Προς το περιεχόμενο

Αγορά PlayStation 4 από εξωτερικό (κόστος, δασμοί, region lock θέματα και άλλα)


marios_geo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν το καλοκαίρι ένας φίλος θα πάει ΗΠΑ και θέλω να μου πάρει ένα ps4!!δεν ξέρω όμως τι παίζει με τα region των παιχνιδιών αν μπορώ να παίξω παιχνίδια αγορασμένα από Ευρώπη!!!!!

Δεν με νοιάζει πολύ η εγγύηση αφού οι εγγυήσεις ποτέ δεν βοηθάνε σε κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν το καλοκαίρι ένας φίλος θα πάει ΗΠΑ και θέλω να μου πάρει ένα ps4!!δεν ξέρω όμως τι παίζει με τα region των παιχνιδιών αν μπορώ να παίξω παιχνίδια αγορασμένα από Ευρώπη!!!!!

Δεν με νοιάζει πολύ η εγγύηση αφού οι εγγυήσεις ποτέ δεν βοηθάνε σε κάτι

 

Ps4 υπαρχει και θα υπαρχει διαθεσιμο στην Ελληνικη αγορα. Επισης, αυτο που λες με την εγγυηση δεν ισχυει, αν σου χαλασει σε 2 μηνες πχ τι θα κανεις?? Θα εισαι cool?? Μια χαρα εγγυηση εχει η Sony αλλα λιγη.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dioti file mou apo 410 to vriskeis 260 eksw.. an pareis kai +1 game paei sta 310 evrw.. den sou lew na to parageilw na mou to pareis gnwstos m apo ekei rotaw an aksizei!! vlepw oti times ston kanada einai athlies :s

εισαι σιγουρος για το 260 ?!?!?!?!?! μπορεις να μας δωσεις καποιο site ? εχω αρκετους φιλους στην Αμερική που θα ερθουν το καλοκαιρι.... αν είναι να το παρω 150 ευρω φθηνοτερα ας κανω υπομονη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παιδες γινεται να το αγορασω απο καναδα το πσ4? αν γινεται ποιο ειναι το site και πως μετατρεπω τα ευρω σε δολαρια??

 

Καλησπέρα φίλε ..... εδω μπορεις να κάνεις τις μετατροπές σου http://www.x-rates.com/calculator/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Γεια σας παιδες . εχω μια ερωτηση. δεν εχω παραγγείλει ποτε απο το ιντερνετ μητε απο ebay, amazon, κτλπ. Αλλα μου φαινεται πως στο εξωτερικο εχουν καλυτερες προσφορες στο ps4 και θα ηθελα να το παρω απο εξω αν γινεται. γνωριζει κανεις ποσο θα μου κωστισει? αν υποθετικα το ps4 κανει 400 USD, σε ευρω εγω ποσα πρεπει να πληρωσω? Επισης συμφαιρει ναι η οχι?

Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλει να αγοράσεις απο αμερική δεν συμφέρει διότι θα πληρώσεις και τελωνείο δασμούς κτλπ και το πιθανότερο ειναι να δώσεις αλλα 200 + euro εκτός απο τα 400 $ που έδωσες για το ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

ps4 απο αμερικη

 

καλησπερα .

 

ενας γνωστος μου ειπε οτι θα φερει ps4 απο αμερικη με 230 ... λεει οτι η sony δινει διεθνη εγγυηση αρα αν παθει κατι το παει εδω ... ισχυει αυτο ?

 

επισης θα μπορει να βρισκει παιχνιδια? (φανταζομαι θα ειναι ntsc το αμερικανικο και οχι pal )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύει το ίδιο με τα κινητά, τάμπλετ, φωτογραφικές, κτλ κτλ της Sony .... νομίζω δεν ισχύει αυτό με την εγγύηση που λες! Μόνο από Ευρωπαϊκή ένωση αν ήταν! Βέβαια, υπάρχει και η τηλεφωνική υποστήριξη της Sony που θα σου λύσει την απορία! Γιατί δεν ρωτάς αυτούς πρώτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια ειναι region free πλέον όπως είπε και ο φίλος zio10 απλα πρόσεχε γατί κάποια έχουν εκδόσεις π χ δεν εχουν κάποια γλώσσα στο μενού ...... Όσο για την εγγύηση ειναι το παν για εμενα (οταν έχεις καεί με τ0 χυλό φυσάς και το γιαούρτι )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή η αγορά από Αμερική χάνει μόνο την εγγύηση? Κατά τα άλλα είναι το ίδιο με το να το έχεις αγοράσει από Ελλάδα? Γιατί τα region locks από όσο λέτε έχουν να κάνουν με τους λογαριασμούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σας,

 

Ζητώ συγγνώμη αν άνοιξα το topic σε λάθος thread, απλά ήθελα να ρωτήσω: Ενδιαφέρεται ένας συγγενής μου στην Αμερική να μου αγοράσει το PS4 από το Amazon.com και για διεύθυνση αποστολής να βάλει την δική μου, ώστε να μου το στείλουν εδώ. Σε αυτήν την περίπτωση, θα πρέπει να πληρώσω και για τελωνείο/δασμούς κλπ; Εάν ναι, τότε από που μπορώ να το παραγγείλει (στην Ευρώπη) ώστε να μη χρειαστεί να πληρώσω κάτι έξτρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...