Προς το περιεχόμενο

Αγορά PlayStation 4 από εξωτερικό (κόστος, δασμοί, region lock θέματα και άλλα)


marios_geo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι θα πληρωσεις και τελωνεία και τα παντα ολα.

Γιατι δε σου στελνει τα χρηματα? ή εαν θέλει να ειναι ''δώρο''   να στο παραγγείλει απο ελληνικο καταστημα...

 
edited

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Playstation 4 EU Ερωτηση αγορας

 

Παιδια εχει αγορασει κανεις playstastion 4 EU? Δηλαδη ευρωπαικο που δεν προοριζόταν για ελλαδα αλλα για καποια αλλη ευρωπαικη χωρα? Συνηθως αυτα πουλανε στα σκρουτζομαγαζα και το manual δεν εχει ελληνικη γλωσσα. Ο λογος που ρωταω ειναι για να μου πει, αν ειχε καποιο προβλημα συμβατοτητας ή update. Μίλησα με τη sony hellas και ακομα και οι ιδιοι δεν ηξεραν. Μου ειπανε οτι παιζει να εχω προβλημα με τα updates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις να βαζω και το χερι μου στην φωτια το ps4 ειναι απο ελληνικη αντιπροσωπεια το δικο μου αλλα και παλι δεν εχει κατι συγκεκριμενο οσον αφορα το software στα ελληνικα.... μονο Αγγλιας αν ηταν θα ηθελες αλλο βυσμα πριζας...κατα τα αλλα δε νομιζω να εχεις θεμα ειδικα με update , εφοσον ειναι Ε.Ε η κονσολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Playstation 4 EU Ερωτηση αγορας

 

Μου ειπανε οτι παιζει να εχω προβλημα με τα updates.

το συγκεκριμενο δε δυναται να ισχυει για τον εξης λογο

εγω εχω κονσολα EU οπως και οι περισσοτεροι απο εμας. Εχω αγορασει απο το US store την US εκδοση του Last of Us το οποιο παιζει απροβληματιστα και με ολα τα updates + dlc.

Το ιδιο ξερω πως ισχυει και σε γνωστους μου που εχουν παιχνιδια απο διαφορετικα regions. Οποτε λογικα θα ισχυει και το αντιστροφο δηλαδη να μην υπαρχει θεμα regioning σε αμερικανικες κονσολες.

Αυτο που μπορει να ισχυει καποιες φορες και αναλογα με τα παιχνιδια ειναι να μη παιζει καποιο dlc. Αλλα αυτο ειναι καθαρα θεμα εταιριας που βγαζει το παιχνιδι και σπανια συμβαινει. Προσωπικα το εχω συναντησει μια φορα μονο στο PS3 με το Fifa 12 που παρολο που επαιζε η αμερικανικη εκδοση κανονικα δεν αναγνωριζε το EURO 12 dlc και εβγαζε region mismatch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

<p>Και έχω ακούσει για hackαρισμα ώστε να κατεβάζεις free games στον δίσκο. Ισχύει για PS4;</p>

 

Nope .Σε Βραζιλία που κοστίζει παιχνίδι και μισθός κάνουν κάτι με ρασμπερι στο δίσκο αλλά ειμαστε europe ακόμα :- p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα παιδια, σκεφτομαι να πω σε φιλο απο το dubai που εργαζεται να μου φερει ενα ps4 τα Χριστουγεννα που θα ερθει. θα υπαρχει καποιο προβλημα με εγγυηση και συμβατοτητα ? Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 χρόνο αργότερα...

Παραγγελεια απο Αmazon.com

 

Καλησπέρα παιδια Χρειάζομαι βοήθεια διότι δεν γνωρίζω τι παίζει με το Amazon.com..Σκέφτομαι να αγοράσω playstation vr skyrim bundle που υπαρχει μονο στο αμαζον της αμερικης ειναι και το νεο μοντελο cuh-zvr2...και μου δειχνει αυτα..γνωριζει κανεις  αν θα περασει τελωνειο και πληρωσω οσο λεει για το τελωνειο?

 

Shipping & Fee Details

 

Price   $349.00 AmazonGlobal Shipping + $50.34 Estimated Import Fees Deposit + $95.84 Total

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια [/size]Χρειάζομαι βοήθεια διότι δεν γνωρίζω τι παίζει με το Amazon.com..[/size]Σκέφτομαι να αγοράσω playstation vr skyrim bundle που υπαρχει μονο στο αμαζον της αμερικης ειναι και το νεο μοντελο cuh-zvr2...και μου δειχνει αυτα..γνωριζει κανεις αν θα περασει τελωνειο και πληρωσω οσο λεει για το τελωνειο?[/size]

 

Shipping & Fee Details

 

Price

 

$349.00

AmazonGlobal Shipping

+

$50.34

Estimated Import Fees Deposit

+

$95.84

Total

Ναι τόσα θα πλήρωσεις είναι προπληρωμένο το τελωνείο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...