Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασφαλως ειμαι απολυτα σοβαρος.Εγω δεν ξερω κανενα λογικο ανθρωπο που θα εδινε 80 ευρω για επεξεργαστη εξαετιας και γενικοτερα για τοσο παλιο υλικο. Συγνωμη αλλα με λιγα λεφτα παραπανω παιρνεις καινουργιο τετραπυρηνο intel που τον ξεπερνα σε επιδοσεις τον 920,εχει καλυτερη καταναλωση ρευματος,εγγυηση κ.τ.λ. Να δωσω 80 ευρω για cpu τοσο παλιο και να ρισκαρω να μου μεινει σε λιγο καιρο στα χερια,πρεπει να εχω νοητικη στερηση.

 

Στο δε επιχειρημα οτι ειναι ακομη αξιομαχος ,τοτε η απαντηση ειναι,πως αν το μελος ειναι ευχαριστημενο ακομη απο τις επιδοσεις του,τον κραταει. Παντως με εναν 4570 των 175 ευρω και ενα mobo με το H87 στα 80 ευρω, καποιος αγοραζει πολυ ισχυροτερο combo και με εγγυηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Ασφαλως ειμαι απολυτα σοβαρος.Εγω δεν ξερω κανενα λογικο ανθρωπο που θα εδινε 80 ευρω για επεξεργαστη εξαετιας και γενικοτερα και τοσο παλιο υλικο. Συγνωμη αλλα με λιγα λεφτα παραπανω παιρνεις καινουργιο τετραπυρηνο intel που τον ξεπερνα σε επιδοσεις τον 920,εχει καλυτερη καταναλωση ρευματος,εγγυηση κ.τ.λ. Να δωσω 80 ευρω για cpu τοσο παλιο και να ρισκαρω να μου μεινει σε λιγο καιρο στα χερια,πρεπει να εχω νοητικη στερηση.

Υπάρχουν αρκετοί και θα σου δώσω παραδείγματα!

 

Πχ εγώ που κάνω παρουσιάσεις κουτιών επέλεξα σκόπιμα 1366 και 920 επειδή είναι ζεστός επεξεργαστής για να μπορώ να δω διαφορές.

Κάποιος άλλος μπορεί να έχει έναν 920 και να έχει καμμένη μητρική άρα να μπορεί να πάρει τη μητρική του παιδιού.

Κάποιος άλλος μπορεί να θέλει τις μνήμες για τον Α ή Β λόγο.

 

Αν δε του κάνουν ανάγκη λοιπόν τα 180ευρά στη χειρότερη που θα πιάσουν τα πράγματά του ας τα χαρίσει. Μόνο να μου πει που θα πει ότι χαρίζονται για να πατάω το F5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αρκετοί και θα σου δώσω παραδείγματα!

 

Πχ εγώ που κάνω παρουσιάσεις κουτιών επέλεξα σκόπιμα 1366 και 920 επειδή είναι ζεστός επεξεργαστής για να μπορώ να δω διαφορές.

Κάποιος άλλος μπορεί να έχει έναν 920 και να έχει καμμένη μητρική άρα να μπορεί να πάρει τη μητρική του παιδιού.

Κάποιος άλλος μπορεί να θέλει τις μνήμες για τον Α ή Β λόγο.

 

Αν δε του κάνουν ανάγκη λοιπόν τα 180ευρά στη χειρότερη που θα πιάσουν τα πράγματά του ας τα χαρίσει. Μόνο να μου πει που θα πει ότι χαρίζονται για να πατάω το F5

 

Ειπα στον κυριο που ρωτησε να τα βαλει σε μια φτηνη τιμη που θεωρει εκεινος λογικη και να κρινει αναλογα την ανταποκριση,δεν του εγραψα οτι το χαρισμα ειναι η μονη του λυση.

 

Προσωπικα δεν θα το χαριζα βεβαια γιατι  εναν  nehalem 950 που ειχα παλια τον εδωσα το 2010 οταν βγηκαν οι Sandy.Τωρα ειμαι με εναν σεμνο αλλα πολυ καλυτερο 4570. :)

 

Διαφωνεις οτι το αργοτερο πρεπει κανεις να ψαχνεται για αναβαθμιση το πολυ κοντα στην ληξη εγγυησης του cpu του?Εσυ καθε ποτε κανεις αναθμιση?Καθε εξαετια,για πες? :devil:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω καθε 10 χρονια αλλαζω pc  :P

Εγω καθε 6 χρονια,6 μηνες και 6 μερες. :devil:

 

Τεσπα ο φιλος Χρονης εχει βρει αγοραστη απο οτι μου εγραψε σε p.m. και σε καλη τιμη,οποτε τον συμβουλεψα να τα δωσει και να παει σε Haswell.Του ειπα να ανοιξει και σχετικο νημα στις αναβαθμισεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...