Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσοχη πρεπει να ειναι ο ιδιος που πουλαγε μια 970 στα 240e απο 10 διαφορετικα προφιλ και ολα μετα απο 1 μερα διαγραφονταν

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά υπάρχει τύπος στις αγγελίες που πουλάει την 390 στα 230 ευρώ.Λεει ότι είναι από Κάλυμνο και τυγχάνει να έχω γνωστό στο νησί και του πρότεινα να κάνουμε την συναλλαγή χέρι με χέρι.Μου είπε ότι έκλεισε με κάποιον άλλο με αντικαταβολή γιατί θέλει τα χρήματα άμεσα(είναι πιο άμεσα τα χρήματα της αντικαταβολή από το χέρι χέρι υποτίθεται)κ αν την θέλω μπορεί να μου την στείλει μέσω αντικαταβολής η PayPal....

Λίγο προσοχή στο συγκεκριμένο μην κλαίει κάνεις τα χρήματα του και μια αναφορά καλό θα έκανε.

Μηπως ειναι ο γνωστoς ''φιλος'' του Sheo? :devil:

Φιλαράκι μου θα δώσει ένα απο τα pc του καθώς αναβαθμύζει.Περιέχει :

 

i5 750

GTX 550ti

Μητρική δεν ξέρω

8GB ram

HDD 1tb

PSU ένα no name 500ρι

Κουτί δεν ξέρω καν αλλά είναι ευρύχωρο

Monitor 21'' 1080p

Πληκτρολόγιο ποντίκι ενα σέτ τα παλιά της microsoft,μαύρο χρώμα.

 

Δεν το έχω ανοίξει γιαυτό δεν γράφω μοντέλο μητρικής κλπ,γράφω μόνο όσα ξέρει ο ίδιος πως έχει και όσα έχω τσεκάρει στο παρελθόν απο προγράμματα.Έχει κάποια έξτρα φανάκια και άλλη ψύκτρα.

Δουλεύει ρολόι μιας και παίζουμε καθημερινά σπίτι του left 4 dead.Επίσης εγγύηση πρέπει να έχει μόνο η ραμ και ο σκληρός.

Εγώ του είπα να το δώσει γύρω στα 260-270 οπότε πείτε και σεις μια γνώμη.Ο ίδιος σκέφτεται να το δώσει σε ένα πελάτη του στα 200 αλλά για μένα 200 μου φαίνονται πολύ λίγα.

240-250 για να μοιρασετε την διαφορα στις εκτιμησεις που εχετε :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις αγγελίες υπάρχει Gigabyte H110 με στραβωμένα πινάκια ξεκάθαρα, αλλά την δίνει σαν καινούρια.

 

Προσοχή...

 

Υπερβολές ούτε 6 πινάκια δεν βλέπω στραβωμένα.

Με 6 και κάτω θεωρείται καινούρια.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα ουτε ενα προβλημα στις μεχρι τωρα συναλλαγες μου εδω

ολα ηταν αψογα ειτε σε αγορα ειτε σε πωληση και ανταλλαγη

 

καλο ομως ειναι στην ελλαδα της κρισης να ειμαστε λιγακι προσεκτικοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα HP 15-R127NV σε αριστη κατασταση μαζι με τσαντα μεταφορας ADISSON με SSD OCZ ARC 100 120gb ποσο να το δωσω;

Επειδή το προσπεράσαμε, γνωρίζει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους και ΧΡΙΣΤΌΣ ΑΝΈΣΤΗ ΣΕ όσους δεν λέω ευχηθεί! Πως βλέπετε την τιμή που έχω βάλει στο τέλος της αγγελίας μου για αυτά που πουλάω στην περιγραφή?

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/fullpc/668272-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF-1-pc-775-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-1-pc-478-me-ta-o%CE%BB%CE%B1-toy%CF%83-%CE%B7-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B8%CE%B1-%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B1%CE%B9/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα πολλα εγω και με 150 ευχαριστημενος ειμαι.

Για να είμαι ειλικρινής αυτό σκέφτηκα να πω αλλά είπα μπορεί να πω λάθος τιμή και να παρεξηγηθώ οπότε και είπα 170 αντί 150
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια ειχα ρωτησει και πριν καποιες μερες για το συστημα της υπογραφης μου ποσο μπορω να το πουλησω.Θελω αν μπορειτε να μου πειτε ανα κομματι ποσο μπορω να το πουλησω γιατι ετσι δεν φευγει.

 

CPU:Phenom II X6 1055T 
CPU cooling:Antec Kühler H2O 620(2x Noiseblocker PL2 120mm P/P)
Motherboard: Gigabyte GA-990FXA-UD3 

Memory: Corsair Vengeance 8GB @ 9-9-9-24 
Graphics Card: XFX 6950
Hard Drive: OCZ Vertex 2 120Gb,2xWD Caviar Black 500gb 
Power Supply: Thermaltake Toughpower Cable Management 750W 
Case:Corsair Graphite Series™ 600T Special Edition White 
Monitor:Dell UltraSharp U2412M
Πληκτρολόγιο: Logitech G15 old
Ποντίκι: microsoft mouse 2000
Ηχεία: Creative 5.1 Inspire T6060-creative wireless remote i200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια ειχα ρωτησει και πριν καποιες μερες για το συστημα της υπογραφης μου ποσο μπορω να το πουλησω.Θελω αν μπορειτε να μου πειτε ανα κομματι ποσο μπορω να το πουλησω γιατι ετσι δεν φευγει.

 

CPU:Phenom II X6 1055T  50 euro

CPU cooling:Antec Kühler H2O 620(2x Noiseblocker PL2 120mm P/P) Ποσο καιρο το εχεις?Ειναι απο το 2011 οπως διαβασα στο νετ,αν εχει ληξει η εγγυηση του υπαρχει κινδυνος διαρροης,εγω δεν θα το αγοραζα. Ολα εχουν μια ημερομηνια ληξης,δυστυχως.

Motherboard: Gigabyte GA-990FXA-UD3 40 euro

Memory: Corsair Vengeance 8GB @ 9-9-9-24 25 euro

Graphics Card: XFX 6950 70 euro

Hard Drive: OCZ Vertex 2 120Gb 25 euro ,2xWD Caviar Black 500gb οι Black εχουν 5 χρονια εγγυηση.Οι συγκεκριμενοι εχουν εγγυηση ακομη?Αν ναι 30 euro ο καθενας αν οχι 20 euro.

Power Supply: Thermaltake Toughpower Cable Management 750W 40 euro.

Case:Corsair Graphite Series™ 600T Special Edition White 100  euro

Monitor:Dell UltraSharp U2412M 120 euro (απο το 2011 και αυτο απο οτι ειδα)

Πληκτρολόγιο: Logitech G15 old Δεν εχω ιδεα,ουτε που το ξερω. :)

Ποντίκι: microsoft mouse 2000 Τα ιδια οπως το προηγουμενο.

Ηχεία: Creative 5.1 Inspire T6060-creative wireless remote i200          Δεν τα εχω υποψη μου, ουτεποσο κοστιζαν καινουργια ,τωρα δεν υπαρχουν στην αγορα για να γινει συγκριση.

Τα κρατησες πολυ καιρο και εκτος απο το κουτι,δεν ξερω κατα ποσο καποιος θα ενδιαφερθει για υλικο 5 και 6 ετων,οταν μπορει να παρει πολυ καλυτερο,ολοκαινουργιο και σε προσιτες τιμες. Δηλαδη ειναι τοσο παλιο που δεν ξερω καν αν οι αξιολογησεις μου ειναι σωστες η εχουν νοημα. Σαν χρησιμοτητα για μεσαιες προς καλουτσικες επιδοσεις ειναι επαρκες,μηπως ειναι καλυτερα να το κρατησεις μεχρι να τα παιξει τελειως και να πας απο την αρχη σε εντελως καινουργια πλατφορμα ειτε amd ειτε intel στο μελλον?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...