Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πάνω απο 35 για κανένα λογο...

 

επειδή ψάχνω κι εγώ τους ssd, γενικά βλέπω ότι οι τιμές δεν πάνε γραμμικά ανάλογα με τη χωρητικότητα, δηλαδή μπορεί να βλέπουμε καινούργιους ποιοτικούς ssd 120 γιγα στα €70 αλλά οι αντίστοιχοι 60-64 γιγα ή ακόμα και οι μικροί 32 γίγα ακόμα και μεταχειρισμένοι δεν δίνονται για λιγότερο από €45

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή ψάχνω κι εγώ τους ssd, γενικά βλέπω ότι οι τιμές δεν πάνε γραμμικά ανάλογα με τη χωρητικότητα, δηλαδή μπορεί να βλέπουμε καινούργιους ποιοτικούς ssd 120 γιγα στα €70 αλλά οι αντίστοιχοι 60-64 γιγα ή ακόμα και οι μικροί 32 γίγα ακόμα και μεταχειρισμένοι δεν δίνονται για λιγότερο από €45

 

οσο τους αγοράζετε/αγοράζουμε σε αυτές τις τιμές δε προκειται να πέσουν, απλό...

 

Εγω για 60-64 μεταχειρισμένο θα έδινα βία 30€ σήμερα... Σε 1 χρόνο απο τώρα θα εχει 35-40 ο 120-128...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι ποσα λεφτα να δωσω για μια 17αρα οθονη υπολογιστη μεταχειρισμενη (ψαχνω στις αγγελιες εδω) (ΟΧΙ CRT :))

 

Εστω και 19αρα δεν θα με χαλαγε.

 

 

Τι να την κανεις?Αυτες τωρα ειναι αρχαιολογιες. Ολοι τωρα αγοραζουν 23αρες η 24αρες οθονες και οι τιμες εχουν πεσει πολυ.

Για μενα θα επρεπε οσοι εχουν 17αρες-20αρες να σε πληρωνουν να τις παρεις να αδειασει το σπιτι τους απο την παλιατζουρα. :devil:

 

Για ενα παλιο συστημα γραφειου το θελω, εχω μια crt αλλα δεν βολευει επειδη εχει παλιωσει παρα πολυ. Να φανταστεις οταν την κλεινω κατω κατω φαινονται τα κουτακια απο διαφορα παιχνιδια που επαιζα παλια. Και να δωσω τωρα 130 ευρω για μια οθονη δεν αξιζει αφου θα παει σε τετοιο συστημα (οχι πως εχω για να δωσω :-D ). Για αυτο και ρωταω τιμη γιατι δεν προκειται να δωσω και πολλα για μια 17αρα παλια. Απλα να ξερω περιπου ποσο κανουν γιατι δεν νομιζω να μου την δωσει κανεις δωρεαν οσο παλια και να ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ενα παλιο συστημα γραφειου το θελω, εχω μια crt αλλα δεν βολευει επειδη εχει παλιωσει παρα πολυ. Να φανταστεις οταν την κλεινω κατω κατω φαινονται τα κουτακια απο διαφορα παιχνιδια που επαιζα παλια. Και να δωσω τωρα 130 ευρω για μια οθονη δεν αξιζει αφου θα παει σε τετοιο συστημα (οχι πως εχω για να δωσω :-D ). Για αυτο και ρωταω τιμη γιατι δεν προκειται να δωσω και πολλα για μια 17αρα παλια. Απλα να ξερω περιπου ποσο κανουν γιατι δεν νομιζω να μου την δωσει κανεις δωρεαν οσο παλια και να ειναι..

 

25-30 μαξιμουμ για μια παλια 17αρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80gb intel x25 sata ii με 94% health χωρις εγγυηση

 

στα 40 ευρώ?

 

με προβληματίζει το sata 2

 

To health και το χωρίς εγγυηση θα έπρεπε να σε προβληματίζει... Περίμενε και θα παίξει μεσα στο επόμενο διάστημα στα 59€ ssd 128 (μου το είπε χθες γνωστός απο κατ/μα οτι θα έρθει πολύ μεγάλη παρτίδα)..

Και θα εχεις και την εγγυηση σου και sata 3 & 100% health! ;)

 

Για αυτόν, επειδη το είδα και εγω, δε θα έδινα πάνω απο 30-35..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους ssd το ξέρω ότι το health πέφτει πάρα πολύ γρήγορα οπότε δεν το θεώρησα τρομερό για δίσκο 1+ χρόνου

μα ήδη έχουμε στο Ελλαντα με 59 ευρώ

http://www.skroutz.gr/comparelists/88?compare=2591228%2C2436545%2C2698072%2C3314997%2C387725

έκτος αν πέσει ο samsung 840 Series evo 120GB που τότε χαλάλι

 

άλλα δεν ξέρω τη να κάνω 120gb, ποιο πολύ να λέω ότι τον έχω τον θέλω πάρα για τα άλλα,

εμένα το pc ανοίγει σε 11 δευτερόλεπτα (4 το πετάρισμα και 9 το boot)

και σε ένα χρόνο θα έχουν 15 ευρώ τα 32gb, 25 τα 64gb και 40 τα 120


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους ssd το ξέρω ότι το health πέφτει πάρα πολύ γρήγορα οπότε δεν το θεώρησα τρομερό για δίσκο 1+ χρόνου

 

μα ήδη έχουμε στο Ελλαντα με 59 ευρώ

 

http://www.skroutz.gr/comparelists/88?compare=2591228%2C2436545%2C2698072%2C3314997%2C387725

 

έκτος αν πέσει ο samsung 840 Series evo 120GB που τότε χαλάλι

 

άλλα δεν ξέρω τη να κάνω 120gb, ποιο πολύ να λέω ότι τον έχω τον θέλω πάρα για τα άλλα,

εμένα το pc ανοίγει σε 11 δευτερόλεπτα (4 το πετάρισμα και 9 το boot)

 

και σε ένα χρόνο θα έχουν 15 ευρώ τα 32gb, 25 τα 64gb και 40 τα 120

 

 

 

 

Δεν τον εχω καν στο συναγωνισμό τον Kingston (για sandisk και crucial μου ειπε). Ο Kingston με τα χάλια που εχει δεν αξίζει 50 (είχε παίξει στα 59 και οι μισοι απο εδω τον επεστρεψαν ενω οι υπόλοιποι τον έβαλαν σε παλιο Pc επειδη "σερνόταν").

 

Και δε το λεω εγω αλλα άτομα που το εχουν το αντικείμενο ssd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 18 δευτερα αναβει το vaio που ειχα βαλει για πουλημα αλλα τελικα θα το κρατησω και εχει εναν 640 μηχανικο δισκο που να του βαλω και ssd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα 8 και το απογευμα θα παρω ενα κομματι μνημη 8GB και ετσι θα εχω 12 γιατι εχει ενα κομματι των 4GB

 

Εχω αυτο VPC-EJ2M1E/B πως μπορω να δω αν ειναι sata 2 η sata 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...