Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, gepapag είπε

αν λεσ απο το eshop εγω δεν τα πηρα απο εκει καθως δεν σου εδινε κοντρολερ και επρεπε να βρεις μονος σου για να συνδεσεις πολλα μαζι συν οτι το eshop εχει τα παλια μοντελα...z6 και οχι τα c5 και τα εχει 6 ευρω το ενα συν οτι πρεπει να βρεις κοντρολερ απο εξωτερικο γαιτι δεν υπαρχει στην ελλαδα 

Mια χαρά είχε controller. 2 πήρα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, gepapag είπε

μπορεις να μου στειλεις ενα λινκ? :Ρ 

Τελειώσανε. Θα σου έστελνα φωτό αλλά έχουμε ήδη γαργαλήσει το thread. Έγραψα για να δικαιολογήσω την τιμή που σου προτάθηκε. Ο controller σηκώνει 6 φανάκια και 2 led strips.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχε 3 φαν με κοντρολερ που σήκωνε μέχρι 5-6 φανς, κάπως έτσι. 50€ με καμία παναγία. Βγάλε και τα extension, γενικά βγάλε όλη την μόστρα. Το κουτί ΟΚ, εγώ ούτε τσάμπα δεν το έπαιρνα αλλά καταλαβαίνω ότι είναι μουράτο και για το συγκεκριμένο hardware επαρκές. Αν θες βγάλε το μόνο του μήπως βρεθεί κανείς και το πάρει πιο ακριβά. Γενικά κομμάτι κομμάτι θα σου φύγουν, απλά θα σου μείνουν ο HDD, τα μπλιμπλίκια και το κουτί (για λίγο καιρό).

33 λεπτά πριν, gepapag είπε

εμενα σηκωνει 10 φανακια

Το κουτί παίρνει 5 όμως. :)

 

Υπόψιν οι τιμές που είπα είναι για να έχει φύγει μεθαύριο και να έχεις τα λεφτά στο χέρι. Αν θες να αρμέξεις μερικά κομμάτια (graphics, κουτί, SSD) μπορείς να το κάνεις. Εγώ δεν θα το έκανα, όταν θέλω να φύγει κάτι θέλω να τελειώνω.

Επεξ/σία από mindtrapper
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικα το εβαλε πιο ψηλα απ οτι βγαινει στο σκρουτζ, με 750 παιρνεις πισακι 8400/1060😄

όπως σου έιπα πριν μαν καλυτερα δωσε τα ξεχωριστα, κουτί φανακια κλπ, γιατι ΚΑΝΕΝΑΣ λογικος ανθρωπος δεν θα δωσει 750 ευρω για μεταχειρισμενο Pc με 1200/1050ti ενω με τα ιδια λεφτα παιρνει καινουργιο με καλυτερα χαρακτηριστικα

Επεξ/σία από splanis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καποιο μπαγκ θα ειναι υπαρχει 1064 ddr4? 😄😄

2 ώρες πριν, mindtrapper είπε

Άσε που πρέπει να ψάχνει για ίδιο στικάκι ραμ κάποιος για να το κάνει dual channel. :) Μετράει νομίζω, ακόμα και με 1200 και 1050 Ti.

 

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

mindtrapper χωρίς να θέλω να είμαι offtopic μπορείς να μας εξηγήσεις για πιο λόγο δε το έπαιρνες ούτε τσάμπα το phanteks p400 ? εννοώ για καθαρά θέμα εμφάνισης που είναι υποκειμενικό ή για άλλους λόγους πιο σοβαρούς που θα έπρεπε να ξέραμε ? ρωτάω γιατί το έχω και με προβλημάτισες.

Επεξ/σία από Silenzio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν άλλοι λόγοι(τουλάχιστον εγώ δεν διέκρινα κάποιον σοβαρό) μια χαρά κουτί είναι το είχα και εγώ και αποτελεί μια καλή επιλογή στα 70-75€...Για κάποιον όμως που τον ενδιαφέρουν οι θερμοκρασίες υπάρχουν καλύτερες επιλογές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, mindtrapper είπε

Δεν ειπατε τροφοδοτικό οποτε δεν το βάζω. Τα υπολοιπα 500€ τα υπολογιζω κομμάτι κομμάτι. 

50 CPU, 50 motherboard, 70 RAM, 150 graphics card, 100+20 σκληροί, 50 case+fans.

Μπορεί μερικά να πιάσουν περισσότερο, αλλά κάπου εκεί. Ολοκληρο θα φύγει με έκπτωση. 

Τσέκαρε λίγο τις τιμές στους SSD. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...