Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Sheogorath είπε

Να ρωτίσω κάτι παίδες, ένας εδώ αγοράζει μαζικά δίσκους με χαμηλή υγεία, και πουλάει μαζικά δίσκους με 100% υγεία.

Σε στυλ "αγοράζει παλιατζούρες και πουλάει αντίκες".

Μόνο εμένα μου βρωμάει κάτι και δεν είναι ψαρίλα;

και γω έχω απορία αγοράζουν ακόμα hdd μτχ παλιούς κιόλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Κοιτάω εδώ στις αγγελίες μπας και βρω κανένα laptop σε προσφορά... Βρήκα ένα Lenovo 430 από ότι βλέπω, είναι μοντέλο του 2012 άντε 13, με i5 3ης γενιάς επάνω, 8giga RAM, 256 SSD, ενσωματωμένα γραφικά. Αξίζει και αν ναι, πόσο (στο 150άρι θα βγει, μαζί με μεταφορά)...Σκέφτομαι ότι και άλλα τόσα να βάλω, laptop της προκοπής δεν βρίσκω (σε καινούργιο) τουλάχιστον με αυτό θα κάνω τη δουλειά μου, στα βασικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο να πουλήσω ενα MacBook Pro Mid 2015, 512GB; 

Ειναι αψεγάδιαστο σαν να το ξεσφραγίζεις απο το κουτί του (Μαζι και ολα τα παρελκόμενα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, mechpanos είπε

Κοιτάω εδώ στις αγγελίες μπας και βρω κανένα laptop σε προσφορά... Βρήκα ένα Lenovo 430 από ότι βλέπω, είναι μοντέλο του 2012 άντε 13, με i5 3ης γενιάς επάνω, 8giga RAM, 256 SSD, ενσωματωμένα γραφικά. Αξίζει και αν ναι, πόσο (στο 150άρι θα βγει, μαζί με μεταφορά)...Σκέφτομαι ότι και άλλα τόσα να βάλω, laptop της προκοπής δεν βρίσκω (σε καινούργιο) τουλάχιστον με αυτό θα κάνω τη δουλειά μου, στα βασικά.

Αφού δεν έχει ανεξάρτητα γραφικά πάνω, θα είσαι μια χαρα λογικά. Χτυπα το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsiv είπε

Ρε μάγκες... για να παίξω Ride 3 στο low τι κάρτα γραφικών πρέπει να αγοράσω και πόσο?

 

δεν παίζει κάτι άλλο στα 50€

σε καινούργια πρέπει να δώσεις πάνω από 100€ για 1050 ή 560 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/5/2019 στις 3:20 ΜΜ, Ghost_Man2329 είπε

μια βιντεοκαμερα αυτην ποσο μπορω να την αγορασω μτχ. οχι αυτην απο το ebay αλλη σε αρκετα καλη κατασταση 

μαγκες κανενας που να ξερει απο καμερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/5/2019 στις 8:17 ΜΜ, Sheogorath είπε

Υπάρχει ένα προγραμμα που ανεβάζει προσωρινά την υγεία στους δίσκους, σαν repair, ή θυμαμαι λάθος.

Αλλα είναι μόνο για τα μάτια του κόσμου, ξαναχαλανε άμεσα.

Ηdd regenerator. Αν δεν ξέρεις όμως απο πριν που περίπου είναι τα bad sectors, αναλόγως και το μέγεθος του δίσκου μπορεί να πάρει και μέρες μέχρι να τον περάσει όλο..

Και αν ο δίσκος έχει λίγα bad και "ελαφριά" (ας το πω έτσι), τότε κάνει όντως δουλίτσα.. Αν όμως έχει πολλά και με μεγάλη ζημιά, τότε υπάρχει και περίπτωση να χειροτερέψει..

Το πρόγραμμα αυτό στην ουσία δίνει παρα πάνω ρεύμα στο bad sector προσπαθόντας να το διορθώσει μαγνητίζωντάς το πιο  έντονα.. Κάπως έτσι δουλεύει χονδρικά..

Απλά είναι κάτι σαν το παλιό low level format που στην ουσία δίνει παρα πάνω ρεύμα η βελόνα για να σβηστούν τα αρχεία αλλά στην ουσία τον πιέζει και τον φθίρει έντονα τον σκληρό αυτό.. Γι αυτό αν θυμάσαι παλιά λέγανε οτι δεν κάνει να φορμάρεις σκληρό με low level γενικά γιατί του πετάς τα μάτια εξω..(απο το παρα πάνω ρεύμα)🙂

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/5/2019 στις 10:46 ΠΜ, JIMCA είπε

CPU I5 4460

Motherboard Asus Gaming Aura

GPU Asus 960 ROG Strix

Ram 16GB DDR3 HDD 1TB

SSD intel 540s 120GB

PSU Coolermaster 550 Modular

Tower Coolermaster 690CM

μια τιμη για πουλημα?

στα 350€ αν φύγει είσαι τυχερός ... επίσης δεν διευκρινίζεις η κάρτα αν είναι 2 ή 4 gb όπως οι μνήμες στα ποσά Mhz ...

Επεξ/σία από ziaba
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, ziaba είπε

στα 350€ αν φύγει είσαι τυχερός ... επίσης δεν διευκρινίζεις η κάρτα αν είναι 2 ή 4 gb όπως οι μνήμες στα ποσά Mhz ...

εχεις δικιο συγνωμη. 4gb h gpu 1600mhz ram. γυρω στα 310-320 ελεγα. 6 πισι εχω να πουλησω παρομοια :P

σε ευχαριστω πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, splanis είπε

Πολλά τα 350 μου φαίνονται. 300 Μαξ θα έλεγα.

χοντρικά έχω υπολογίσει 200 cpu-mobo-gpu, 50 τις ram (αλλά απ ότι βλέπω δεν τα πιάνουν λόγω 1600) και τα υπόλοιπα δηλ κουτί, psu, δίσκους ένα 100€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Το παρακατω λεω να το βαλω 120€. Ειναι καλα; Προτιμω μια τιμη να φυγει ολοκληρο

CPU: AMD A8-6600K (ενσωματωμένα γραφικά radeon 8570d)

CPU COOLER: coolermaster hyper tx3 evo

Μητρικη: MSI FM2-A55M-E33

RAM: corsair xms 3 2x4gb 1600mhz

PSU: Coolermaster elite power 460w

Το κουτι ειναι το Coolermaster elite 311 με 2 ανεμιστηρες Αrctic, 120 και 140mm 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kostas516 είπε

Καλησπέρα. Το παρακατω λεω να το βαλω 120€. Ειναι καλα; Προτιμω μια τιμη να φυγει ολοκληρο

CPU: AMD A8-6600K (ενσωματωμένα γραφικά radeon 8570d)

CPU COOLER: coolermaster hyper tx3 evo

Μητρικη: MSI FM2-A55M-E33

RAM: corsair xms 3 2x4gb 1600mhz

PSU: Coolermaster elite power 460w

Το κουτι ειναι το Coolermaster elite 311 με 2 ανεμιστηρες Αrctic, 120 και 140mm 

Δεν θα φύγει εύκολα.Δεν έχεις βάλει σκληρό όχι ότι αλλάζουν πολλα.Δωστο όσο φθηνότερα μπορείς.Εγω θα αρχιζα στο 100ρικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...