Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, ASFE είπε

Καλησπερα στην παρεα.

Θα θελα γνωμες συμβουλες για ένα προιον,

 

Είναι η καρτα γραφικων της υπογραφης μου.

 

MSI Titan X αγορασμένη από Ελληνικό μαγαζί τον 03/2015.

Η εγγυηση εχει παρελθει. Υπαρχει αποδειξη και κουτι.

 

Ευχαριστω

https://www.msi.com/Graphics-card/NTITAN-X-12GD5.html

Δεδομένου ότι έχει ακριβώς ίδια απόδοση με τη 1080 Ti που (κανονικά πρέπει να) παίζει στα ~600€ και έχει εγγύηση ωσάν πιο νέα κάρτα, γνώμη μου είναι γύρω στα 500, βαριά στα 550€.

Αν είχε εγγύηση θα μπορούσες πιο πάνω.

Είναι κάργα premium προϊόν, αλλά για μένα δεν αξίζει κάτι παραπάνω από αυτό που είπα πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, phanispal είπε

Δεδομένου ότι έχει ακριβώς ίδια απόδοση με τη 1080 Ti που (κανονικά πρέπει να) παίζει στα ~600€ και έχει εγγύηση ωσάν πιο νέα κάρτα, γνώμη μου είναι γύρω στα 500, βαριά στα 550€.

Αν είχε εγγύηση θα μπορούσες πιο πάνω.

Είναι κάργα premium προϊόν, αλλά για μένα δεν αξίζει κάτι παραπάνω από αυτό που είπα πιο πάνω.

Νομιζω ότι μιλάει για Maxwell 2015... Καμία σχέση με 1080 ti. Νομίζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/2/2019 στις 5:48 ΜΜ, Liapisftw είπε

Καλησπέρα. Πόσο θα μπορούσα να δώσω το παρακάτω σύστημα? Δεν είναι ούτε ενός μήνα.

Κουτί: NZXT s340 50Ε
Cpu: Ryzen 5 2600 120Ε
Mobo: MSI x470 Gaming Pro Carbon 120E-130E
Ram: 32gb ( 2x16gb ) Corsair Vengeance LPX 150Ε?ταχυτητα?
Gpu: GigaByte Gtx1080 Windforce OC 400E
Psu: Corsair RM650x 80+ gold 80E
Ssd: Samsung 970 nvme (m.2) 500gb 80E
Hdd: Western Digital 1tb 7200rpm 30E
Windows 10 Pro αυθεντικά

ευχαριστώ

στο περιπου αυτες ειναι οι τιμες κομματι κομματι τωρα ολα μαζι σαν build προσθεσε και κατεβα λιγο οσο πιστευεις εσυ οτι αξιζει απο να τρεχεις να τα δωσεις ενα ενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Peter04 είπε

στο περιπου αυτες ειναι οι τιμες κομματι κομματι τωρα ολα μαζι σαν build προσθεσε και κατεβα λιγο οσο πιστευεις εσυ οτι αξιζει απο να τρεχεις να τα δωσεις ενα ενα.

Μήπως είναι αρκετά χαμηλή τιμή? Όλα είναι καινούρια και το σύστημα δεν έχει δουλέψει ούτε μια ημέρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Liapisftw είπε

Μήπως είναι αρκετά χαμηλή τιμή? Όλα είναι καινούρια και το σύστημα δεν έχει δουλέψει ούτε μια ημέρα..

Aκόμα και νέα πράγματα πας απευθείας στο -15% απο σκρουτζ. Υπολογίζεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Aκόμα και νέα πράγματα πας απευθείας στο -15% απο σκρουτζ. Υπολογίζεις.

Οκ ευχαριστώ.. θα το κρατήσω γιατί βγαίνω πολύ χαμένος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Liapisftw είπε

Οκ ευχαριστώ.. θα το κρατήσω γιατί βγαίνω πολύ χαμένος..

Τηλεοραση 4k Panasonic εντελως σφαγισμενη μιας μερας ειχε 450 και εδω μου ελεγαν να σου δωσω 300 να την παρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Τηλεοραση 4k Panasonic εντελως σφαγισμενη μιας μερας ειχε 450 και εδω μου ελεγαν να σου δωσω 300 να την παρω.

Καταλαβαίνω Λευτέρη. Δεν θα το χαρίσω. Εμένα μου βγήκε πολύ παραπάνω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Liapisftw είπε

Οκ ευχαριστώ.. θα το κρατήσω γιατί βγαίνω πολύ χαμένος..

 

4 λεπτά πριν, Liapisftw είπε

Δεν θα το χαρίσω. Εμένα μου βγήκε πολύ παραπάνω.. 

Ώρες-ώρες δε σας καταλαβαίνω, εσάς τους έχοντες τέτοιες απόψεις.

Δηλαδή τι περίμενες; Ότι επειδή έδωσες 1.000€ για να στήσεις ένα σύστημα, μετά από ένα μήνα θα μπορείς να το πουλήσεις 950€;

Δηλαδή «το χαρίζεις» αν το δώσεις 15-20% κάτω; Μήπως να πληρώσει ο αγοραστής και την προσωπική εργασία του στησίματος;

Ή επειδή εσύ μπορεί να πήρες τα parts από ακριβό μαγαζί να υπολογιστούν αυτές οι τιμές;

Επεξ/σία από phanispal
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ώρες-ώρες δε σας καταλαβαίνω, εσάς τους έχοντες τέτοιες απόψεις.

Δηλαδή τι περίμενες; Ότι επειδή έδωσες 1.000€ για να στήσεις ένα σύστημα, μετά από ένα μήνα θα μπορείς να το πουλήσεις 950€;

Δηλαδή «το χαρίζεις» αν το δώσεις 15-20% κάτω; Μήπως να πληρώσει ο αγοραστής και την προσωπική εργασία του στησίματος;

Ή επειδή εσύ μπορεί να πήρες τα parts από ακριβό μαγαζί να υπολογιστούν αυτές οι τιμές;

Εννοειται δεν ζηταω να το πουλήσω στην τιμή που το αγόρασα εγω. Εννοείται μιλάω για τις ελαχιστες τιμές Σκρουτζ. Απλά το θέμα είναι ότι ο υπολογιστής δεν έχει δουλέψει ούτε μια μέρα στο σύνολο. Υπολόγιζα να κόψω ένα 100ρικο από τις ελάχιστες του Σκρουτζ. Δηλαδή δεν είναι καλή τιμή? Πρέπει να κόψω 300+?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Liapisftw είπε

Εννοειται δεν ζηταω να το πουλήσω στην τιμή που το αγόρασα εγω. Εννοείται μιλάω για τις ελαχιστες τιμές Σκρουτζ. Απλά το θέμα είναι ότι ο υπολογιστής δεν έχει δουλέψει ούτε μια μέρα στο σύνολο. Υπολόγιζα να κόψω ένα 100ρικο από τις ελάχιστες του Σκρουτζ. Δηλαδή δεν είναι καλή τιμή? Πρέπει να κόψω 300+?

Κάτσε βρε, 15% ειναι 300+? 2.000 έκανε; Τελοσπάντων, αυτό είναι, δοκιμάζεις και στην τιμή που θες εσύ, και βλέπεις. Πρόταση σου κάνουμε εδώ, δεν επιβάλλουμε κάτι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Liapisftw είπε

Εννοειται δεν ζηταω να το πουλήσω στην τιμή που το αγόρασα εγω. Εννοείται μιλάω για τις ελαχιστες τιμές Σκρουτζ. Απλά το θέμα είναι ότι ο υπολογιστής δεν έχει δουλέψει ούτε μια μέρα στο σύνολο. Υπολόγιζα να κόψω ένα 100ρικο από τις ελάχιστες του Σκρουτζ. Δηλαδή δεν είναι καλή τιμή? Πρέπει να κόψω 300+?

Ό,τι είπε ο Sheo, συν:

Εσύ σαν υποψήφιος αγοραστής πόσα θα έδινες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω θεωρώ απόλυτα λογικές τις τιμές που προτάθηκαν.Είναι -15 εως -30% απο τιμές καινούργιων ανάλογα την περίπτωση.Εχει κουράσει να βλέπουμε τιμές πάνω,στα ίδια ή 5€ κάτω από τιμές καινούργιων.Συχνα βλέποντας και το χωρίς παζάρια κλπ...Κανείς δεν οφείλει να πληρώσει είτε υπερκοστολογημένες αγορες είτε κακές επιλογές σε parts. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, phanispal είπε

Ό,τι είπε ο Sheo, συν:

Εσύ σαν υποψήφιος αγοραστής πόσα θα έδινες;

Να σου πω την αλήθεια 100€ κάτω για πρακτικά καινούρια πράγματα θα τα έδινα. Απλά αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι πλέον δεν αξίζει να αγοράζεις κάτι καινούριο. Καλύτερα μεταχειρισμένα από εδώ μέσα ώστε να μένει και κάτι στο πορτοφόλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...