Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για πες γιατι

 

Δικιο εχεις αλλα καποιο πουλακι μου ειχε πει προσφατα σχετικα οτι και εσυ κανεις σκληρα παζαρια για πολυ κατω της λογικης τιμης,δεν ξερω αν ισχυει. :devil:

για πες γιατι μια χαρα πωλησεις  εχω και τιμες λογικες σε μεταχειρισμενα σε αγορες ,απεδειξε τα λεγομενα σου και σου βγαζω το καπελο ,ειδαλως μεινε με τα λογια και την αμφιβολια τνω λογων σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πες γιατι

 

για πες γιατι μια χαρα πωλησεις  εχω και τιμες λογικες σε μεταχειρισμενα σε αγορες ,απεδειξε τα λεγομενα σου και σου βγαζω το καπελο ,ειδαλως μεινε με τα λογια και την αμφιβολια τνω λογων σου

Για πες μας για αυτον τον επεξεργαστη αγορασμενος περιπου πριν ενα χρονο με φουλ εγγυηση τι προσφορα εκανες?

 

http://www.e-shop.gr/cpu-intel-core-i5-4690k-350ghz-lga1150-box-p-PER.558477

 

Εν ολιγοις, δεν κανω τον αστυνομικο και δικαιωμα σου να κανεις οσο χαμηλες προσφορες θελεις,δεν θα σου πω εγω τι να κανεις ασε που προσωπικα πιστευω στην απολυτη ελευθερια στις τιμες στα μεταχειρισμενα.Εξαλλου δεν ειναι υποχρεωτικο να δεχτουμε,κανουμε παντα αναλογα με το συμφερον μας.Αρα προφανως δεν σε κατηγορω για κατι,αλλα ειναι λιγο υποκριτικο να παραπονιεσαι για χαμηλες προσφορες οταν κανεις και εσυ τα ιδια,δεν νομιζεις? :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σε ολους, 

μπορειτε να μου πειτε μια τιμη για την αγγελια μου , 
θελω μεν να φυγει αλλα δεν καιγομαι κιολας για να το δωσω κοψοχρονια.

η τιμη ειναι καλη ή να κατεβω ; αν ναι ποσο;

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/659728-gigabyte-h61m-s2pv-pentium-g2130-δωρεάν-μεταφορικά/

ξεχασα να πω οτι η μνημες  που τωρα βλεπω οτι φαινονται στην φωτογραφια δεν περιλαμβανονται

ευχαριστω!

 

ΥΣ αν απαγορευετε να παραθεσω την αγγελια ας διαγραφει το μήνυμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχασα να πω οτι η μνημες  που τωρα βλεπω οτι φαινονται στην φωτογραφια δεν περιλαμβανονται

ευχαριστω!

 

ΥΣ αν απαγορευετε να παραθεσω την αγγελια ας διαγραφει το μήνυμα..

Εννοειτε οτι η μνημη ,που δεν ειπατε ποση ειναι,περιλαμβανεται στην τιμη που το δινετε? Mαλλον εννοειτε μονο μητρικη και επεξεργαστη,θεωρω απο την διατυπωση σας,οποτε,ναι ειναι λογικη τιμη.

 

Επισης την δικη σας αγγελια δεν απαγορευεται να την παραθεσετε,αλλες απαγορευεται. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειτε οτι η μνημη ,που δεν ειπατε ποση ειναι,περιλαμβανεται στην τιμη που το δινετε? Mαλλον εννειτε μονο μητρικη και επεξεργαστη,θεωρω απο την διατυπωση σας,οποτε,ναι ειναι λογικη τιμη.

 

Επισης την δικη σας αγγελια δεν απαγορευεται να την παραθεσετε,αλλες απαγορευεται. :)

εννοω πως οι μνημες δεν περιλαμβανονται.....

ευχαριστω για την εκτιμηση,

μηπως αμα βαλω και μια μνημη φυγει πιο ευκολα σαν σετ;

αν ναι ποσο εξτρα να χρεωσω αυτο το dimmaki http://www.e-shop.gr/ram-corsair-cmv4gx3m1a1333c9-4gb-ddr3-value-select-pc3-10600-p-PER.549200 ,εχω την αποδειξη του...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω πως οι μνημες δεν περιλαμβανονται.....

ευχαριστω για την εκτιμηση,

μηπως αμα βαλω και μια μνημη φυγει πιο ευκολα σαν σετ;

αν ναι ποσο εξτρα να χρεωσω αυτο το dimmaki http://www.e-shop.gr/ram-corsair-cmv4gx3m1a1333c9-4gb-ddr3-value-select-pc3-10600-p-PER.549200 ,εχω την αποδειξη του...

Οχι σαν πωλητη δεν σε συμφερει γιατι τωρα που επεσαν οι τιμες στις μνημες θα πρεπει να το σκοτωσεις Μια χαρα ειναι η τιμη σου για το σετ,λογικη,αντε να πεσεις 5 ευρω.

 

Αν δεν χρειαζεσαι ομως την μνημη,βαλτην,αλλα θα πρεπει αν την δωσεις 10 ευρω,για αυτο σου ειπα πριν οτι δεν συμφερει. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σε ολους, 

μπορειτε να μου πειτε μια τιμη για την αγγελια μου , 

θελω μεν να φυγει αλλα δεν καιγομαι κιολας για να το δωσω κοψοχρονια.

η τιμη ειναι καλη ή να κατεβω ; αν ναι ποσο;

http://www.insomnia.gr/classifieds/hardware/cpu/659728-gigabyte-h61m-s2pv-pentium-g2130-δωρεάν-μεταφορικά/

ξεχασα να πω οτι η μνημες  που τωρα βλεπω οτι φαινονται στην φωτογραφια δεν περιλαμβανονται

ευχαριστω!

 

ΥΣ αν απαγορευετε να παραθεσω την αγγελια ας διαγραφει το μήνυμα..

νομιζω πολλα ειναι 40-50 θα λεγα και για τα 2.Τουλαχιστον ετσι οπως το βλεπω εγω σαν αγοραστης και πωλητης.Τα δικα μου δηλαδη ποσο νομιζεις θα τα πουλουσα?Στην υπογραφη μου που ειναι σαφως ανωτερο συστημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ναι, με 75 δεν φτιάχνει κάποιος Η81 και cely 2.8? Ιδιες επιδόσεις θα έχει και εγγύηση. Το 1155 δεν είχε κάτι παραπάνω απο το 1150.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ναι, με 75 δεν φτιάχνει κάποιος Η81 και cely 2.8? Ιδιες επιδόσεις θα έχει και εγγύηση. Το 1155 δεν είχε κάτι παραπάνω απο το 1150.

εχουν και τα δικα μου εγγυηση , anyway τοσο δεν προκειται να πεσω , θα το αφησω οσο το εχω αντε ενα 5ρικο κατω αλλιως θα το χαρισω σε ενα ξαδερφακι μου για κανα lol.....

ευχαριστω ολους για τις απαντησεις και τον χρονο σας :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ο pentium ειναι σαφως ανωτερος,η μητρικη ειναι φτηνη αλλα ποιοτικη, επομενως η τιμη του ειναι μεσα στην λογικη.Εξαλλου αν δεν θελει καποιος μπορει καλλιστα να παει να παρει εναν Haswell celeron.

 

http://www.cpu-world.com/Compare/154/Intel_Celeron_Dual-Core_G1820_vs_Intel_Pentium_Dual-Core_G2130.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ναι, με 75 δεν φτιάχνει κάποιος Η81 και cely 2.8? Ιδιες επιδόσεις θα έχει και εγγύηση. Το 1155 δεν είχε κάτι παραπάνω απο το 1150.

Απο οτι λεει και του παιδιου εχει εγγυηση αλλα οπως ειπες στα ιδια λεφτα μπορει να βρει κατι καινουργιο οποτε γιατι να παρει μεταχειρισμενο.Για μενα δωστο οπου βρεις οσο οσο(οχι κ τσαμπα)εκτος αν θελεις να βγαλεις απο την μυγα ξυγκι.Καλυτερα δωστο σε κανα φιλο η γνωστο στην τιμη που σου ειπα και μετα πηγαινε να τα φας σε μπυρες και σουβλακια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σε αυτο το χαμηλο επιπεδο ισχυος τα συστηματα διαχρονικα δεν εχουν μεγαλες διαφορες στις τιμες και οποιοι τα παιρνουν,το κανουν γιατι θελουν να χρησιμοποιησουν το συστημα για απλες εργασιες. Οποτε απο ενα σημειο και μετα δεν αξιζει να το σκοτωσεις επειδη ειναι παλαιοτερο,ειδικα οταν εχει εγγυηση και ο επεξεργαστης ειναι καλυτερος.Εγω θα το προτιμουσα απο τον  Haswell celeron γιατι σε αυτο το επιπεδο τιμης ο συγκεκριμενος pentium ειναι αισθητα καλυτερος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μας για αυτον τον επεξεργαστη αγορασμενος περιπου πριν ενα χρονο με φουλ εγγυηση τι προσφορα εκανες?

 

http://www.e-shop.gr/cpu-intel-core-i5-4690k-350ghz-lga1150-box-p-PER.558477

 

Εν ολιγοις, δεν κανω τον αστυνομικο και δικαιωμα σου να κανεις οσο χαμηλες προσφορες θελεις,δεν θα σου πω εγω τι να κανεις ασε που προσωπικα πιστευω στην απολυτη ελευθερια στις τιμες στα μεταχειρισμενα.Εξαλλου δεν ειναι υποχρεωτικο να δεχτουμε,κανουμε παντα αναλογα με το συμφερον μας.Αρα προφανως δεν σε κατηγορω για κατι,αλλα ειναι λιγο υποκριτικο να παραπονιεσαι για χαμηλες προσφορες οταν κανεις και εσυ τα ιδια,δεν νομιζεις? :)

ειλικρινα οταν σου θετει κανεις μια τιμη για ενα k επεξεργαστη συμφωνα με τις τιμες του διαδικτυου και τον θεωρεις παζαρια παω πασο ,ειναι λιγο υποκριτικο να κατηγορεις καποιον για μια τιμη η οποια συμφωνα με τα δεδομενα μου ειναι απολυτα ρεαλιστικη και αλλο να μιλας και να κατακρινεις για μια προσφορα αυτου του στυλ  oπως παραθεσα ,κοινως ουκ εξ ιδιων κρινομεν.... και για πες ποσα σου προτεινα για να αποφανθει και το φορουμ ποσα θα τον πουλουσες τλκ.....

υποψιν το συστημα μου ειναι 3 μηνων ενω ο alienware 2ετων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινα οταν σου θετει κανεις μια τιμη για ενα k επεξεργαστη συμφωνα με τις τιμες του διαδικτυου και τον θεωρεις παζαρια παω πασο ,ειναι λιγο υποκριτικο να κατηγορεις καποιον για μια τιμη η οποια συμφωνα με τα δεδομενα μου ειναι απολυτα ρεαλιστικη και αλλο να μιλας και να κατακρινεις για μια προσφορα αυτου του στυλ  oπως παραθεσα ,κοινως ουκ εξ ιδιων κρινομεν.... και για πες ποσα σου προτεινα για να αποφανθει και το φορουμ ποσα θα τον πουλουσες τλκ.....

υποψιν το συστημα μου ειναι 3 μηνων ενω ο alienware 2ετων...

Η διατυπωση σου,χωρις ειρωνια,ειναι ασαφης. Επαναλαμβανω γιατι μαλλον δεν με καταλαβες. Ποσο προσφερες σε ατομο,οχι εμενα,που πουλαγε τον συγκεκριμενο επεξεργαστη,θυμασαι η δεν θελεις να απαντησεις? (Ενος ετους με φουλ εγγυηση).

 

http://www.e-shop.gr/cpu-intel-core-i5-4690k-350ghz-lga1150-box-p-PER.558477

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...