Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, kozlia είπε

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω αν 170 ευρω ειναι καλη τιμη για αυτο το pc:

xeon x5650

2x4gb 1333 ram

koloe x58 (κινεζια?)

+κουτι, τροφοδοτικο

χωρις ψυκτρα και σκληρο

Καλησπέρα, για σχεδόν ολόκληρο πισι, ναι μια χαρα. Έχει χαμηλό ipc και η μητρική δεν σηκώνει overclock όποτε δεν κάνει για παιχνίδια. Για ερασιτεχνική επεξεργασία εικόνας/βίντεο κτλ όμως είναι "μπομπα" ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα.

Θα ηθελα προτινόμενη τιμή για αυτό το σέτ, να φύγει σχετικά ευκολα.

Μητρική: GIGABYTE

Επεξεργαστής: i3 4150

Ραμ Υπάρχουν 2 εκδοχές για 12bg και για 8bg οπότε 2 διαφορετικές τιμές.. εχω αρκετα τεμάχια απο αναβάθμηση ιντερνετ καφέ και θέλω να τα σπρόξω σχετικά γρήγορα 

οι ραμ ειναι στα 1600 κάποιες πολύ παραπάνω αλλά η μητρική δέν υποστιρίζει παραπάνω οποτε ας πούμε 1600

Επεξ/σία από mastoras007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανα 70-90;

20 ώρες πριν, mastoras007 είπε

Καλησπέρα.

Θα ηθελα προτινόμενη τιμή για αυτό το σέτ, να φύγει σχετικά ευκολα.

Μητρική: GIGABYTE

Επεξεργαστής: i3 4150

Ραμ Υπάρχουν 2 εκδοχές για 12bg και για 8bg οπότε 2 διαφορετικές τιμές.. εχω αρκετα τεμάχια απο αναβάθμηση ιντερνετ καφέ και θέλω να τα σπρόξω σχετικά γρήγορα 

οι ραμ ειναι στα 1600 κάποιες πολύ παραπάνω αλλά η μητρική δέν υποστιρίζει παραπάνω οποτε ας πούμε 1600

κανα 70-90 ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, splanis είπε

κανα 70-90;

κανα 70-90 ευρω;

50 ευρο πάνε μόνο οι 2 4άρες ραμ..πολύ λίγα μου φαινονται αυτα, ειπα να σπρόξω ευκολα οχι να τα σκοτώσω μια αντικιμενική τιμή..

1 ώρα πριν, splanis είπε

κανα 70-90;

κανα 70-90 ευρω;

50 ευρο πάνε μόνο οι 2 4άρες ραμ..πολύ λίγα μου φαινονται αυτα, ειπα να σπρόξω ευκολα οχι να τα σκοτώσω μια αντικιμενική τιμή..

Ακυρο 50 εχουν καινουριες πέσανε οι τιμές δέν το είδα, οκ και πάλι μου φαινονται πολύ λίγα τα 70-90 υπολογιζα πάνω απο 100-110

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το σκέφτηκα 35 cpu, 35 mobo, 30-50 ram και αφού τα δίνεις πακέτο και θες να φύγουν σχετικά γρήγορα 70 και 90 αντίστοιχα 

 

 

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ερώτηση, από φίλο που έχει κλείσει η εταιρία του, έχει 4x 7440 Dell με i5 4310U & i5 4300U επεξεργαστές, χωρίς θέματα ,φυσιολογική φθορά αλλά δεν έχουν μπαταρία γιατί τα είχαν "κλάσει" και τις πέταξε, με αυθεντικούς Dell Slim-type φορτιστές ,σκληρούς δίσκους mSATA SSD όλα 120GB Kingston και Samsung ...

RAM : 4GB & 8GB ,και ανάλυση 1366x768 

Καμία ιδέα ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, splanis είπε

Εγώ το σκέφτηκα 35 cpu, 35 mobo, 30-50 ram και αφού τα δίνεις πακέτο και θες να φύγουν σχετικά γρήγορα 70 και 90 αντίστοιχα 

θα το τσιμπήσο λιγο ακόμα γιατι μου φαινοτε αρκετα φτινό και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

θα το τσιμπήσο λιγο ακόμα γιατι μου φαινοτε αρκετα φτινό και βλέπουμε.

Καλα θα κανεις.Ενα 100ρικο πχ με 8gb ram ειναι καλη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

και με 12gb? πόσο να το ανεβάσω κάνα 30-35 πάνω. Εχω αρκετα τεμάχια θέλω να ειμαι αντικειμενικος να μην τα σκοτώσω κιόλας. 

Σ είπα και πριν cpu mobo 60-70ευρω συν 30 τα 8gb και 50 τα 12gb. Σ ειπα 70-90 για να τα δώσεις άμεσα που θες. Βαλτα 100+ που λες αλλά πιστεύω ότι δύσκολα θα φεύγουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

και με 12gb? πόσο να το ανεβάσω κάνα 30-35 πάνω. Εχω αρκετα τεμάχια θέλω να ειμαι αντικειμενικος να μην τα σκοτώσω κιόλας. 

+4gb δικαιολογουν ενα 20ρικο πανω οχι παραπανω.Αποφασισε και συ ομως θες να φυγουν γρηγορα η να τα δωσεις καλα; :P

100 και 120 ειναι οι τιμες που πιστεω χονδρικα οτι φευγουν.Παιξε +- αναλογα ποσο γρηγορα αποφασισεις οτι θελεις να φυγουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mastoras007 είπε

οκ,

Οι 1050 Ti  πόσο πάνε? πιανουν ενα 150άρι? μιλάω για την gigabyte αυτην με τα 2 ανεμιστιράκια 

Ναι τοσο πανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...