Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, spy94 είπε

Αυτός περιμένει να τα πιάσει επειδή είναι ο t των 35w αλλά δεν έχει και πολλές πιθανότητες.Ο δικός σου για ένα 20ρικο βαριά είναι όντως και τον i5 συμφωνώ ότι είναι για  50ρικο και έχουν παίξει σε αυτή την τιμή.

Μα ολα τα μηχανηματα που φορανε τον t αυτον εχουν τρια lenovo tiny εχω δωσει με αυτον να ειχε κανεναν i3 i5 σειρα t να πω οκ θα βρει να τον δωσει.

Η αγορα ειναι παλαβη παντως εδωσα σετακι 775 με Q6600 μητρικη απλη που παιρνει δυο μνημες και 4GB 1066 50 ευρω και τωρα αυτο που εχω στον γιο μου με G3260 Gigabyte GA-H81M-DS2 1X8GB Fury 1600 λευκη αντε να πιασει 60 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

19 ώρες πριν, tsiv είπε

Γιατί τον ειρωνεύεσαι ρε συ?

Μιά χαρά ευγενικά ρώτησε ο άνθρωπος, η πλειοψηφία του κόσμου δεν είναι όλη μέρα ΜΕΣΑ στις αγγελίες για να ξέρουν πόσο πωλείται κάθε τι!!!

Γκουγκλάρουν και ρωτάνε.

Έλεος... ώρες ώρες μερικοί είστε για πολλά κάλαντα...:angry:

Πριν ρωτήσουν μπορούν να δούνε αγγελίες όχι να πετάει 1 κατάστημα στο σκρουτζ την δίνει Χ λεφτά ενώ με τα Χ λεφτά παίρνεις 2060 ολοκαίνουρια πχ και αν σπάστηκες δικό σου πρόβλημα γιατί μάντεψε ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ, όσο για τα κάλαντα έρχονται οι μέρες θα μπορείς να βγεις να τα πεις καλή συνέχεια :)

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Πριν ρωτήσουν μπορούν να δούνε αγγελίες όχι να πετάει 1 κατάστημα στο σκρουτζ την δίνει Χ λεφτά ενώ με τα Χ λεφτά παίρνεις 2060 ολοκαίνουρια πχ και αν σπάστηκες δικό σου πρόβλημα γιατί μάντεψε ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ, όσο για τα κάλαντα έρχονται οι μέρες θα μπορείς να βγεις να τα πεις καλή συνέχεια :)

Ώπα bro, κουλάρισε... ο άνθρωπος ρώτησε ευγενικά και παρέθεσε κατάστημα στο σκρουτζ που την πουλάει καινούρια.

Και μπήκε εδώ να ρωτήσει, του απαντήσανε και δεν έφερε αντίρρηση ούτε μπήκε σε αντιπαράθεση με κανέναν... σωστά μέχρι εδώ?

Εσύ γιατί τον ειρωνεύεσαι?

Μαλακία έκανες, παραδέξου το!:lol:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsiv είπε

Ώπα bro, κουλάρισε... ο άνθρωπος ρώτησε ευγενικά και παρέθεσε κατάστημα στο σκρουτζ που την πουλάει καινούρια.

Και μπήκε εδώ να ρωτήσει, του απαντήσανε και δεν έφερε αντίρρηση ούτε μπήκε σε αντιπαράθεση με κανέναν... σωστά μέχρι εδώ?

Εσύ γιατί τον ειρωνεύεσαι?

Μαλακία έκανες, παραδέξου το!:lol:

Πες τα ρε άνθρωπε...

 

12 ώρες πριν, vkouroub2018 είπε

Καποιοι παρεξηγησαν τις προθεσεις μου και καποιοι θελουν να το παιζουν ειδημονες κι εξυπνακηδες εδω μεσα. Φαινεται στον πραγματικο κοσμο δεν εχουν τον ανδρισμο να τα κανουν και ξεσπαθωνουν εδω στο φορουμ.

Το οτι εβαλα την τιμη του σκρουτζ δεν σημαινει οτι ειχα σκοπό να την πουλησω στη τιμη αυτη η κοντα σε αυτη. Απλως υπεθεσα οτι οι ενδιαφερομενοι που θα απαντουσαν στην ερωτηση, θα ηταν καλο να ξερουν ποσο πωλειται σαν καινουρια η καρτα. Δεν ειναι λογικο κε LIGHT1NG?

Τελοσπαντων ηταν η 2η φορα που ρωτησα κατι σε αυτο φορουμ και δυστυχως η τελευταια. 

Ποιος ειναι ο αλλος ρε μεγαλε; Ποιον εννοεις; Φοβερο αστειο. 

Χαλάρωσε, μην αφήνεις μια περίπτωση να σε αποπάρει.

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου, πόσο μπορώ να βρω τους παρακάτω;

R5 1400
R5 1500X
R5 1600
R5 1600X
R5 2600
R5 2600X

Επεξ/σία από Sheogorath
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sheogorath είπε

 

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου, πόσο μπορώ να βρω τους παρακάτω;

R5 1400
R5 1500X
R5 1600
R5 1600X
R5 2600
R5 2600X

Πήρα 1600 70€ πρόσφατα και θεωρώ μέχρι 80€ με πλήρη παρελκόμενα είναι οκ αφού πλέον πλησίασε το 100αρικο καινούργιος.Μεχρι 100€ για 2600 οκ και μέχρι 120€ για 2600χ αν σε νοιάζει το κάτι παραπάνω.

1600χ είχα πάρει 90€ όταν έκανε 130€ αλλά αν σκεφτείς ότι βρίσκεις 2600 στο 100αρικο και δεν έχει και ψυκτρα δεν θα έδινα παραπάνω από 75€.

Τα 4/8 δεν τα έχω δει σε χαμηλότερες τιμες από εξαπυρηνα και δεν αξίζει για 10€ και αν οπότε μάλλον τα ξεχνάς.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, spy94 είπε

Πήρα 1600 70€ πρόσφατα και θεωρώ μέχρι 80€ με πλήρη παρελκόμενα είναι οκ αφού πλέον πλησίασε το 100αρικο καινούργιος.Μεχρι 100€ για 2600 οκ και μέχρι 120€ για 2600χ αν σε νοιάζει το κάτι παραπάνω.

1600χ είχα πάρει 90€ όταν έκανε 130€ αλλά αν σκεφτείς ότι βρίσκεις 2600 στο 100αρικο και δεν έχει και ψυκτρα δεν θα έδινα παραπάνω από 75€.

Τα 4/8 δεν τα έχω δει σε χαμηλότερες τιμες από εξαπυρηνα και δεν αξίζει για 10€ και αν οπότε μάλλον τα ξεχνάς.

Eυχαριστώ σε! (με τέλειωσαν τα αρεσκω για σήμερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tsiv είπε

Ώπα bro, κουλάρισε... ο άνθρωπος ρώτησε ευγενικά και παρέθεσε κατάστημα στο σκρουτζ που την πουλάει καινούρια.

Και μπήκε εδώ να ρωτήσει, του απαντήσανε και δεν έφερε αντίρρηση ούτε μπήκε σε αντιπαράθεση με κανέναν... σωστά μέχρι εδώ?

Εσύ γιατί τον ειρωνεύεσαι?

Μαλακία έκανες, παραδέξου το!:lol:

Όταν μπήκε στο σκρουτζ κ πάτησε κάρτες γραφικών δεν είδε πχ ίδια τιμή με την 2060 κ λέει δεν βαριέσαι ίδιες είναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Μα ολα τα μηχανηματα που φορανε τον t αυτον εχουν τρια lenovo tiny εχω δωσει με αυτον να ειχε κανεναν i3 i5 σειρα t να πω οκ θα βρει να τον δωσει.

Η αγορα ειναι παλαβη παντως εδωσα σετακι 775 με Q6600 μητρικη απλη που παιρνει δυο μνημες και 4GB 1066 50 ευρω και τωρα αυτο που εχω στον γιο μου με G3260 Gigabyte GA-H81M-DS2 1X8GB Fury 1600 λευκη αντε να πιασει 60 ευρω.

Καλά μόνο εδώ γίνεται αυτό, η αντικειμενική αξία του 775 σετ που έδωσες ειναι στο ~30αρικο :P(ίσως και λίγο παρακάτω), ή τουλαχιστον εγώ δεν θα έδινα παραπάνω για κάτι τέτοιο. 

6 ώρες πριν, Sheogorath είπε

 

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου, πόσο μπορώ να βρω τους παρακάτω;

R5 1400
R5 1500X
R5 1600
R5 1600X
R5 2600
R5 2600X

Ξεκινάς καριέρα στο benchmarking ή κάνεις συλλογή; :P

Επεξ/σία από Pinkakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Pinkakos είπε

Ξεκινάς καριέρα στο benchmarking ή κάνεις συλλογή; :P

Για τον πατέρα ψάχνω κάτι απλό γιατί έχει μείνει με έναν C2Q, και μιας που θα μου μείνουν 16GB DDR4 απο το να τις δώσω, μπας και βρω κανα επεξεργαστή φθηνό, και να αγοράσω καινούρια (λογικά) καμια Β450.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα παιδες.Θα ηθελα να δωσω τα παρακατω πραγματακια και θα ηθελα μια γνωμη για μια λογικη και για τις δυο πλευρες τιμη.Προτιμω να δωθουν σετακι

Μητρικη Asus H110M-K

Επεξεργαστης Intel Core i3 6100

Μνημες 2Χ4gb=8gb HyperX Fury 2133 Mhz

 

Ειναι ολα σε αριστη κατασταση με τα κουτια τους!

Επεξ/σία από dalain
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dalain είπε

Καλημερα παιδες.Θα ηθελα να δωσω τα παρακατω πραγματακια και θα ηθελα μια γνωμη για μια λογικη και για τις δυο πλευρες τιμη.Προτιμω να δωθουν σετακι

Μητρικη Asus H110M-K 20€

Επεξεργαστης Intel Core i3 6100 40€

Μνημες 2Χ4gb=8gb HyperX Fury 2133 Mhz 35€

Ειναι ολα σε αριστη κατασταση με τα κουτια τους!

ολα μαζι σαν σετ 80€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gigabyte z170 hd3p

i3 6100

Msi gaming gtx 960 4gb

τα βγάζω όλα μαζί 200€ 

Είναι για λογαριασμό φίλου και δεν βιάζεται να τα σπρώξει 

ακούω λογικές προτάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...