Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοώ, ποια τιμή είναι η πιο σωστή να προτείνεις?

 

Αυτή που εσύ θα δεχόσουν να πληρώσεις, η μία ανταγωνιστική σε σχέση με τις άλλες αγγελίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

παιδιά εγώ μια τιμή ζήτησα....αα κ για τον φίλο που λέει οτι παίρνει amd άλλο amd άλλο intel το αντίστοιχο καινούργιο ι7 σετ νομίζω θα είναι τουλάχιστον 100 ευρώ πάνω χωρίς να το έχω ψάξει το λέω αυτό..μην πέσετε να με φάτε..

Και κάτι ακόμη όντως μαλακία να βάζεις κάτι μεταχειρισμένο πολύ ακριβά αλλά μην σκέφτεστε οτι πχ καινούργιο βρίσκεις με τόσο μπορεί κάποιος να του χάλασε κάτι στο hardware και δεν βρίσκει φτηνό ανταλλακτικό καινούργιο η δεν βρίσκει στο σοκετ που θέλει στην αγορά...Δηλαδή αν κάποιος έκαψε μητρική με σοκετ 1366 τι θα κάνει το cpu θα το πετάξει??η θα πάρει μια απο αυτές?? https://www.skroutz.gr/c/31/motherboards-mhtrikes/f/445720/Socket-13xx.html Είναι αναλόγως τι συμφέρει τον καθένα κ τι οικονομική δυνατότητα έχει ο καθένας γτ μπορεί να μην μπορεί να δώσει 300 για καινούργιο σετ αλλα να έχει 100 για μεταχειρισμένη mb η cpu.

Αυτά τα ολίγα απο μένα δεν προσπαθώ να υποστηρίξω κάποιον απλά λέω.

ps όταν το πήρα το σετάκι εσκασα 520 ευρώ πόσο έχει πέσει το άτιμο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα κανεις κ ζητας μια τιμη φιλε - δεν ειναι επι προσωπικου αυτα που λενε τα παιδια - γενικοτερα μιλανε και εχουν δικιο !

υπαρχουν πολλοι η που δεν εχουν ιδεα η που ψαχνουν για κοροιδα !

καλα κανουν .. οσο γουσατρουν πουλανε .. το θεμα ειναι αυτοι που αγοραζουν να προσεχουν κ να εχουν μυαλο !

 

ps .το σετακι που πηρα εγω το 2005 το πληρωσα 1.800 ευρω (ολο το πισι) και το ξεφορτωθηκα περισυ ενα 50αρικο κ ειπα κ ευχαριστω !  ποσο ειχε πεσει το ατιμο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα κανεις κ ζητας μια τιμη φιλε - δεν ειναι επι προσωπικου αυτα που λενε τα παιδια - γενικοτερα μιλανε και εχουν δικιο !

υπαρχουν πολλοι η που δεν εχουν ιδεα η που ψαχνουν για κοροιδα !

καλα κανουν .. οσο γουσατρουν πουλανε .. το θεμα ειναι αυτοι που αγοραζουν να προσεχουν κ να εχουν μυαλο !

 

ps .το σετακι που πηρα εγω το 2005 το πληρωσα 1.800 ευρω (ολο το πισι) και το ξεφορτωθηκα περισυ ενα 50αρικο κ ειπα κ ευχαριστω !  ποσο ειχε πεσει το ατιμο ...

ξερω οτι δεν μιλούσαν προσωπικά για μένα απλά υπάρχουν 2 όψεις του νομίσματος για αυτούς που πουλάνε μεταχειρισμένα αυτό ήθελα να τονίσω.

ΑΑ κάτι αντίστοιχο έπαθα με ενα p4 που τότε είχα σκάσει 1500 κ τώρα κάνει 100 ευρώ ολο μαζί τελικώς το δώρησα σε έναν φίλο μου γιατί δεν άξιζε να το πουλήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ, ποια τιμή είναι η πιο σωστή να προτείνεις?

 

Αυτή που εσύ θα δεχόσουν να πληρώσεις, η μία ανταγωνιστική σε σχέση με τις άλλες αγγελίες?

απλα θα το κρατουσα.δεν βρίσκω λογο να το δώσει καποιος αυτο το συστημα και να παει σε καινουργιο αν δεν κανει κατι επαγγελματικό περα απο παιχνιδια,γτ πολυ απλα ακομα παιζει τα παντα μια χαρα με μια καλη καρτα γραφεικων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα θα το κρατουσα.δεν βρίσκω λογο να το δώσει καποιος αυτο το συστημα και να παει σε καινουργιο αν δεν κανει κατι επαγγελματικό περα απο παιχνιδια,γτ πολυ απλα ακομα παιζει τα παντα μια χαρα με μια καλη καρτα γραφεικων.

δεν θα το δώσω ειδικά οταν η τιμή είναι σκότωμα γιατί όπως το είπες παίζει τα πάντα...απλά ήθελα να πάω σε κάτι καινούργιο για να εκμεταλευτώ στο έπακρο την 7970 που πήρα πρόσφατα μιας κ αυτή η mb δεν υποστήριζει pci 3.0 και κατόπιν να εκμεταλευτώ κ την πρόσφατη αγορά ssd μιας κ δεν εχω sata 3 αλλά 2... Αυτοί ήταν οι λόγοι που μπήκα στη διαδικασία αναβάθμισης κ πλέον το ξεχνάω γιατί δεν αξίζει προτιμώ να περιμένω μερικά χρονάκια ακόμη μέχρι να έχει φάει τα ψωμιά του το pc και να πάρω ολοκαίνουργιο τούμπανο.Σορρυ για το off topic post....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω σορρυ για το offtopic ποστ αλλα εαν ειναι αυτος ο λογος.....δεν σε κοβει καθολου το pci express που ειναι 2 αντι για 3 οπως επισης και περα απο το sata 2 με το sata 3,διαφορες δεν θα καταλαβαινεις στην χρηση.σε bench και νουμερα ναι,στην χρηση οχι.κατσε οπως εισαι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που εχω εναν apacher sata 2 ssd και εναν velociraptor sata 2 θα δω διαφορα αν το γυρησω σε crusial m500 120gb και 240 gb στα παιχνιδια ? γιατι μεχρι τωρα τα παιχνιδια τα βαζω στον velociraptor

 

EDIT: τα specs ειναι στην υπογραφη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που εχω εναν apacher sata 2 ssd και εναν velociraptor sata 2 θα δω διαφορα αν το γυρησω σε crusial m500 120gb και 240 gb στα παιχνιδια ? γιατι μεχρι τωρα τα παιχνιδια τα βαζω στον velociraptor

 

EDIT: τα specs ειναι στην υπογραφη μου

 

Oχι σε παιχνιδια δεν θα δεις διαφορα παρα μονο στο loading time τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια τιμη για μια Gigabyte GTX 770 2GB? Αγορασμενη πριν 6 μηνες. Κουτι/παρελκομενα/αποδειξη/εγγυηση ολα κομπλε!

στα 180-200 ισως φυγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...