Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50αρι ; Τις 4870 δινουν 40-50 ειδα. Μηπως κανεις λαθος ; Θα δω ebay.

Οχι φιλε μου δεν κανω λαθος..Οι 4870 η λογικη τους τιμη ειναι 30-35e...Για 5850-6850 παμε στο 45-55αρι και 6870-5870 γυρω στο 60αρι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Sheogorath

    1653

  • benign

    1235

  • LLLEFTERIS

    1217

  • spy94

    792

Τις 4870 εχω δρι και 70 ευρω. Προφανως ακομα τις πουλαει ο τυπος. Οι 4870 λογικη ειναι 35-40 μαξ, οποτε η 6850 μαξ κανα 55-60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αλλοι πουλανε 5870 100e εγω ανεφερα τιμες για να φυγουν οι καρτες οχι για να τις βαλει στην αποθηκη για 2-3 χρονια.....Απο εκει και περα ο πωλητης εχει τον τελευταιο λογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και παλί.

 

Έχω κανονίσει να πάρω ΑΥΤΟ το PCακι: Link.png Site: Αγγελία.

 

Φοράει i7-870 και θα το παρω χωρις τον 500gb hdd

 

Δινω Link.png Site: ΑΥΤΟ το PC (οχι OCULUS κλπ, σκετο PC) χωρις την 5850 μου γιατι θελω να την χρησιμοποιησω σαν Crossfire και χωρις 2 250gb HDDs μου και 280 ευρω.

 

Δεν τιθεται θεμα εμπιστοσυνης στον πωλητη γιατι θα δοκιμαστουν και τα 2 pc πριν γίνει η ανταλλαγή.

 

Ποια ειναι η γνωμη σας? Αξίζει σαν αγορα στα 280 + το PC μου?

 

Ξαναλέω δεν είναι θέμα εμπιστοσύνης απλά δεν το εχω με τις γενιες PCs.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριακα αξιζει η ανταλλαγη + 280 ευρω. Προσωπικα δεν θα την εκανα.

 

Δεν ξερω τα οικονομικα σου και τι χρηματα μπορεις να διαθεσεις.Αν υπαρχει μια σχετικη ανεση,το καλυτερο ειναι να πουλησεις ολο τα παλιο σου υλικο,εκτος απο το κουτι που ειναι πολυ καλο και να αγορασεις καινουργιο. Δηλαδη να μεινεις με οτι εχεις τωρα μεχρι να πουληθει και να πας σε ολοκαινουργιο. Ο πωλητης μπορει να ειναι αψογο παιδι,αλλα μην ξεχνας οτι θα δωσεις σχεδον 300 ευρω για υλικο που δεν καλυπτεται απο εγγυηση,δεν σε συμφερει με τιποτε.

 

Με σχεδον 400 ευρω παιρνεις ολοκαινουργιο συστημα με i5/motherboard/ram και με εγγυηση.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριακα αξιζει η ανταλλαγη + 280 ευρω. Προσωπικα δεν θα την εκανα.

 

Δεν ξερω τα οικονομικα σου και τι χρηματα μπορεις να διαθεσεις.Αν υπαρχει μια σχετικη ανεση,το καλυτερο ειναι να πουλησεις ολο τα παλιο σου υλικο,εκτος απο το κουτι που ειναι πολυ καλο και να αγορασεις καινουργιο. Δηλαδη να μεινεις με οτι εχεις τωρα μεχρι να πουληθει και να πας σε ολοκαινουργιο. Ο πωλητης μπορει να ειναι αψογο παιδι,αλλα μην ξεχνας οτι θα δωσεις σχεδον 300 ευρω για υλικο που δεν καλυπτεται απο εγγυηση,δεν σε συμφερει με τιποτε.

 

Με σχεδον 400 ευρω παιρνεις ολοκαινουργιο συστημα με i5/motherboard/ram και με εγγυηση.

Σε ευχαριστω πολυ!

 

Δεν θα το παρω τελικα εχεις δικιο.. Ειδικα με το VR στον οριζοντα καλο ειναι να εχει καποιος δυνατοτητα για Upgrade.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, θα με ενδιέφερε να πουλήσω το παρακάτω set:

 

Ενισχυτής Yamaha: rx-650v

Subwoofer magnat: alpha 25a

Center magnat: vector 13

Front magnat: motion 990

Rear magnat: needle 11

 

Τα πήρα το 2004 και δεν έχουν δουλέψει πάνω από  δυο χρόνια, βρίσκονται αμπαλαρισμένα σε ένα μπαούλο στο υπόγειο ούτε και εγώ ξέρω από πότε.

Φθορά από τον χρόνο και τις μετακομίσεις, έχω χάσει τα ποδαράκια από τον ενισχυτή.

Πιάνουν τίποτα; ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρω στα 200(?)

Πολυ μεγαλο ποσο λες Sheo.  Τοσο εχει περιπου ολοκαινουργια με 3GB. Αν εχει εγγυηση,που λογικα πρεπει να εχει ακομη,γυρω στα 160 ευρω θα ελεγα εγω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ μεγαλο ποσο λες Sheo.  Τοσο εχει περιπου ολοκαινουργια με 3GB. Αν εχει εγγυηση,που λογικα πρεπει να εχει ακομη,γυρω στα 160 ευρω θα ελεγα εγω :)

Mπορεί, με πάσα επιφύλαξη. Απλά η 280 απλή έκανε 210 ευρώ, η 280Χ κάμποσα παραπάνω. Εχω δει 7950 στα 150, 160 είναι πολύ λίγα για 280Χ. Στα 160 που λέει ο λόγος την παίρνω εγώ :P

 

Καλύτερα ας ξεκινήσεις απο 180 αν δεν βιάζεσαι Λευτέρη ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ μεγαλο ποσο λες Sheo.  Τοσο εχει περιπου ολοκαινουργια με 3GB. Αν εχει εγγυηση,που λογικα πρεπει να εχει ακομη,γυρω στα 160 ευρω θα ελεγα εγω :)

 

Εγγυηση δεν εχει γιατι δεν υπαρχει αποδειξη και της εβγαλα το αυτοκολλητο που ειχε στην βιδα γιατι αλλαξα παστα και εβαλα MX4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορεί, με πάσα επιφύλαξη. Απλά η 280 απλή έκανε 210 ευρώ, η 280Χ κάμποσα παραπάνω. Εχω δει 7950 στα 150, 160 είναι πολύ λίγα για 280Χ. Στα 160 που λέει ο λόγος την παίρνω εγώ :P

 

Καλύτερα ας ξεκινήσεις απο 180 αν δεν βιάζεσαι Λευτέρη ;)

Αλλαξαν οι τιμες με την ελευση της νεας γενιας. :) Τα βρηκατε βλεπω αμεσως για την καρτα. :devil:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...