Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια. Εχω μια gigabyte geforce9800gt και συγκεκριμενα αυτο το μοντελο. http://www.gigabyte.com.gr/products/page/vga/gv-n98toc-1gh/

 

Ποιο ειναι τωρα το θεμα. Ολον τον θορυβο του pc τον κανει το fan απτην ψυκτρα της γραφικων. Σταματαω το fan για κατι δευτερολεπτα με το δαχτυλο, και η απολυτη ησυχια. Μονο το τροφοδοτικο ακουγεται λιγο δηλαδη και λιγο η ψυκτρα της cpu επειδη ειναι stock και η οποια θα αλλαχθει.

 

Η ερωτηση μου. Ποσο να την πουλησω? Ειναι σε τελεια κατασταση με αλλαγμενες τις αλοιφες, ενημερωμενο το bios, αλλα δυστυχως χωρις το κουτι. Επισης ποια εναλλακτικη μου προτεινετε η οποια να ειναι πανω κατω η ιδια? Μεταχειρισμενη παντα. Δεν θελω να δωσω χρηματα σε αυτο το pc γιαυτο θελω μια παρομοια, αθορυβη και σχετικα πολυ οικονομικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε ενα 25αρι? Μαλιστα. Μπορειτε να μου βρειτε μια αντιστοιχη με αυτην κατα προτιμηση μεταχειρισμενη που να ειναι αθορυβη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα  ποσο αξιζει  αυτο το σετ . 

 AMD sam3+ 8120 3.1Ghz

 MSI 990fxa gd65

Xigmatek Gaia SD1283 push-pull

Kingston hyperX Beast 8gb 1600Mhz

καμια ιδεα παιδια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε ενα 25αρι? Μαλιστα. Μπορειτε να μου βρειτε μια αντιστοιχη με αυτην κατα προτιμηση μεταχειρισμενη που να ειναι αθορυβη?

 

Θα πρέπει να ανοίξεις άλλο θέμα καλύτερα αλέκο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα πρέπει να ανοίξεις άλλο θέμα καλύτερα αλέκο :P

Αρχικα το ειχε ποσταρει ολοκληρο σαν ξεχωριστο θεμα (με τιτλο που εστιαζε στο "ποσο να πουλησω") και του το μετεφερα εδω.

Για την εξελιξη του θεματος ("μια αντιστοιχη καρτα"), οντως προτεινω και γω να περασει μια βολτα απο τις αναβαθμισεις, πιο πολυ κινηση/βοηθεια θα βρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα αλάνια! Σκέφτομαι για αναβάθμιση τα λεφτά όμως δε περισσεύουν..

 

Πόσο μπορώ να πουλήσω τα παρακάτω?

 

Intel core duo Q8200

Gigabyte GA-EP45C-DS3

ATI Radeon™ HD 4770

 

 

Επίσης έχω και κάτι απαρχαιωμένα κομμάτια. Μήπως κάποιο είναι overkill? Σαν αντίκα  :-D  :-D

Link.png Site: PowerColor R92DV-C3L Radeon 9200 128MB DDR AGP 4X/8X Video Card

Gigabyte GA-622-32C

ASUS ATI Radeon X800 XT 256Mb DDR3 AGP 8x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας Insomniacs!

Τα Χριστούγεννα,αν όλα παν ρολόι θα κάνω αναβάθμιση το PC μου και κάποια κομμάτια που θα περισσέψουν ίσως τα πουλήσω!

Τι θα πουλήσω :

AMD A4 3400 CPU http://www.e-shop.gr/product?id=PER.559997
(Σε καλές συνθήκες.Όχι OC,δουλεύει με ψύκτρα Coolermaster T2 blizzard και 12αρι φαν στο κουτί εδώ και λιγότερο από χρόνο) Εγγύηση : 3 Χρόνια (τον έχω σχεδόν 1,οπότε ας πούμε 2) από e-shop.gr με απόδειξη

ASUS F1A55-M LX R2.0 http://www.e-shop.gr/product?id=PER.522966
(δουλεύει χωρίς OC με Low TDP CPU,τον A4 3400 χωρίς κάρτες PCI/-e κλπ,οπότε κι αυτή δεν είναι καθόλου ζορισμένη) Εγγύηση : 3 Χρόνια (την έχω σχεδόν 1,οπότε ας πούμε 2..αγοράστηκε μαζί με τον επεξεργαστή) από e-shop.gr με απόδειξη 

Και λογικά θα δώσω μαζί και την ψύκτρα από τον AMD FX-6300 (Κατασκευής Cooler Master) (εάν αγοράσω αυτόν) : http://img545.imageshack.us/img545/5729/fx8350heatsink1.jpg Χωρίς εγγύηση

Καινούργια θα κόστιζαν : 38,60€+45-50€+10-15€ δλδ σύνολο 94€-104€ περίπου

Σκέφτομαι γύρω στα 60-70€..εσείς τι λέτε;


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και απο μένα :-)  έχω μια ASUS 7870 DC2-2GD5-V2 με ακόμα 2 χρόνια εγγύηση με το κουτί της όλα κανονικά.. πόσο μπορώ να την δώσω?

 

λέω 160 εσείς?

 

( την δίνω γιατι δεν πολυπαίζω και λέω πάρω μια mobo fm2 και ενα amd 5800k )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα και απο μένα :-)  έχω μια ASUS 7870 DC2-2GD5-V2 με ακόμα 2 χρόνια εγγύηση με το κουτί της όλα κανονικά.. πόσο μπορώ να την δώσω?

 

λέω 160 εσείς?

 

( την δίνω γιατι δεν πολυπαίζω και λέω πάρω μια mobo fm2 και ενα amd 5800k )

Δεν γνωρίζω για τιμή...καινούργια πάντως κάνει 190€ η ASUS και η υλοποίηση της Sapphire (για κάποιο λόγο την προτιμώ,όχι βασισμένο σε κάτι απλά την προτιμώ) 180€...πιστεύω 150 είναι καλά για τη δικιά σου...

 

 

Να ξέρεις πως ενδιαφέρομαι..αν είναι 140-150 και κάτω (για τα Χριστούγεννα)...σίγουρα θα πάρω μια 7870 2GB..ή τη δικιά σου (ανάλογα με την τιμή) η την Sapphire

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...