Προς το περιεχόμενο

Αξίζει η έκδοση των 2GB για κάρτα των 55 ευρώ


SakisProHD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή πρόκειται να πάρω την Sapphire Radeon HD 6570 για το σύστημα της υπογραφής μου σκέφτομαι αν αξίζουν τα 10 ευρώ παραπάνω για την έκδοση των 2GB.Θα χρειαστούν πουθενά τα 2GB της κάρτας γραφικών ή να πάρω την έκδοση 1GB;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν αξιζουν.Υποτιθεται η μνημη ειναι για τις μεγαλες αναλυσεις,στις οποιες ετσι και αλλιως η συγκεκριμενη θα κλασει λογω πυρηνα.Φατα σε σουβλακια.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...σου φτανουν και για πατατες.. :ph34r:

Υ.Γ Καλύτερα δωσε τα 10 ευρω παραπανω και παρε αυτην>>>>http://www.skroutz.gr/s/3857969/PowerColor-Radeon-HD7730-1GB-UEFI-Ready.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Αλκης Κ και να ήθελα να πάρω την 7730 δεν μπορώ μιας και δεν είναι Low Profile άρα το τροφοδοτικό μου των 240watt θα κλατάρει.Γιατί όμως στις Recommended Requirements του Crysis 2 λέει Radeon HD 6570 2GB?Επίσης κάπου διάβασα ότι οι κάρτες με 1GB εχουν πιο γρήγορη RAM από αυτές με 2GB και ότι θα τη δω αυτήν την διαφορά στα παιχνίδια.Ισχύει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

low profile λεμε τις καρτες που πιανουν μονο ενα σλοτ. Πραγματικα ενα ομως, οχι με μια τεραστια ψυκτρα που σου αχρηστευει τις επομενες δυο

Δεν εχει να κανει με απαιτησεις ρευματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις low profile ???? τις ιδιες απαιτησεις εχουν σε ρευμα και οι δυο καρτες

Μπορεί να έχουν τις ίδιες απαιτήσεις αλλά οι Low Profile κάρτες έχουν το μισό μέγεθος που είναι βασικό σε Small Form Factor κουτιά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Αλκης Κ και να ήθελα να πάρω την 7730 δεν μπορώ μιας και δεν είναι Low Profile άρα το τροφοδοτικό μου των 240watt θα κλατάρει.Γιατί όμως στις Recommended Requirements του Crysis 2 λέει Radeon HD 6570 2GB?Επίσης κάπου διάβασα ότι οι κάρτες με 1GB εχουν πιο γρήγορη RAM από αυτές με 2GB και ότι θα τη δω αυτήν την διαφορά στα παιχνίδια.Ισχύει αυτό;

ναι αυτο το ξερω αλλα δες τι εγραψες εσυ..(στα εχω με bold)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε αυτή με τα 2gb ram

 

Δεν ξέρεις αύριο τι εφαρμογές θα τρέξεις ή θα βγουν.

 

Αδυνατώ να πιστέψω ότι στα rrecommended requirements του crysis 2 είναι η 6570.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πρόκειται να πάρω την Sapphire Radeon HD 6570 για το σύστημα της υπογραφής μου σκέφτομαι αν αξίζουν τα 10 ευρώ παραπάνω για την έκδοση των 2GB.Θα χρειαστούν πουθενά τα 2GB της κάρτας γραφικών ή να πάρω την έκδοση 1GB;

 

 

Ποση διαφορα εχουν στην τιμη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πρόκειται να πάρω την Sapphire Radeon HD 6570 για το σύστημα της υπογραφής μου σκέφτομαι αν αξίζουν τα 10 ευρώ παραπάνω για την έκδοση των 2GB.Θα χρειαστούν πουθενά τα 2GB της κάρτας γραφικών ή να πάρω την έκδοση 1GB;

 

 

Ποση διαφορα εχουν στην τιμη ?

Πλακα του κανεις ρε μαν;  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...