Προς το περιεχόμενο

Πόσο να πουλήσω / αγοράσω ένα...;


caution
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Η συζήτηση συνεχίζεται στο παρακάτω θέμα

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα την γνώμη σας για "σωστή" τιμή πώλησης ενός Samsung tablet που κέρδισα σε ένα διαγωνισμό. 

 

To tablet είναι το Samsung Galaxy S2  9,7" (T810) 

  • Super AMOLED capacitive touchscreen, 9.7 inches, 1536 x 2048 pixels 
  • Android OS, v5.0.2 (Lollipop), upgradable to v6.0.1 (Marshmallow) 
  • Octa-Core (Exynos 5433: Quad-Core 1.9GHz + Quad-Core 1.3GHz)
  • RAM 32 GB + microSD, up to 128 GB
  • Camera 8.0MP + 2.1MP. Recording QHD (2560x1440) @30fps
  • Battery: Li-Ion 5,870 mAh
  • Sensors: Accelerometer, Fingerprint Sensor, Gyro Sensor, Geomagnetic Sensor, Hall Sensor, RGB Sensor

Αναλυτικα τα specs του είναι εδώ http://www.samsung.com/us/mobile/galaxy-tab/SM-T810NZKEXAR και εδώ 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_s2_9_7-7438.php

 

To tablet είναι σφραγισμένο στο κουτί του, και από ότι βλέπω είναι ελληνικής αντιπροσωπείας. 

 

Απόδειξη δεν έχω (ως δώρο διαγωνισμού) αλλά φαντάζομαι ότι μπορώ να ζητήσω κάποιο αντίγραφο του παραστατικού αγοράς από τον φορέα που το κέρδισα αν προκύψει κάτι. 

 

Η γνώμη / εκτίμησή σας είναι ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

 

Θα ήθελα την γνώμη σας για "σωστή" τιμή πώλησης ενός Samsung tablet που κέρδισα σε ένα διαγωνισμό. 

 

To tablet είναι το Samsung Galaxy S2  9,7" (T810) 

 

  • Super AMOLED capacitive touchscreen, 9.7 inches, 1536 x 2048 pixels 
  • Android OS, v5.0.2 (Lollipop), upgradable to v6.0.1 (Marshmallow) 
  • Octa-Core (Exynos 5433: Quad-Core 1.9GHz + Quad-Core 1.3GHz)
  • RAM 32 GB + microSD, up to 128 GB
  • Camera 8.0MP + 2.1MP. Recording QHD (2560x1440) @30fps
  • Battery: Li-Ion 5,870 mAh
  • Sensors: Accelerometer, Fingerprint Sensor, Gyro Sensor, Geomagnetic Sensor, Hall Sensor, RGB Sensor
Αναλυτικα τα specs του είναι εδώ http://www.samsung.com/us/mobile/galaxy-tab/SM-T810NZKEXAR και εδώ 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_s2_9_7-7438.php

 

To tablet είναι σφραγισμένο στο κουτί του, και από ότι βλέπω είναι ελληνικής αντιπροσωπείας. 

 

Απόδειξη δεν έχω (ως δώρο διαγωνισμού) αλλά φαντάζομαι ότι μπορώ να ζητήσω κάποιο αντίγραφο του παραστατικού αγοράς από τον φορέα που το κέρδισα αν προκύψει κάτι. 

 

Η γνώμη / εκτίμησή σας είναι ευπρόσδεκτη.

Περίπου 430 έχει το Kaiser Shop. Άρα εσύ πούλα το στα 330. Η τιμή αυτή είναι πολύ καλή. Αν θες όμως ξεκίνα στα 350 , θα κατέβεις 330 μπονο και μόνο αν δεν δεις ενδιαφέρον. Αυτή είναι η άποψη μου.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαριά 100.

Θα διαφωνησω με τον φιλο Στεφανο. :)

 

Μονο η καρτα μπορει να δωθει κοντα στα 60 ευρω αρα 100 για ολο το σετακι ειναι καπως λιγα.Εγω θα πω 140 ευρω συνολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίτα, κάρτα στο 50άρι-55 (αντε 60), μητρική 30, μνήμες 15, και εγώ κάπου στα 100-110 το κόβω.

 

Αλλά φυσικά καλύτερα να το βάλει 120 και να φύγει στις 5-10 μέρες παρά να το βάλει 100 και να φύγει αύριο.

 

 

Αντι για 5-10 ειχα γραψει 50, τι σκεφτομουνα :P

Επεξ/σία από Sheogorath
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, κάρτα στο 50άρι-55 (αντε 60), μητρική 30, μνήμες 15, και εγώ κάπου στα 100-110 το κόβω.

 

Αλλά φυσικά καλύτερα να το βάλει 120 και να φύγει στις 50 μέρες παρά να το βάλει 100 και να φύγει αύριο.

Ο επεξεργαστης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επεξεργαστης?

Κανα 20άρι.

 

Πρακτικά είναι ίδιο με Η81+Cely 2.8 (70 ευρώ, μαζί με 4GB ραμ στα 85).  Δεν είναι 775 ή 1366 να παίρνει xeon για να ανεβάσει τιμή η πλατφόρμα.

 

Πάντα άποψή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, κάρτα στο 50άρι-55 (αντε 60), μητρική 30, μνήμες 15, και εγώ κάπου στα 100-110 το κόβω.

 

Αλλά φυσικά καλύτερα να το βάλει 120 και να φύγει στις 50 μέρες παρά να το βάλει 100 και να φύγει αύριο.

Κατσε γιατι μπερδευτηκα ,μα βαση αυτο που ανεφερες πριν,ειναι ενα συνολο 115 ευρω και αν πουμε 20 ο επεξεργαστης ειναι 135 αρα ερχεσαι στα λογια μου,η επειδη εχω πιει λιγο παραπανω κανω λαθος? :P

 

Για να ξεκαθαρισω για τον φιλο που ρωτησε,30 η μητρικη + 30 ο επεξεργαστης+ 15 οι μνημες + 60 η καρτα γραφικων ειναι συνολο 135 ευρω. Αυτο του προτεινω και ισως και 140 γιατι καλα διπυρηνα σετακια με μια αξιοπρεπη μητρικη δινονται στα 70 ευρω χωρις μνημες στις λογικες αγγελιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα 20άρι.

 

Πρακτικά είναι ίδιο με Η81+Cely 2.8 (70 ευρώ, μαζί με 4GB ραμ στα 85).  Δεν είναι 775 ή 1366 να παίρνει xeon για να ανεβάσει τιμή η πλατφόρμα.

 

Πάντα άποψή μου.

92+ βγαίνουν αυτά, κατά τα άλλα συμφωνώ με το σκεπτικό σου.

 

Για τη ram θα έλεγα 10 μια και 15 βρίσκεις καινούργια, και 25 για τη μητρική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε γιατι μπερδευτηκα ,μα βαση αυτο που ανεφερες πριν,ειναι ενα συνολο 115 ευρω και αν πουμε 20 ο επεξεργαστης ειναι 135 αρα ερχεσαι στα λογια μου,η επειδη εχω πιει λιγο παραπανω κανω λαθος? :P

 

Για να ξεκαθαρισω για τον φιλο που ρωτησε,30 η μητρικη + 30 ο επεξεργαστης+ 15 οι μνημες + 60 η καρτα γραφικων ειναι συνολο 135 ευρω. Αυτο του προτεινω και ισως και 140 γιατι καλα διπυρηνα σετακια με μια αξιοπρεπη μητρικη δινονται στα 70 ευρω χωρις μνημες στις λογικες αγγελιες.

115 έβγαιναν όπως τα είδα, αλλά ναι, διυλίζουμε τον κώνωπα.

 

Ας αρχίσει απο 120-130 και κατεβαίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, κάρτα στο 50άρι-55 (αντε 60), μητρική 30, μνήμες 15, και εγώ κάπου στα 100-110 το κόβω.

 

Αλλά φυσικά καλύτερα να το βάλει 120 και να φύγει στις 50 μέρες παρά να το βάλει 100 και να φύγει αύριο.

Και εγω στα 120 θα το ξεκιναγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε και επεξεργαστή? ??? :o :O . ΤΏΡΑ ΤΟ ΒΛΈΠΩ. Γράψε λάθος και κοίτα στα 130-140 . Αυτό στο έχουν πει οι περισσότεροι. Από ότι φαίνεται με το κινητό στραβώνεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...