιμη νομιζω ειναι τσιμπημενη αρκετα.

 

Δεν κάνω λες και ο έλληνας την ξέρει, αλλα μην κρίνεις μια εταιρία αν εσυ ο ίδιος δεν την ξέρεις. (Δεν μιλάω προσωπικα σε σένα)

 

Κι όσο για την τιμή 325€ όπως είπε και ένας φίλος έρχεται στην τωρινή ισοτιμία. Επίσης τα παιδιά του mui-Hellas έχουν συνεργασία με Dealers και ίσως το φέρουν με 290€ στην Ελλάδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνω λες και ο έλληνας την ξέρει, αλλα μην κρίνεις μια εταιρία αν εσυ ο ίδιος δεν την ξέρεις. (Δεν μιλάω προσωπικα σε σένα)

 

Κι όσο για την τιμή 325€ όπως είπε και ένας φίλος έρχεται στην τωρινή ισοτιμία. Επίσης τα παιδιά του mui-Hellas έχουν συνεργασία με Dealers και ίσως το φέρουν με 290€ στην Ελλάδα.

Mακαρι να ερθει τοσο να το παρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος δεν ξερει την oppo παει να πει οτι βλεπει ταινιες στο κινητο του?

Σκεφτειτε πρωτα πριν γραψετε την εξυπναδα σας.

Δηλαδη αν εγω αγορασω μια πλασμα η μια led για να βλεπω ταινιες πρεπει να γνωριζω και την oppo?

Eγω βαζω στοιχημα οτι αν βγω εξω και ρωτησω 20 ανθρωπους με τηλεοραση και home cinema σπιτι τους αν ξερουν την oppo θα νομιζουν οτι τους μιλαω για κανα μπλεντερ.

 αυτό είναι φίλε μου το θέμα, ότι έχετε μάθει ν'ακούτε την οποιαδήποτε Sony, Samsung, LG κτλπ και δεν ψάχνεστε παραπέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 αυτό είναι φίλε μου το θέμα, ότι έχετε μάθει ν'ακούτε την οποιαδήποτε Sony, Samsung, LG κτλπ και δεν ψάχνεστε παραπέρα.

Αυτο ειναι αληθεια.

Ο "αλλος" παει στη βιτρινα του Γερμανου και του καθε Γερμανου και κοιταει τι εχει και το αγοραζει,και το pc το εχει μονο για facebook.

Εγω εφερα πριν κατι μερες το lenovo p780 απο Κινα

και μου ελεγαν "βγαζει κινητα η Lenovo?"

Μετα θελανε και αυτοι να αγορασουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος δεν ξερει την oppo παει να πει οτι βλεπει ταινιες στο κινητο του?

Σκεφτειτε πρωτα πριν γραψετε την εξυπναδα σας.

Δηλαδη αν εγω αγορασω μια πλασμα η μια led για να βλεπω ταινιες πρεπει να γνωριζω και την oppo?

Eγω βαζω στοιχημα οτι αν βγω εξω και ρωτησω 20 ανθρωπους με τηλεοραση και home cinema σπιτι τους αν ξερουν την oppo θα νομιζουν οτι τους μιλαω για κανα μπλεντερ.

 

Το ότι κάποιος αγοράζει μια πλάσμα και ένα home cinema δεν σημαίνει ότι ασχολείται με εικόνα+ήχο.

Όπως είπε ο φίλος LLLEFTERIS

 Αν ειχατε ασχοληθει λιγο με το θεμα

 

Αν έχεις μεράκι με κάτι, μπορείς εύκολα να καταλάβεις πως άλλο πράγμα το να έχεις αγοράσει κάτι και άλλο να ασχολείσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι κάποιος αγοράζει μια πλάσμα και ένα home cinema δεν σημαίνει ότι ασχολείται με εικόνα+ήχο.

Όπως είπε ο φίλος LLLEFTERIS

 Αν ειχατε ασχοληθει λιγο με το θεμα

 

Αν έχεις μεράκι με κάτι, μπορείς εύκολα να καταλάβεις πως άλλο πράγμα το να έχεις αγοράσει κάτι και άλλο να ασχολείσαι.

Nαι μονο που δεν βλεπουμε ταινιες στο κινητο οπως ειπε επισης ο φιλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μαλλον τρελαινεσαι πολυ ευκολα λογο του καημου σου για τετοια specs.

H σωστη τιμη ειναι κοντα στα 500 ευρω σε Κινα?Και αν ερθει και Ελλαδα κανα 700ρι?

 

Τι χαζομαρες ακουω παλι σημερα.

Ναι ρε μαγκες δυνατα specs εχει πολυ δυνατα θα ελεγα αλλα λετε αντι να παρεις s3-s4 να τα δωσεις σε αυτο?Να τα δωσεις που?Σε ενα 0 after sale service και αν κατι γινει και αν παθει κατι να το παρεις πισω το κινητο σου σε 3 μηνες?Σοβαρα?

Ειμαι υπερ τον καλων κινεζικων κινητων και εχω και στη κατοχη μου αλλα ηξερα οτι στρεφομαστε προς Κινα οσοι δεν εχουμε χρηματα για ναυαρχιδες.Πλεον ουτε αυτο ισχυει.

Δηλαδη ειναι λογικο να δωσεις 500 ευρω στην αλλη ακρη της γης χωρις να ξερεις τι σου ξημερωνει απ το να δωσεις 50 ευρω παραπανω για κατι εξισου δυνατο απο Ελλαδα με εγγυηση και service 2 βηματα απο το σπιτι σου?

Eπαναλαμβανω οτι εχω κινεζικο

Μου φαινετε ομως οπως θελουν σας κανουν τα κινεζακια.

Πονταρουν στο ΚΑΗΜΟ σας για ΤΡΕΛΑ specs και πατε και τα "σκατε" στην αλλη ακρη της γης με 0 after sale service.

Ενθουσιασμος οσο δε παει....

Και αν παθει κατι θα κλαιτε..και θα λετε που να το στελνω τωρα Κινα.

 

υ.γ Μη πει κανεις οτι τετοια specs δε βρισκουμαι στην Ελλαδα με τοσα χρηματα.Απανταω πιο πανω.

"Πονταρουν στο ΚΑΗΜΟ σας για ΤΡΕΛΑ specs"

 

ειδαμε και τα καλα κινητα εδω με το γαματο service arvato.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...