Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Γεια χαρά σε όλους!

 

Σκεφτόμουν να φτιάξω ένα νέο PC εδώ και καιρό αλλά έλειπαν κάποια χρήματα οπότε έμεινε πίσω η ιδέα. Ένας φίλος μου ζήτησε το υπάρχον σύστημα οπότε, αν είναι δυνατό, θα ήθελα τη γνώμη σας ως προς την τιμή (Να συμφέρει και εκείνον και εμένα) Να δω τι μπορώ να βγάλω μπας και φτιάξω το νέο. :-)

 

Το PC είναι Custom build το '10 οι συσκευασίες δεν υπάρχουν όπως και οι εγγυήσεις.

 

Cpu : Intel core i7 2600k
CpuCooling: Noctua NH D15S
Mainboard: MSI-Z68A-GD80 (G3)
Case: CoolerMaster HaF 922
Ram: CORSAIR CMZ8GX3M2A1600C9 VENGEANCE (2X4G)
PSU: COOLER MASTER SILENT PRO 600W
GraphicCard: PALIT GeForce GTX 550 Ti

 

OpticalDevices:
 

LG Blueray writer.
Samsung DvD/CD

 

External SoundCard:  ALESIS IO2 express

Speakers: Logitech 2.1

Monitor: Samsung S27B370 27'' LED

 

HardDrives:

1 Western Digital Caviar Black 500GB 7200RPM SATA 6Gbps

2 WDC WD5000AAVS-22G9B1

 

Όλα τα παραπάνω είναι σε άψογη κατάσταση (κάθε τρείς μήνες πέφτει γερό καθάρισμα) Δεν έχει γίνει ποτέ Overclock δεν έχει δουλέψει ποτέ σε Full load.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Κανένας ρε παιδιά; Έστω μια τιμή για το κουτί και την οθόνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας ρε παιδιά; Έστω μια τιμή για το κουτί και την οθόνη;

Κουτί κανα 450άρι... Η κάρτα το ρίχνει αρκετά! Αν είσαι τυχερός και 500 αλλά χλωμό.

 

Οθόνη δεν γνωρίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουτί κανα 450άρι... Η κάρτα το ρίχνει αρκετά! Αν είσαι τυχερός και 500 αλλά χλωμό.

 

Οθόνη δεν γνωρίζω.

Μάλιστα, με το 500άρι για το κουτί είμαι καλλημένος σκεφτόμουν 500-550 σ' ευχαριστώ πολύ Sheogorath.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας ρε παιδιά; Έστω μια τιμή για το κουτί και την οθόνη;

Κακως το δινεις,μονο αλλαγη καρτας γραφικων θελεις και το μηχανημα σου ειναι super.Οι δε Sandy κανουν εκπληκτικο overclocking και ο δικος σου φτανει οποιοδηποτε καινουργιο intel chip στην ιδια κατηγορια. Εγω δυστυχως τον εδωσα τον Sandy και το μετανοιωσα,αν μπορουσα να παω πισω στον χρονο θα τον ειχα ακομη για 5 χρονια.Και εγω τον 2700Κ ειχα που μαμει και δερνει και θα το κανει για αρκετα χρονια ακομη με το overclock που αντεχει.Το καλυτερο τσιπ στην ιστορια της intel.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακως το δινεις,μονο αλλαγη καρτας γραφικων θελεις και το μηχανημα σου ειναι super.Οι δε Sandy κανουν εκπληκτικο overclocking και ο δικος σου φτανει οποιοδηποτε καινουργιο intel chip στην ιδια κατηγορια. Εγω δυστυχως τον εδωσα τον Sandy και το μετανοιωσα,αν μπορουσα να παω πισω στον χρονο θα τον ειχα ακομη για 5 χρονια.Και εγω τον 2700Κ ειχα που μαμει και δερνει και θα το κανει για αρκετα χρονια ακομη με το overclock που αντεχει.Το καλυτερο τσιπ στην ιστορια της intel.

Η μητρική και ο επεξεργαστής υπάρχουν εις διπλούν ολοκαίνουργια μέσα στα κουτιά τους. :) Τελικά το πούλησα στην τιμή που μου είπε ο φίλος μου 700 ευρώπουλα και δεν με χάλασε καθόλου!!!! Και όλα αυτά χωρίς την οθόνη. Όσον αφορά την κάρτα γραφικών δεν έχω ιδέα από δαύτες δεν έχω ασχοληθεί με gaming το σύστημα ήταν για audio editing και στα βασικά με κάλυπτε η συγκεκριμένη. Τώρα βέβαια σκέφτομαι στο νέο setup να βάλω κάτι καλύτερο οπότε, σίγουρα θα χρειαστώ τα φώτα τον ποιο ειδικών πάνω σ' αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουτί .....................: CoolerMaster 690 II (έχει και ενα dvd-r )
cpu ....................... : Q9550 με red scorpion ψύκτρα thermaltake
GPU ...................... : 5870 vapor-x υλοποίηση sapphire
RAM ........................: GEIL 6 GB
Tροφοδοτικό ....... : 550 w cooler master
Σκληρός δίσκος .. : 1 ΤΒ
Πληκτρολόγιο .... : CM storm trigger και ποντίκι επίσης coolermaster (μόνο που είναι ταλαιπωρημένο το ποντίκι)
Οθόνη ................. : LG 23EA63

 

τα 230 ευρω που ζηταω ειναι καλά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουτί .....................: CoolerMaster 690 II (έχει και ενα dvd-r )

cpu ....................... : Q9550 με red scorpion ψύκτρα thermaltake

GPU ...................... : 5870 vapor-x υλοποίηση sapphire

RAM ........................: GEIL 6 GB

Tροφοδοτικό ....... : 550 w cooler master

Σκληρός δίσκος .. : 1 ΤΒ

Πληκτρολόγιο .... : CM storm trigger και ποντίκι επίσης coolermaster (μόνο που είναι ταλαιπωρημένο το ποντίκι)

Οθόνη ................. : LG 23EA63

 

τα 230 ευρω που ζηταω ειναι καλά ?

Ναι είναι καλή τιμή, φθηνά θα έλεγα. Θα μπορούσες και παραπάνω. Ίσως να σε σύμφερε να τα πουλήσεις ξεχωριστά για να πιάσεις καλύτερες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα! ποσο να δωσω ενα επεξεργαστη i5-4460 μου βγηκε 195 απο visionstudio πριν 3 μηνες. τον εχω 180, να τον ριξω κ αλο?

186 ευρω πουλιεται σε κουτα.

Δεν εχει να κανει με το ποσο το πηρες αλλα με το ποσο πουλιεται αυτη τη στιγμη στην χαμηλοτερη τιμη της αγορας,ποσο καιρο τον εχεις και αν εχει καποιο προβλημα.

Φανταζομαι προβλημα δεν εχει,150 ειναι καλα και λογικα θα φυγει γρηγορα.

Καλοπουλητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουτί .....................: CoolerMaster 690 II (έχει και ενα dvd-r )

cpu ....................... : Q9550 με red scorpion ψύκτρα thermaltake

GPU ...................... : 5870 vapor-x υλοποίηση sapphire

RAM ........................: GEIL 6 GB

Tροφοδοτικό ....... : 550 w cooler master

Σκληρός δίσκος .. : 1 ΤΒ

Πληκτρολόγιο .... : CM storm trigger και ποντίκι επίσης coolermaster (μόνο που είναι ταλαιπωρημένο το ποντίκι)

Οθόνη ................. : LG 23EA63

 

τα 230 ευρω που ζηταω ειναι καλά ?

 

Με 230€, αν ήμουν Πάτρα το είχα πάρει χθες!

ΥΓ: Βάλε και την μητρική του, αν έχει. Και καλύτερα σπάστο - και - σε κομμάτια ή τουλάχιστον σε σετ (π.χ. cpu+ram+mobo για να μήν σου μείνει η ram).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια,σκεφτομαι να δωσω το laptop μου :

http://www.e-shop.gr/lenovo-g505s-01213-156-amd-quad-core-a10-5750m-6gb-500gb-amd-radeon-r5-m230-windows-8-p-PER.910364

 

Το ειχα παρει 470 τον Δεκεμβριο του 2014 και δεν εχει εμφανισει καποιο προβλημα,ποια τιμη πιστευετε οτι ειναι καλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια.Θελω να ρωτησω κατι.Βρηκα μια motherboard μτχρσμ(ASROCK G41C-GS R2.0 δεν εχει εγγυηση)και θελω να ρωτησω αν ξερετε ποσο καλη ειναι?? Θα εχει κανενα προβλημα?? Να την παρω η θα χαλασει στους 2 μηνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια.Θελω να ρωτησω κατι.Βρηκα μια motherboard μτχρσμ(ASROCK G41C-GS R2.0 δεν εχει εγγυηση)και θελω να ρωτησω αν ξερετε ποσο καλη ειναι?? Θα εχει κανενα προβλημα?? Να την παρω η θα χαλασει στους 2 μηνες?

Δεν είναι δυνατόν να γίνει εκτίμηση για το πότε θα χαλάσει. Μπορεί να χαλάσει την ίδια μέρα, μπορεί και να δουλέψει απροβλημάτιστα για 10 χρόνια.

 

Κατά τα άλλα η asrock γνωστή και σοβαρή μάρκα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...