Προς το περιεχόμενο

Η Apple μειώνει στο μισό την ημερήσια παραγωγή του iPhone 5c


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι πωλήσεις του iPhone 5c δε φαίνεται να βρίσκονται στα επίπεδα που θα επιθυμούσε η Apple, με βάση την πληροφορία του CTechCN.Οι πληροφορίες της ιστοσελίδας η οποία έχει ιστορικό σε διαρροές γύρω από το iPhone 5c, αναφέρουν ότι η Apple έχει περιορίσει την ημερήσια παραγωγή της συσκευής από τα 300.000 κομμάτια στα 150.000.

 

Με τις αρχικές φήμες να μιλάνε για ένα οικονομικό iPhone για πιο επιθετική παρουσία στην τεράστια Κινεζική αγορά, η Apple είχε τελικά άλλα σχέδια τιμολογώντας το iPhone 5c $100 δολάρια λιγότερα από το iPhone 5s.

Όπως φαίνεται οι Κινέζοι χρήστες δεν αντέδρασαν θετικά στην κυκλοφορία του νέου IPhone, με τη μαύρη αγορά να έχει ρίξει την τιμή της συσκευής στα $500, 30% χαμηλότερα από την αρχική τιμή των $725.

 

Αν και η Apple ανακοίνωσε πωλήσεις ρεκόρ για το πρώτο σαββατοκύριακο κυκλοφορίας και των δύο μοντέλων, εντούτοις δε προχώρησε κατά την πάγια τακτική της σε αναφορά για τις πωλήσεις κάθε μοντέλου ξεχωριστά.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ήθελα μια απάντηση στα άτομα που λένε "Ολόκληρη εταιρία η Χ, σίγουρα ξέρει καλύτερα απο τον έξυπνο μάγκα στο insomnia" (όπου Χ, βάλε Apple,Microsoft,Sammy κλπ).Γιατί υπήρχαν αρκετά άτομα που κράξαν αυτήν την κίνηση...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα ήθελα μια απάντηση στα άτομα που λένε "Ολόκληρη εταιρία η Χ, σίγουρα ξέρει καλύτερα απο τον έξυπνο μάγκα στο insomnia" (όπου Χ, βάλε Apple,Microsoft,Sammy κλπ).Γιατί υπήρχαν αρκετά άτομα που κράξαν αυτήν την κίνηση...

 

Η φάση είναι πως ο κάθε insomniakias (συμπεραμβαλωμένου και εμένα) πετάει και μια διαφορετική μπαρούφα σε κάθε διαφορετικό νέο. Τόσα άτομα με τόσες απόψεις.

 

Τώρα εάν υπολογίζεις πόσες φορές έπεσε ο καθένας έξω για άλλα πράγματα καταλαβαίνεις πως είναι στατιστικά (ήμι)αδύνατο σε κάθε μεγάλο νέο να μην σκάσει ένα comment που θα έχει σωστή πρόβλεψη, ώστε να έρχεται κορδωτός να λέει "σας τα λεγα".

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα σε ξενα sites λενε πως ο λογος ειναι η λαθραια εισαγωγη κινητων απο ηπα στην κινα

 

edit:

http://www.macrumors.com/2013/10/10/apple-reportedly-cutting-iphone-5c-production-as-chinese-gray-market-prices-drop/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος λέει σε λίγο θα κλείσει η apple!!! Φίλε μου το ξέρεις οτι η apple βγείκε νούμερο 1 brand με την μεγαλύτερη αξία το 2013? και το ότι δεν πουλάει μονο iphones? οτι έχει βγάλει το ios και τα κέρδη ειναι τεράστια? οτι βγαζει mac με δικο της λειτουργικό? Για να κλεισει μια τόσο μεγάλη εταιρία θα χρειαστεί πολλα χρόνια και οχι ενάμισι που λες εσυ.

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος λέει σε λίγο θα κλείσει η apple!!! Φίλε μου το ξέρεις οτι η apple βγείκε νούμερο 1 brand με την μεγαλύτερη αξία το 2013? και το ότι δεν πουλάει μονο iphones? οτι έχει βγάλει το ios και τα κέρδη ειναι τεράστια? οτι βγαζει mac με δικο της λειτουργικό? Για να κλεισει μια τόσο μεγάλη εταιρία θα χρειαστεί πολλα χρόνια και οχι ενάμισι που λες εσυ.

 

Sent from my iPad using Insomnia

σε εναμισι δε κλεινει,αλλα οποιαδηποτε εταιρεια ειναι πιθανο να κλεισει.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μην τρελένεστε!Καθε εταιρεια εχει σωστες και λαθος επιλογες προιοντων.Βεβαια στην περιπτωση του 5C κανανε λαθος υπολογισμους,βασικά στον υψος της τιμης που ειναι πολυ μα πολυ τσουχτερη σαν διαφημιζομενο φθηνο μοντελο.Αλλά δεν κλεινουν ετσι οι εταιρειες!Και ιδιως η Apple!Ειναι σαν να λεμε ότι ο ΟΣΦΠ χανει εναν αγωνα και αρα θα χασει και το Πρωταθλημα? (ειμαι ΑΕΚ) χαχαχαχα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Samsung βγαζει 100 μοντελα καθε χρονο κ τα 95 πανε στον πατο κ μας πειραξε η apple που με ενα μοντελο καθε χρονο κανει παταγο κ με δευτερο καινουριο μοντελο μειωνει παραγωγη. Πως γινεται ρε παιδια καθε χρονο η apple να κλεινει κ καθε χρονο ειναι κ ποιο πανω? 

 

Κρατηστε κ στα χερια σας 5c μερικοι για να δειτε οτι η apple ξερει να φτιαχνει ακομα κ πλαστικα προιοντα με κορυφαια ποιοτητα. Μακαρι το καλυτερο android να ειχε την κατασκευη κ την στιβαροτητα του 5c αλλα ο καθενας χωρις να ξερει οτι θελει λεει . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...