Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, TheSubZ3r0 είπε

Ποσο θα μπουρουσε να πουληθει αυτη η καρτα στο κουτι της καινουρια? ευχαριστω πολυ

https://www.skroutz.gr/s/14517689/Asus-GeForce-GTX-1060-6GB-90YV0A68-M0NA00.html 

Μια τίμια τιμή είναι τα 200 δυστυχώς λόγο της υλοποίησης τώρα στο χέρι σου είναι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25.4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, LIGHT1NG είπε

Μια τίμια τιμή είναι τα 200 δυστυχώς λόγο της υλοποίησης τώρα στο χέρι σου είναι 

Mια χαρα τιμη μου ακουγεται οποτε βολευομαι ..Λογω του μονου φαν αυτη η σχετικα χαμηλη τιμη?

Επεξ/σία από TheSubZ3r0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, TheSubZ3r0 είπε

Mια χαρα τιμη μου ακουγεται οποτε βολευομαι ..Λογω του μονου φαν αυτη η σχετικα χαμηλη τιμη?

Και για αυτό αλλά ξεκινάνε να πέφτουν οι τιμές σε σειρές 1ΧΧΧ ήδη η Gigabyte 2 φαν είναι στα 250 με μεταφορικά περίπου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LIGHT1NG είπε

Και για αυτό αλλά ξεκινάνε να πέφτουν οι τιμές σε σειρές 1ΧΧΧ ήδη η Gigabyte 2 φαν είναι στα 250 με μεταφορικά περίπου 

Ε αντε αμα τη θελει κανεις πμ φρεσκια φρεσκια :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Ο άλλος δίνει την R9 290X 4GB για 180€ αγορασμένη το 2014 λέει τα ματια μου.

Νομίζω δεν είναι τόσο τραγικό αν σκεφτείς οτι φοράει και ψύκτρα 50+€.Έχω και γω μια επίσης καλή υλοποίηση 290χ με αλλαγμένα ανεμιστήρια,νομίζω σε επιδόσεις είναι κοντά σε 1060 έχει και το freesync και παίζει στα ίσια σε φθηνά 1080P μόνιτορ.Νομίζω οτι λογική τιμή είναι γύρω στα 120€ γιαυτό και την αφήνω να "αράζει" και δεν την βάζω αγγελία.

Spoiler

Τα λέω καλά ή  έχω άδικο στην τιμή και απλά με πονάει που έπεσαν έτσι? :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, spy94 είπε

Νομίζω δεν είναι τόσο τραγικό αν σκεφτείς οτι φοράει και ψύκτρα 50+€.Έχω και γω μια επίσης καλή υλοποίηση 290χ με αλλαγμένα ανεμιστήρια,νομίζω σε επιδόσεις είναι κοντά σε 1060 έχει και το freesync και παίζει στα ίσια σε φθηνά 1080P μόνιτορ.Νομίζω οτι λογική τιμή είναι γύρω στα 120€ γιαυτό και την αφήνω να "αράζει" και δεν την βάζω αγγελία.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Τα λέω καλά ή  έχω άδικο στην τιμή και απλά με πονάει που έπεσαν έτσι? :P

Το πρόβλημα είναι ότι το freesync το έχει και η πράσινη πλέον αλλά 2κ19 με τα ίδια λεφτά παίρνεις rx 580 8gb και με εγγύηση

Είναι κρίμα γενικά να μπει για πούλημα γιατί αναγκαστικά πρέπει να σκοτωθεί στα 120 μαξ λες και τον άλλον τον νοιάζει αν βάλει κάποιος intercooler στην κάρτα😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Το πρόβλημα είναι ότι το freesync το έχει και η πράσινη πλέον αλλά 2κ19 με τα ίδια λεφτά παίρνεις rx 580 8gb και με εγγύηση

 Είναι κρίμα γενικά να μπει για πούλημα γιατί αναγκαστικά πρέπει να σκοτωθεί στα 120 μαξ λες και τον άλλον τον νοιάζει αν βάλει κάποιος intercooler στην κάρτα😂😂😂

Δεν το ξέρω καλά το θέμα και δεν ξέρω πόσο καλά δουλεύει προς το παρόν αλλά οκ το δέχομαι.Απλά σου λέω ότι η αγγελία δεν είναι τόσο τρελή αν σκεφτείς τα πιθανά παζάρια και την ψύκτρα.Στην τελική αφου δίνει και την στοκ μαζί βγαίνει κάτω απο 150€ τιμή όχι και τόσο μακρυά από τα 120€.Και στην συγκεκριμένη κάρτα παίζει ρόλο η ψύκτρα,στο λέω απο προσωπική εμπειρία.Δεν είναι μια 1060 να πεις δεν βαριέσαι.Απλά θέλω να καταλήξω ότι υπάρχουν χειρότερες αγγελίες να καούν τα μάτια σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, spy94 είπε

Δεν το ξέρω καλά το θέμα και δεν ξέρω πόσο καλά δουλεύει προς το παρόν αλλά οκ το δέχομαι.Απλά σου λέω ότι η αγγελία δεν είναι τόσο τρελή αν σκεφτείς τα πιθανά παζάρια και την ψύκτρα.Στην τελική αφου δίνει και την στοκ μαζί βγαίνει κάτω απο 150€ τιμή όχι και τόσο μακρυά από τα 120€.Και στην συγκεκριμένη κάρτα παίζει ρόλο η ψύκτρα,στο λέω απο προσωπική εμπειρία.Δεν είναι μια 1060 να πεις δεν βαριέσαι.Απλά θέλω να καταλήξω ότι υπάρχουν χειρότερες αγγελίες να καούν τα μάτια σου!

Καλα αυτό είναι σίγουρο ι7 920, 8 ραμ, και μια μητρική atx Gigabyte για 300 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, πόσο να πουλήσω αυτό το laptop 2,5 ετών  (800€) το οποίο χρησιμοποιούνταν ως desktop και το οποίο έχει θέμα με την μητρική για ανταλλακτικά?

https://laptopmedia.com/review/hp-pavilion-17-2016-review-affordable-powerful-distant-from-its-predecessor/

https://support.hp.com/us-en/product/hp-pavilion-17-ab000-notebook-pc-series/10862170/document/c05193592

η μπαταρία του, η οθόνη  και το πληκτρολόγιο είναι σε άριστη κατάσταση λόγω της παραπάνω χρήσης όπως και εξωτερικά είναι σαν καινούργιο. Φυσικά μαζί με μνήμες και σκληρό δίσκο.

Επεξ/σία από tselassos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spy94 είπε

Νομίζω δεν είναι τόσο τραγικό αν σκεφτείς οτι φοράει και ψύκτρα 50+€.Έχω και γω μια επίσης καλή υλοποίηση 290χ με αλλαγμένα ανεμιστήρια,νομίζω σε επιδόσεις είναι κοντά σε 1060 έχει και το freesync και παίζει στα ίσια σε φθηνά 1080P μόνιτορ.Νομίζω οτι λογική τιμή είναι γύρω στα 120€ γιαυτό και την αφήνω να "αράζει" και δεν την βάζω αγγελία.

  Απόκρυψη περιεχομένων

Τα λέω καλά ή  έχω άδικο στην τιμή και απλά με πονάει που έπεσαν έτσι? :P

Και για αυτο εγω το προηγουμενο pc αποφασισα να μην το πουλησω αφου δεν εφευγε ουτε με 200 ευρω το 2016 και το εδωσα στο πατερα μου να μπαινει να χαζευει μια στο τοσο στο ιντερνετ.Εναν ι7 950 με 12 ραμ.Του κουμπωσα εναν ssd επανω να μην σερνεται του εβαλα και μια καρτα ισα ισα να παιζει σε 1080 και τελος.Αν δω αυριο την αλλη οτι η 970 θελει σκοτωμα με βλεπω να την κραταω-κουμπωνω και αυτην πανω στον 950 και ουσιαστικα να την εχω αν γινει στραβη με οποια καρτα θα εχω στο υπαρχων συστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, icenex είπε

Και για αυτο εγω το προηγουμενο pc αποφασισα να μην το πουλησω αφου δεν εφευγε ουτε με 200 ευρω το 2016 και το εδωσα στο πατερα μου να μπαινει να χαζευει μια στο τοσο στο ιντερνετ.Εναν ι7 950 με 12 ραμ.Του κουμπωσα εναν ssd επανω να μην σερνεται του εβαλα και μια καρτα ισα ισα να παιζει σε 1080 και τελος.Αν δω αυριο την αλλη οτι η 970 θελει σκοτωμα με βλεπω να την κραταω-κουμπωνω και αυτην πανω στον 950 και ουσιαστικα να την εχω αν γινει στραβη με οποια καρτα θα εχω στο υπαρχων συστημα.

I7 950 εγγύηση ακόμα αναρωτιέμαι γιατί τον είχα πουλήσει 😏

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, icenex είπε

Και για αυτο εγω το προηγουμενο pc αποφασισα να μην το πουλησω αφου δεν εφευγε ουτε με 200 ευρω το 2016 και το εδωσα στο πατερα μου να μπαινει να χαζευει μια στο τοσο στο ιντερνετ.Εναν ι7 950 με 12 ραμ.Του κουμπωσα εναν ssd επανω να μην σερνεται του εβαλα και μια καρτα ισα ισα να παιζει σε 1080 και τελος.Αν δω αυριο την αλλη οτι η 970 θελει σκοτωμα με βλεπω να την κραταω-κουμπωνω και αυτην πανω στον 950 και ουσιαστικα να την εχω αν γινει στραβη με οποια καρτα θα εχω στο υπαρχων συστημα.

Καλά εντάξει δεν με χαλάει να την κρατήσω,το έχω αποδεχτει οτι μιλάμε για ηλεκτρονικά και χάνουν αξία.Στην τελική 4 χρονών κάρτα αφού πιάνει και 120€ δεν το λες σκότωμα,μια χαρά είναι,θα μπορούσε και να είχε καεί. Όπως και αν είχα 1366 δεν θα το έδινα για 150€ αν υπήρχε χώρος.Πάντως αν το υποστηρίζει η μητρική σου και έχεις λίγο χρόνο κρίμα είναι να μην βάλεις κάνα χeon πχ L5640 που είναι χαμηλής κατανάλωσης και έχει σχεδόν ένα 10ρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, spy94 είπε

Καλά εντάξει δεν με χαλάει να την κρατήσω,το έχω αποδεχτει οτι μιλάμε για ηλεκτρονικά και χάνουν αξία.Στην τελική 4 χρονών κάρτα αφού πιάνει και 120€ δεν το λες σκότωμα,μια χαρά είναι,θα μπορούσε και να είχε καεί. Όπως και αν είχα 1366 δεν θα το έδινα για 150€ αν υπήρχε χώρος.Πάντως αν το υποστηρίζει η μητρική σου και έχεις λίγο χρόνο κρίμα είναι να μην βάλεις κάνα χeon πχ L5640 που είναι χαμηλής κατανάλωσης και έχει σχεδόν ένα 10ρικο.

Spy δώσε μου τιμή για:

Σφραγισμενο Ryzen 7 1800X

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Spy δώσε μου τιμή για:

EVGA GTX 1080 FTW2 δουλεμένη 7 μήνες με απόδειξη, εγγύηση κλπ κλπ 

~420€ θα έλεγα στο περίπου.Περίμενε καμιά γνώμη ακόμη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...