Προς το περιεχόμενο

Η Apple μειώνει στο μισό την ημερήσια παραγωγή του iPhone 5c


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Samsung βγαζει 100 μοντελα καθε χρονο κ τα 95 πανε στον πατο κ μας πειραξε η apple που με ενα μοντελο καθε χρονο κανει παταγο κ με δευτερο καινουριο μοντελο μειωνει παραγωγη. Πως γινεται ρε παιδια καθε χρονο η apple να κλεινει κ καθε χρονο ειναι κ ποιο πανω? 

 

Κρατηστε κ στα χερια σας 5c μερικοι για να δειτε οτι η apple ξερει να φτιαχνει ακομα κ πλαστικα προιοντα με κορυφαια ποιοτητα. Μακαρι το καλυτερο android να ειχε την κατασκευη κ την στιβαροτητα του 5c αλλα ο καθενας χωρις να ξερει οτι θελει λεει . 

Οσο πιο δυνατο ονομα εχεις σαν εταιρια, αλλο τοσο ευκολα μπορεις να πεσεις στον πατο. Οσον αφορα για samsung που φτιαχνει πολλα μοντελα και το εχει ξεφτιλησει οντως, ειναι κατασκευαστης κινητων τηλεφωνων κατασκευαστης οθονων και εξαρτηματων ολων των ειδων. Η apple απο την αλλη δεν ειναι κατασκευαστης αλλα μονο σχεδιαστης υπολογιστων και κινητων οποτε δεν ειναι το ιδιο ευκολο να βγαζει στην αγορα τοσες συσκευες. Ουτε η μια καλα κανει ουτε η αλλη. Η samsung γνωριζει τις αδυναμιες της στην αγορα και προτιμαει την ευκολη λυση, να βγαζει δηλαδη πολλες συσκευες να καλυψει ολη την αγορα με δικες τις συσκευες για ολες τις τσεπες. 

Οσον αφορα για την ποιοτητα κατασκευης απο αποψης αισθησης τουλαχιστων και οχι απο αποψη αντοχης στο χρονο η ζημιες, τοτε ναι η apple δινει την αισθηση σε οτι βγαζει στην αγορα να δειχνει πολυ κομψο και πολυ ομορφο στο χερι και στο ματι. Οταν ομως ρε παιδια σου σπασει η οθονη και αναγκαζεσαι να βαλεις μια οθονη μαιμου τι γινεται? Ολοκληρη εταιρια η νουμερο ενα σε αξια brand name και να μην εχει ανταλλακτικα επιτρεπεται? Αυτο κανεναν δεν τον εχω δει να το σχολιαζει.... Αυτο ειναι το κυριοτερο προβλημα της apple που ολοι το παραβλεπετε... Στα λαπτοπ σας πειραζει να παρετε ενα οχι καλης μαρκας λαπτοπ λογο μη υπαρξης service με την apple γιατι δεν τον πειραζει κανεναν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

"Kuo is now estimating Apple shipped 11.4 million 5Cs in the September quarter, a 33% drop from his original estimate. He also says he expects 5C sales to be just 10.4 million units for the December quarter, a 10% sequential drop."

 

http://9to5mac.com/2013/10/11/q4-iphone-5c-sales-may-have-been-a-third-down-on-early-estimates-key-analyst/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά ο καθένας οτι θέλει λέει εδώ. Στην Γερμανία το 5c έχει ξεπουλήσει, για να το βρείς κάνεις μαραθώνα και το 5s είναι στα ράφια. Στον δρόμο παιζει να έχω δεί 100 5c και το 5s ούτε απο μακριά το έχω δεί ακόμα.Ειδικά σε μπλέ και πράσινο είναι απιαστο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απόλυτα με όσους μιλάνε για την τιμή του. Για "οικονομικό" μοντέλο είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ!!!! Αν η Apple δεν αποφασίσει να ρίξει την τιμή του τουλάχιστον 100-150 ευρώ τότε το 5C θα είναι EPIC fail, να το θυμάστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά ο καθένας οτι θέλει λέει εδώ. Στην Γερμανία το 5c έχει ξεπουλήσει, για να το βρείς κάνεις μαραθώνα και το 5s είναι στα ράφια. Στον δρόμο παιζει να έχω δεί 100 5c και το 5s ούτε απο μακριά το έχω δεί ακόμα.Ειδικά σε μπλέ και πράσινο είναι απιαστο....

Για κάνε μας μια παράθεση ένα link να το υποστηρίξεις, εσύ που έχεις τα στοιχεία ότι αυτό που λες είναι σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ομως ρε παιδια σου σπασει η οθονη και αναγκαζεσαι να βαλεις μια οθονη μαιμου τι γινεται? Ολοκληρη εταιρια η νουμερο ενα σε αξια brand name και να μην εχει ανταλλακτικα επιτρεπεται? Αυτο κανεναν δεν τον εχω δει να το σχολιαζει.... Αυτο ειναι το κυριοτερο προβλημα της apple που ολοι το παραβλεπετε... Στα λαπτοπ σας πειραζει να παρετε ενα οχι καλης μαρκας λαπτοπ λογο μη υπαρξης service με την apple γιατι δεν τον πειραζει κανεναν???

 

Τί εννοείς, όταν σπάσει η οθόνη σε όλα τα μαγαζιά σε ρωτάνε αν θέλεις την κανονική Apple (official part number) ή μια μαϊμού. Απλά επειδή στην Ελλάδα είμαστε, πρέπει να προσέξεις ότι όντως σου βάζουν την κανονική.. 

 

Όσο για την Apple, αυτό που δεν έχει αναφερθεί είναι ότι γίνονται καθημερινά εκατομμύρια αγορές στο appstore και στο iTunes... Από αυτό και μόνο η Apple μαζεύει ρευστότητα που άλλες εταιρίες δεν μπορούν να μαζέψουν ούτε σε 5 ζωές.

 

Σε σχέση με τη Samsung τώρα δεν υπάρχει συγκριση γιατί πολύ απλά η Samsung είναι και κατασκευαστής εξαρτημάτων (πχ οθόνες) για άλλους κατασκευαστές (κινητών αλλά και ηλεκτρονικών γενικότερα). Άλλο η μία εταιρία λοιπόν και άλλο η άλλη.. Σαφώς και στο ΔΣ της Samsung ενδιαφέρονται για το αν πουλάνε τα τηλέφωνα τους, ΑΛΛΑ τα τηλέφωνα είναι απλά ΜΙΑ κουβέντα από τις 100 που έχουν να κάνουν σχετικά με την εταιρία.. Κοινώς, αν αύριο μεθαύριο σταματήσουν να παράγουν ΤΕΛΕΙΩΣ τηλέφωνα, η εταιρία σαν εταιρία θα συνεχίσει να παραμένει κολοσσός των ηλεκτρονικών αφού καλύπτει μία τεράστεια γκάμα προιόντων, κάποια εκ των οποίων έχουν εφαρμογή στην τηλεφωνία, στους υπολογιστές, και στις ηλεκτρονικές συσκευές γενικότερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά ο καθένας οτι θέλει λέει εδώ. Στην Γερμανία το 5c έχει ξεπουλήσει, για να το βρείς κάνεις μαραθώνα και το 5s είναι στα ράφια. Στον δρόμο παιζει να έχω δεί 100 5c και το 5s ούτε απο μακριά το έχω δεί ακόμα.Ειδικά σε μπλέ και πράσινο είναι απιαστο....

ισως γιατι στο αμερικα το παιρνουν ολοι με συμβολαιο και δε τους φαινεται η διαφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά ο καθένας οτι θέλει λέει εδώ. Στην Γερμανία το 5c έχει ξεπουλήσει, για να το βρείς κάνεις μαραθώνα και το 5s είναι στα ράφια. Στον δρόμο παιζει να έχω δεί 100 5c και το 5s ούτε απο μακριά το έχω δεί ακόμα.Ειδικά σε μπλέ και πράσινο είναι απιαστο....

Κόψε κάτι ρε μεγάλε,100 5c.

Δηλαδή στην Φρανκφούρτη τα μοιράζουν στον δρόμο;

Γιατί εδώ παραδίπλα που μένω εγώ δεν έχω πετύχει πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόψε κάτι ρε μεγάλε,100 5c.

Δηλαδή στην Φρανκφούρτη τα μοιράζουν στον δρόμο;

Γιατί εδώ παραδίπλα που μένω εγώ δεν έχω πετύχει πολλά...

 

''ΜΕΓΑΛΕ'' με 37€ και απεριοριστα σε ολα τα κινητα σταθερα, απεριοριστα μηνυματα, ιντερνετ 500 MB. ναι θεωρώ πως είναι τσάμπα. εγω χωρίς κινητο και πληρώνω 25 για να τα έχω όλα απεριόριστα...

Για κάνε μας μια παράθεση ένα link να το υποστηρίξεις, εσύ που έχεις τα στοιχεία ότι αυτό που λες είναι σωστό.

 

οκ θα πω στον κόσμο να γράψει τις εμπειρίες του σε blog και τους πωλητες της vodafone και της o2, να βάλουν στην σελίδα αυτά που μου είπαν.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''ΜΕΓΑΛΕ'' με 37€ και απεριοριστα σε ολα τα κινητα σταθερα, απεριοριστα μηνυματα, ιντερνετ 500 MB. ναι θεωρώ πως είναι τσάμπα. εγω χωρίς κινητο και πληρώνω 25 για να τα έχω όλα απεριόριστα...

 

 

Περίεργα πράματα,τότε πως δεν το πήραν χαμπάρι να τρέξουν όλοι και εδώ για να έχουμε χιλιάδες 5c στον δρόμο;

Μάλλον κάτι άλλο θα είναι,ίσως όπως είπα θα είναι ειδική προσφορά για την Φρανκφούρτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ θα πω στον κόσμο να γράψει τις εμπειρίες του σε blog και τους πωλητες της vodafone και της o2, να βάλουν στην σελίδα αυτά που μου είπαν.  ;)

 

Οπότε αυτό που μας λες μπορεί να είναι και "ράδιο αρβύλα", καθώς οι πωλητές ανά τον κόσμο (και μην μας πεις μόνο οι Έλληνες πωλητές) μπορούν να σου πουν ότι να ναι προκειμένου να διαφημίσουν και τελικά να σου πουλήσουν.

Θα μπορούσες να μας παραθέσεις ένα link ενός σοβαρού τεχνολογικού site στην Γερμανία, το οποίο, έστω και σε Γερμανικά, να αναφέρει αυτό που μας μετέφερες σαν "νέο" από τους πωλητές της Vodafone και της O2....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργα πράματα,τότε πως δεν το πήραν χαμπάρι να τρέξουν όλοι και εδώ για να έχουμε χιλιάδες 5c στον δρόμο;

Μάλλον κάτι άλλο θα είναι,ίσως όπως είπα θα είναι ειδική προσφορά για την Φρανκφούρτη.

 

ειδικότατη μόνο για την πόλη εδώ. o2online.de και δες τις τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...