Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά πόσο να δώσω τα παρακάτω;

 

1. Το netbook της υπογραφής μου. Άριστη λειτουργική κ εμφανισιακή κατάσταση, καινούριο τροφοδοτικό, η μπαταρία κρατάει περίπου 15 λεπτά. Η οθόνη έχει πρόβλημα (εμφανίζει λευκό) και παίζει κανονικά με εξωτερική οθόνη. 99% health δίσκου.

 

2. iPhone 3, του 2007 μοντέλο σε μέτρια κατάσταση (μικρόσημάδια) με όλα τα παρελκόμενα.

 

Έχουμε κάποια ιδέα παίδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστευεις πως θα βρεθει ενα εστω ατομο να δωσει 70 ευρο για μεταχειρισμενο ιντελ 80αρη ?

ειλικρινα το ευχομαι , αλλα δεν ..

 

My bad. Ευχαριστώ πολύ για τη διόρθωση, νόμιζα ότι είναι 120άρης. Δε το είδα από κεκτημένη ταχύτητα.

Το διορθώνω τώρα. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε plppapadopoulos μήπως μπορείς να μου πεις πόσο είναι καλά να πάρω μια msi 560ti power edition και πόσο καλή είναι σε σχέση με μια 6950?

 

http://www.hwcompare.com/8888/

 

http://www.hwcompare.com/8889/

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/radeon_hd_6950_1gb_vs_geforce_gtx_560_ti_review,1.html

 

 

Για το της τιμής και της μεταπωλητικής αξίας ας απαντήσει και κάποιος άλλος.

Προσωπικά υλοποίηση που φέρει λογότυπο MSI δεν ακουμπάω.

Συν ότι είμαι και υπερ της ATI όσον αφορά την ποιότητα απεικόνισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i7 930

gb x58-ud5

6x2gb ocz obsidian cl9 1600

 

80+70+70 φεύγουν άραγε ή όλα μαζί 200;

σχετικα χαμηλα σκεφτεσαι να τα δωσεις.

 

αποψη μου,το cpu ειναι so-so,δεδομενου οτι αγοραζεις/βρισκεις 920 με 100~. η μητρικη αξιζει πιο πολυ καθως ειναι καπως "δυσευρετες" πλεον.

 

cpu : 100

mobo :120

ram : 60-70

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικα χαμηλα σκεφτεσαι να τα δωσεις.

 

αποψη μου,το cpu ειναι so-so,δεδομενου οτι αγοραζεις/βρισκεις 920 με 100~. η μητρικη αξιζει πιο πολυ καθως ειναι καπως "δυσευρετες" πλεον.

 

cpu : 100

mobo :120

ram : 60-70

Δεδομένου ότι πλέον αγοράζεις z87 asrock με ~100 με pci/usb/sata 3 δεν είναι λίγο δύσκολο να τη δώσω 120; Το μόνο που έχω παραπάνω είναι τα 2x16 pci-e

Το cpu χτυπάει 4ghz με 1.275 vcore αλλά και πάλι αν κάποιος θέλει να clockάρει θα τα δώσει τουλάχιστον σε 2500k.

Τις ram δε θα τις έδινα αλλά θα πάνε χαμένες σε νέα πλατφόρμα, όλα dual channel είναι.

Γι αυτό το λόγο τα "σκοτώνω", πιστεύω οτι απευθύνομαι σε πολύ συγκεκριμένους αγοραστές (κάποιoν που θέλει triple channel ram/του χάλασε η μητρική και ψάχνει 1366/του λείπει cpu) και θα δυσκολευτώ να τα διώξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένου ότι πλέον αγοράζεις z87 asrock με ~100 με pci/usb/sata 3 δεν είναι λίγο δύσκολο να τη δώσω 120; Το μόνο που έχω παραπάνω είναι τα 2x16 pci-e

Το cpu χτυπάει 4ghz με 1.275 vcore αλλά και πάλι αν κάποιος θέλει να clockάρει θα τα δώσει τουλάχιστον σε 2500k.

Τις ram δε θα τις έδινα αλλά θα πάνε χαμένες σε νέα πλατφόρμα, όλα dual channel είναι.

Γι αυτό το λόγο τα "σκοτώνω", πιστεύω οτι απευθύνομαι σε πολύ συγκεκριμένους αγοραστές (κάποιoν που θέλει triple channel ram/του χάλασε η μητρική και ψάχνει 1366/του λείπει cpu) και θα δυσκολευτώ να τα διώξω.

Με την ιδια λογικη μπορεις να πεις και για το 775 ακομα που πουλανε μερικες high end μητρικες για 70 και 80 ευρω ακομα.Εχει ακομα ψωμια το cpu και θα σε εβγαζε και αλλα 2-3 χρονια ανετα.Αναλογως βεβαια την χρηση που θα εκανες φυσικα.Αποψη μου ηταν αλλωστε οτι το δινεις αρκετα χαμηλα,μπορεις να παρεις και αλλες γνωμες,αποψεις.Ουτως η αλλως αυτος που θελει να κλοκαρει δεν θα κοιταξει "παλιο"¨και "ζεστο" κομματι.Plus,δεν χανεις κατι να δοκιμασεις να το βαλεις απο την αρχη στην τιμη που σου προτεινα/προτεινουν.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yep, συμφωνώ με όλα τα απο πάνω.

Θέλω να βρω την κατάλληλη τιμή ώστε να μη βγω (αρκετά) χαμένος αλλά και να μην γδύσω κάποιον που δεν ξέρει και πολλά.

Θα δείξει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i7 930

gb x58-ud5

6x2gb ocz obsidian cl9 1600

 

80+70+70 φεύγουν άραγε ή όλα μαζί 200;

 

200 max πακέτο.

 

 

Καλησπέρα, πόσο να αγοράσω μία μεταχειρισμένη Asus P5Q3? Επίσης ένα τετραπύρηνο Q9400?

 

90 ~ 100  max και τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...