Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

ποσο να πουλησω

 

1)μοβο ASUS P5B    https://www.asus.com/Motherboards/P5B/

 

 

2)Kαρτα γραφικων GEFORCE 9600 GSO   http://www.geforce.com/hardware/desktop-gpus/geforce-9600-gso

 

 

3)CPU  INTEL CORE2DUO E6750  2,66Ghz   http://ark.intel.com/products/30784/

 

 

4)mobo albatron PX865PE PRO  Mε cpu(δεν ξερω ποια ειναι0με τον ανεμιστηρα της κομπλε)

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813170109

 

ευχαριστω

 

κανεις να πει μια  γνωμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

γεια σας θέλω να πουλήσω το pc μου και θέλω να μου πείτε τιμές στις οποίες μπορώ να το πουλήσω σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά του.. θέλω απαντήσεις από έμπειρους και επίσης που μπορώ να το πουλήσω ? εκτός από εβαυ κτλπ κάτι πιο αμμέσo αν γίνεται 

 

χαρακτηριστικά..

 

windows :   windows 7 ultimate (service pack 1) 32-bit

 

processor: intel core 2 quad cpu Q9300 2,50 ghz 

 

ram: 2gb 

 

power supply : 680 νομιζω θα το κοιταξω

 

graphic carrd:  geforce 9.800 GT 

 

hard disk: 500gb

 

othoni  : eizo flexscan s1911

 

αυτά.. θέλω μια τιμή με την οθόνη και μια χωρίς την οθόνη.. ευχαριστώ

 

Το λειτουργικο δεν εχει σημασια,γιατι κατα 99% ο πιθανος αγοραστης θα εχει ηδη το δικο του.

 

Η μαρκα του τροφοδτικου παιζει μεγαλη ρολο και η ηλικια του.Αν υποθεσουμε οτι ειναι καπως ποιοτικο , γυρω στα 150 το συστημα σας και 50 ευρω η οθονη.Γιατι τωρα βρισκει κανεις 23αρες με IPS πανελ στα 140 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποσο να πουλησω

1)μοβο ASUS P5B

2)Kαρτα γραφικων GEFORCE 9600 GSO

3)CPU  INTEL CORE2DUO E6750  2,66Ghz

 

50-60 ευρω

 

4)mobo albatron PX865PE PRO  Mε cpu(δεν ξερω ποια ειναι0με τον ανεμιστηρα της κομπλε)

 

Χωρις τον επεξεργαστη πως μπορει να γινει εκτιμηση? Αν υποθεσουμε οτι ειναι καποιος μονοπυρηνος στα 3,2 GHz τυπικα, και τα δυο μαζι 30 ευρω.

 

ευχαριστω

 

κανεις να πει μια  γνωμη?

 

 Ευχαριστω... Μπορεις να μου πεις ποσο μπορω να τα πουλησω το καθενα ξεχωριστα?

Βαλτε τα σε καποιες λογικες τιμες και αναλογα την ζητηση,βλεπετε.Το θεμα ειναι οτι οπως ειπατε και εσεις ειναι 7αετιας και ενεργοβορο υλικο,δεν συμφερει κανεναν να τα παρει.Καλυτερα να τα χαριζατε σε καποιο ιδρυμα η σε καποιον που ειναι πολυ φτωχος και τα εχει αναγκη.

Επεξ/σία από benign
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λειτουργικο δεν εχει σημασια,γιατι κατα 99% ο πιθανος αγοραστης θα εχει ηδη το δικο του.

 

Η μαρκα του τροφοδτικου παιζει μεγαλη ρολο και η ηλικια του.Αν υποθεσουμε οτι ειναι καπως ποιοτικο , γυρω στα 150 το συστημα σας και 50 ευρω η οθονη.Γιατι τωρα βρισκει κανεις 23αρες με IPS πανελ στα 140 ευρω.

150 πιστεύετε καλύτερη τιμή έτσι?.. το τροφοδοτικό το άλλαξα πριν 1ʹ χρόνο το είχα αγοράσει 60 ευρώ θυμάμαι.. το pc είναι 5ʹ ετίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω μια οθονη DELL ultrasharp u2312HM την οποια την εχω με το ζορι 1 μηνα,ειναι ολοκαινουργια και θελω να την πουλησω γιατι λεω να παρω 27αρα. Εννοειται εχω κανονικα αποδειξη αγορας.

ποσο να τη δωσω; και αν τη θελει κανεις πειτε μου (ΡΜ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

~140 και ίσως πέσεις και λίγο ακόμα, εκτός και αν κάποιος τύχει και καίγεται για τη βάση της και την αγοράσει αμέσως.

Στις αγγελίες εδώ σίγουρα κάποιος θα την τσιμπήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά..Θα ήθελα και εγώ μια εκτίμηση για το σύστημά μου αν μπορείτε..Εχουμε λοιπόν..

cpu:amd fx6300

motherboard:gigabyte 970a-d3

psu:corsair cx 600

ram:4*corsair xms3 4gb 1600

gpu:sapphire 7870 ghz oc

case:Ενα απο πλαισιο fazn λεγετε(μαλλον δικια τους μαρκα)midi μεγεθος

προαιρετικα και corsair h60 αλλιως με μαμα ψύκτρα.

Σημείωση:δεν θα δοθουν σκληρος δίσκος,ssd και cd-dvd drive,ουτε οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, θέλω να πουλήσω ένα iPhone 4, απλό, μαύρο 16Gb σε αρκετά καλή κατάσταση (μόνο κάτι μικρές γρατζουνιές στο κάτω δεξί μέρος της οθόνης που όμως δεν φαίνονται σχεδόν καθόλου). Λέτε να πιάνει τίποτα; Πόσο περίπου; Ευχαριστώ!

επειδή ειμαι σε αναζήτηση για iphone4 κοντά στα 200€ δηλαδή απο 180 -220 γιατι δεν το βάζεις στις αγγελίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμες στα γρήγορα.

 

1. Radeon 3650

2. Western Digital IDE 80GB

3. Πακέτο μητρική ASUS P5K + E8200 + 4x1GB 800 Mhz

4. Intel E5200 + Aftermarket ψύκτρα υψηλών προδιαγραφών

 

Για το κάθε ένα χωριστά . Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο πουλιούνται λέτε τα εξής

 

1. Lenovo g550 με Pentium T4500, 3gb Ram, 250gb Hdd, integrated graphics

 

2. Msi Advent 4211b με Atom N270, 2gb Ram, 120gb Hdd, Integrated graphics

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

150 πιστεύετε καλύτερη τιμή έτσι?.. το τροφοδοτικό το άλλαξα πριν 1ʹ χρόνο το είχα αγοράσει 60 ευρώ θυμάμαι.. το pc είναι 5ʹ ετίας

Οπως σας ειπα πρεπει να ξερουμε την μαρκα του τροφοδοτικου. Αν ειναι καλο και το αγορασατε πριν ενα χρονο,ισως ανεβασει λιγο την τιμη. :)

Παιδια εχω μια οθονη DELL ultrasharp u2312HM την οποια την εχω με το ζορι 1 μηνα,ειναι ολοκαινουργια και θελω να την πουλησω γιατι λεω να παρω 27αρα. Εννοειται εχω κανονικα αποδειξη αγορας.

ποσο να τη δωσω; και αν τη θελει κανεις πειτε μου (ΡΜ).

Εφοσον ειναι ολοκαινουργια,ουτε ενα μηνα, μπορειτε να την βαλετε και στα 160,παντως κατω απο 150 εγω δεν θα την εδινα ποτε.Αν σε καποιον δεν αρεσει εντελως καινουργια 30 ευρω λιγοτερο,ας παει να βρει αλλη. :)

Γνώμες στα γρήγορα.

 

1. Radeon 3650 10 ευρω

2. Western Digital IDE 80GB  5 ευρω

3. Πακέτο μητρική ASUS P5K + E8200 + 4x1GB 800 Mhz  110 ευρω

4. Intel E5200 + Aftermarket ψύκτρα υψηλών προδιαγραφών  40 ευρω

 

Για το κάθε ένα χωριστά . Ευχαριστώ

πόσο να δώσω μια asrock a75 pro4M (FM2) με όλα τα παρελκόμενα και 15 μήνες υπόλοιπο εγγύησης?

35 ευρω αν ειναι το φτηνο μοντελο που θυμαμαι.

Καλησπέρα παιδιά..Θα ήθελα και εγώ μια εκτίμηση για το σύστημά μου αν μπορείτε..Εχουμε λοιπόν..

cpu:amd fx6300

motherboard:gigabyte 970a-d3

psu:corsair cx 600

ram:4*corsair xms3 4gb 1600

gpu:sapphire 7870 ghz oc

case:Ενα απο πλαισιο fazn λεγετε(μαλλον δικια τους μαρκα)midi μεγεθος

προαιρετικα και corsair h60 αλλιως με μαμα ψύκτρα.

Σημείωση:δεν θα δοθουν σκληρος δίσκος,ssd και cd-dvd drive,ουτε οθόνη.

Γυρω στα 350 ευρω. Απλα να ειστε πιο συγκεκριμενος γιατι τα Fazn που πουλαει το Πλαισιο εχουν διαφορους τυπους με διακυμανση στην τιμη τους. Παντως μη ξαναπαρετε τετοιο κουτι ,δεν αξιζει. Επισης αν η μνημη σας ειναι 4Χ1 και καταλαμβανει και τα 4 slots της μητρικης,μην τα πουλησετε μαζι γιατι δεν θα το παρει κανεις το συνολο σας. Τον περιοριζετε στην μνημη που μπορει να βαλει.

 

Την corsair h60 στα 40 ευρω. Εχει ληξει η εγγυηση της?Αν ναι,τοτε ο αγοραστης δεν καλυπτεται στην σπανια αλλα υπαρκτη περιπτωση διαρροης της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...