Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ziaba είπε

σιγά μην τα βρει σε τέτοιας τιμές

Αν κάποιος αποφασίσει να τα πουλήσει αυτή είναι η τιμή δυστυχώς όχι σαν κάποιους που πουλάνε τον 8700Κ στα 350€ μετά από 5 χέρια και στην τελική κόστιζε 310€ άλλο που ανέβηκαν οι τιμές λόγο διαθεσιμότητας.. 

6 λεπτά πριν, ziaba είπε

αφού έχεις κάρτα πάρε ryzen 5 μτχ πριν μέρες έπαιξαν 2 1600 στα 90 ευρώ και 2 1500χ στα 80-90 ευρώ ακόμα και με τον 1400 είσαι κομπλέ 70-80€ , b350 μητρική 55€, μνήμες μτχ 2χ4gb 2666 και ανω 40-50€.... μετά μάζεψέ για μια rx480/580 μτχ + τροφοδοτικά με 8πιν και είσαι άρχοντας

Με τα ίδια πάει σε καινούργιο με 2600,2400,β450 κλπ και οι ryzen καλό είναι να έχουν 3000mhz+ ram

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, LIGHT1NG είπε

Αν κάποιος αποφασίσει να τα πουλήσει αυτή είναι η τιμή δυστυχώς όχι σαν κάποιους που πουλάνε τον 8700Κ στα 350€ μετά από 5 χέρια και στην τελική κόστιζε 310€ άλλο που ανέβηκαν οι τιμές λόγο διαθεσιμότητας.. 

Με τα ίδια πάει σε καινούργιο με 2600,2400,β450 κλπ και οι ryzen καλό είναι να έχουν 3000mhz+ ram

πως? με 1400-1500Χ-1600(70-100€ ανάλογα) μτχ, Β350(55€) θα δώσει λίγα στην αρχή (πιο λίγα και απ αυτά που θα έδινε για έναν i7 που ήθελε) ... θα πουλήσει  έπειτα την ζ170 μαζί με την κάρτα και θα πάρει PSU (50-70€) + GPU(110-130€) της προκοπής θα κάνει πολύ καλό σύστημα ... για τις ram συμφώνω αλλά και με ένα σετ 2666 μία χαρά θα κάνει την δουλειά του στο κάτω κάτω ας πάρει και στα 3000 δεν έχουν και καμιά τεράστια διαφορά στην τιμή

Επεξ/σία από ziaba
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GeorgeSmirlis είπε

R9 290 Reference ποσο ειναι μια καλη τιμη αγορας λογω του ανεμιστηρα-σκουπας?

αυτη δεν εχει 300 watt tdp?

λεμε μη φυγεις απ το σπιτι κ ξεχασεις το θερμοσιφωνα αναμμενο,

τωρα θα το λες κ για το pc...

80 μαξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, koolisk6 είπε

αυτη δεν εχει 300 watt tdp?

λεμε μη φυγεις απ το σπιτι κ ξεχασεις το θερμοσιφωνα αναμμενο,

τωρα θα το λες κ για το pc...

80 μαξ

Χαχαχα ναι. Επισης R9 280X VaporX με bios της Trix OC (ανεβασμενα ρολογια) ειναι καλα στα 80€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, koolisk6 είπε

αυτη δεν εχει 300 watt tdp?

λεμε μη φυγεις απ το σπιτι κ ξεχασεις το θερμοσιφωνα αναμμενο,

τωρα θα το λες κ για το pc...

80 μαξ

300 είναι στο stress στο idle καίει πολύ λίγο

30 λεπτά πριν, GeorgeSmirlis είπε

Χαχαχα ναι. Επισης R9 280X VaporX με bios της Trix OC (ανεβασμενα ρολογια) ειναι καλα στα 80€

όχι, δώσε λίγα παραπάνω (10-30€) και πάρε μια rx 470/570-480/580 κλτρα

 

Επεξ/σία από ziaba
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, ziaba είπε

300 είναι στο stress στο idle καίει πολύ λίγο

όχι, δώσε λίγα παραπάνω (10-30€) και πάρε μια rx 470/570-480/580 κλτρα

Δεν το έγραψα καλά. Εγώ πουλάω την R9 280X στα 80 και ρωτώ αν είναι καλή τιμή.

Παρήγγειλα r9 290 trix με χαλασμένο το ένα φανακι στα 90. Νομίζω είναι καλά. Τι λετε εσείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, GeorgeSmirlis είπε

Δεν το έγραψα καλά. Εγώ πουλάω την R9 280X στα 80 και ρωτώ αν είναι καλή τιμή.

Παρήγγειλα r9 290 trix με χαλασμένο το ένα φανακι στα 90. Νομίζω είναι καλά. Τι λετε εσείς?

Στα 130 νομίζω έπαιζε η rx570 8gb 😕

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GeorgeSmirlis είπε

Ξεφεύγει όμως σε τιμη 🙂

Χαμηλότερες θερμοκρασίες, εγγύηση, αρκετά γρηγορότερη, λιγότερο ρεύμα τη άλλο? Όλα υπέρ τα έχει από μια 290 με χαλασμένο φανακι 🤣🤣

Και είναι κ 2 γενιές πιο καινούρια.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, GeorgeSmirlis είπε

Δεν το έγραψα καλά. Εγώ πουλάω την R9 280X στα 80 και ρωτώ αν είναι καλή τιμή.

Παρήγγειλα r9 290 trix με χαλασμένο το ένα φανακι στα 90. Νομίζω είναι καλά. Τι λετε εσείς?

Καλοδούλευτη να είναι αλλά για την ιστορία, η συγκεκριμένη εναλλαγή δεν είναι αναβάθμιση. Αν η 280x ήταν από τις ψηλά χρονισμένες, θα είσαι ακριβώς στα ίδια με την 290.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nvnight είπε

Καλοδούλευτη να είναι αλλά για την ιστορία, η συγκεκριμένη εναλλαγή δεν είναι αναβάθμιση. Αν η 280x ήταν από τις ψηλά χρονισμένες, θα είσαι ακριβώς στα ίδια με την 290.

Θα παιξει crossfire R9 280X με την 7950 στο δευτερο μηχανημα που εχω. Την 290 λογικα θα την φλασαρω bios (αν παιρνει) της trix oc και θα ανεβει και αλλο και θα την βαλω στο πρωτο μηχανημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GeorgeSmirlis είπε

Θα παιξει crossfire R9 280X με την 7950 στο δευτερο μηχανημα που εχω. Την 290 λογικα θα την φλασαρω bios (αν παιρνει) της trix oc και θα ανεβει και αλλο και θα την βαλω στο πρωτο μηχανημα

Κατάλαβα ότι η 280x θα πωληθεί και θα αντικατασταθεί από τη 290, εξού το παραπάνω σχόλιο. Μια παραπάνω προσοχή στο flashing της 290 καθώς αν καταφέρει να πάρει της trix παίζει να αντιμετωπίσεις θεματακια με θερμοκρασίες/θόρυβο καθώς το blower style fan δεν είναι για πολλα πολλα, πόσο μάλλον για power hungry ρολόγια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nvnight είπε

Κατάλαβα ότι η 280x θα πωληθεί και θα αντικατασταθεί από τη 290, εξού το παραπάνω σχόλιο. Μια παραπάνω προσοχή στο flashing της 290 καθώς αν καταφέρει να πάρει της trix παίζει να αντιμετωπίσεις θεματακια με θερμοκρασίες/θόρυβο καθώς το blower style fan δεν είναι για πολλα πολλα, πόσο μάλλον για power hungry ρολόγια

(Πως εχουν μπερδευτει ετσι τα πραματα?ΧΑΧΑΧ) Παρηγγειλα R9 290 TRIX με χαλασμενο το 1 απο τα 3 φανακια. Αυτην λεω να φλασαρω σε TRIX OC. Η 280Χ VaporX που εχω αν φυγει εχει καλως, αν αν οχι θα γινει crossfire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...