Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, Greekz είπε

Σε ευχαριστω πολυ

Θα το ξεκινησεις στην τιμη που σου ειπα και μπορεις να πεσεις σταδιακα,αναλογα την ζητηση. Αν το ξεκινησεις απο 200 ,θα πεσουν οι απατεωνες,τα κορακια,οι τζαμπατζηδες και ολο το αθλιο συναφι και θα σου προσφερουν 150 ευρω για να μπορουν να το μεταπωλησουν ακριβοτερα ,υπαρχουν πολλοι τετοιοι γυφτοι γραμμενοι στο ινσομνια.

Επεξ/σία από benign
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, benign είπε

Θα το ξεκινησεις στην τιμη που σου ειπα και μπορεις να πεσεις σταδιακα,αναλογα την ζητηση. Αν το ξεκινησεις απο 200 ,θα πεσουν οι απατεωνες,τα κορακια,οι τζαμπατζηδες και ολο το αθλιο συναφι και θα σου προσφερουν 150 ευρω για να μπορουν να το μεταπωλησουν ακριβοτερα ,υπαρχουν πολλοι τετοιοι γυφτοι γραμμενοι στο ινσομνια.

Απλα πιθανότατα αν το ξεκινήσει από τα 250€ να περιμένει κανα δυο μηνες χωρίς ενδιαφέρον και στο τέλος θα το ρίξει στα 200 και ας πέσουν όποιοι θέλουν.Μετά μπορεί να μην πιάνει ούτε τοσο.Ένα τετραπύρηνο σετάκι με 8gb ραμ είναι!Δηλαδή αν ήταν ένας i7 με 16gb ram πόσο να το δινε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, spy94 είπε

Απλα πιθανότατα αν το ξεκινήσει από τα 250€ να περιμένει κανα δυο μηνες χωρίς ενδιαφέρον και στο τέλος θα το ρίξει στα 200 και ας πέσουν όποιοι θέλουν.Μετά μπορεί να μην πιάνει ούτε τοσο.Ένα τετραπύρηνο σετάκι με 8gb ραμ είναι!Δηλαδή αν ήταν ένας i7 με 16gb ram πόσο να το δινε?

Μια χαρα για ολες τις χρησεις για τον μεσο χρηστη/gamer. Με cpu που παιρνει overclock , θα εχει προσφορες με μια μικρη εκπτωση.Θα του προσφερουν 230,220 κ.τ.λ. Εγω παντως πουλαω τα παντα στις τιμες που θελω χωρις προβλημα και ας περιμενω λιγο. Ενας i7 εξαρταται ποιος συγκεκριμενα και με τι μητρικη και μνημες ,αλλα αν ειναι ολα καλα υλικα 300 ευρω φευγει ανετα.

 

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, benign είπε

Μια χαρα για ολες τις χρησεις για τον μεσο χρηστη/gamer. Με cpu που παιρνει overtclock , θα εχει προσφορες με μια μικρη εκπτωση.Θα του προσφερουν 230,220 κ.τ.λ. Εγω παντως πουλαω τα παντα στις τιμες που θελω χωρις προβλημα και ας περιμενω λιγο. Ενας i7 εξαρταται ποιος συγκεκριμενα και με τι μητρικη και μνημες ,αλλα αν ειναι ολα καλα υλικα 300 ευρω φευγει ανετα.

Δεν διαφωνώ ότι για κάποιουν μπορει να κάνει ή για το ότι για κάποιους είναι όνειρο ζωής :P Το θέμα είναι ότι και βάση λογικής και βάση τιμών ανάλογων καινούργιων σετ ίσως και τα 200€ πολλά να είναι.Ένα 1150 i5 8gb με 1150 i7 16gb είναι άδικο να πωλούνται με 50€ διαφορά.Τέσπα είπαμε τις γνώμες μας,ο καθενας πράττει αναλόγως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, spy94 είπε

Δεν διαφωνώ ότι για κάποιουν μπορει να κάνει ή για το ότι για κάποιους είναι όνειρο ζωής :P Το θέμα είναι ότι και βάση λογικής και βάση τιμών ανάλογων καινούργιων σετ ίσως και τα 200€ πολλά να είναι.Ένα 1150 i5 8gb με 1150 i7 16gb είναι άδικο να πωλούνται με 50€ διαφορά.Τέσπα είπαμε τις γνώμες μας,ο καθενας πράττει αναλόγως

Η λογικη,ελαχιστη σχεση εχει με την αγορα/μεταπωληση hardware στις μερες μας.Υποτιθεται οτι και οι δυο εταιριες intel και amd βγαζουν καινουργιο και πιο ισχυρο υλικο και στην πραξη δεν δικαιολογουνται οι διαφορες στις τιμες και το παλαιοτερο υλικο ανταπεξερχεται ανετα. Εκτος και αν ειναι λογικο να τα σκαει καποιος για ryzen και coffee σε ληστρικες τιμες,ειδικα στις μνημες ,για να παιξει 5 -6 πολυ απαιτητικα καινουργια παιχνιδια της πλακας που απευθυνονται σε ηλικιες μεχρι 15 ετων απο αποψη πνευματικης ωριμοτητας και αν.

Σιγουρα ,εμεις προτεινουμε και ο καθε χρηστης αποφασιζει,αλλα δεν πρεπει να ριχνουμε πολυ τις τιμες αξιολογου υλικου γιατι επωφελουνται καποιοι.

Απο περιεργεια εσυ τι υπολογιστη εχεις?Δεν βλεπω υπογραφη :)

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Greekz είπε

i5 4670k χωρις oc
asus z87a
και 2x4Gb hyperx ποσο πιανει;

 

200 ευρώ ακατέβατα ,μιας και είσαι με 8gb ram.....τώρα από εκεί και πέρα αν δεν βλέπεις ζήτηση πούλα κανά 100ρικό τον 4670Κ και κότσαρε πάνω κανέναν μτχ 4770/4770Κ/4790/4790Κ με +50 ευρώ και έισαι jet έχωντας άλλη ιπποδύναμη στα χέρια σου πια......

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, benign είπε

Η λογικη,ελαχιστη σχεση εχει με την αγορα/μεταπωληση hardware στις μερες μας.Υποτιθεται οτι και οι δυο εταιριες intel και amd βγαζουν καινουργιο και πιο ισχυρο υλικο και στην πραξη δεν δικαιολογουνται οι διαφορες στις τιμες και το παλαιοτερο υλικο ανταπεξερχεται ανετα. Εκτος και αν ειναι λογικο να τα σκαει καποιος για ryzen και coffee σε ληστρικες τιμες,ειδικα στις μνημες ,για να παιξει 5 -6 πολυ απαιτητικα καινουργια παιχνιδια της πλακας που απευθυνονται σε ηλικιες μεχρι 15 ετων απο αποψη πνευματικης ωριμοτητας και αν.

Σιγουρα ,εμεις προτεινουμε και ο καθε χρηστης αποφασιζει,αλλα δεν πρεπει να ριχνουμε πολυ τις τιμες αξιολογου υλικου γιατι επωφελουνται καποιοι.

Απο περιεργεια εσυ τι υπολογιστη εχεις?Δεν βλεπω υπογραφη :)

Το συστημα που χρησιμοποιω κατα βαση ειναι 4460 με h81 μητρικη και gtx 1060.Εχω και 1366 pcακι 6πυρηνο και καναδυο ακομα.Αν ενδιαφερεσαι να μαθεις λεπτομεριες απο αυτα η και τα υπολοιπα(fm2+ 775) στην διαθεση σου για οτι χρειαστεις απο benchmarks κλπ.Απλα ξερω απο πρωτο χερι τις δυνατοτητες του σετ.Αν αλλαζα υπογραφες καθε φορα που επαιρνα pcακι αστο.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, spy94 είπε

Το συστημα που χρησιμοποιω κατα βαση ειναι 4460 με h81 μητρικη και gtx 1060.Εχω και 1366 pcακι 6πυρηνο και καναδυο ακομα.Αν ενδιαφερεσαι να μαθεις λεπτομεριες απο αυτα η και τα υπολοιπα(fm2+ 775) στην διαθεση σου για οτι χρειαστεις απο benchmarks κλπ.Απλα ξερω απο πρωτο χερι τις δυνατοτητες του σετ.Αν αλλαζα υπογραφες καθε φορα που επαιρνα pcακι αστο.. :P

Ε μια χαρα εισαι  για αρκετο καιρο ακομη. :)

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, benign είπε

Ε μια χαρα εισαι  για αρκετο καιρο ακομη. :)

Ε μην το λες απο σποντα δεν εχει φυγει και το haswell.Αν θελεις κανενα απο τα συστηματα μου ελα θα σου κανω καλες τιμες

 

Για τα δικα σου δεδομενα :P Πλακιζω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Silenzio είπε

mindtrapper χωρίς να θέλω να είμαι offtopic μπορείς να μας εξηγήσεις για πιο λόγο δε το έπαιρνες ούτε τσάμπα το phanteks p400 ? εννοώ για καθαρά θέμα εμφάνισης που είναι υποκειμενικό ή για άλλους λόγους πιο σοβαρούς που θα έπρεπε να ξέραμε ? ρωτάω γιατί το έχω και με προβλημάτισες.

Υποκειμενικό, απο όλη την σειρα μονο το ΙΤΧ θα χρησιμοποιούσα, απλα επειδή έχει καλό radiator support για την κατηγορία του. Το Ρ400 θα ηταν πολύ ζεστό για εμένα, μονο για απλα συστήματα θα το χρησιμοποιούσα. Αλλά είπα οτι αν το βγάλει σκέτο θα φύγει, απλα εμενα δεν μου αρέσει. 

7 ώρες πριν, fmarkos είπε

Τσέκαρε λίγο τις τιμές στους SSD. 

Εννοείς είπα πολλά φαντάζομαι; https://www.skroutz.gr/s/13785263/Crucial-MX500-500GB.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω αν 170 ευρω ειναι καλη τιμη για αυτο το pc:

xeon x5650

2x4gb 1333 ram

koloe x58 (κινεζια?)

+κουτι, τροφοδοτικο

χωρις ψυκτρα και σκληρο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...