Προς το περιεχόμενο

Windows Phone 8 Update 3 με υποστήριξη Full HD, τετραπύρηνων επεξεργαστών, driving mode


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου απαντησε ο φίλος απο πάνω. Και αν ειναι να διαλέγεις λειτουργικά για τα παιχνίδια τους καντο με κανα καλό παιχνίδι τουλάχιστον. Lol (έχουμε το halo, τι να μου πείτε; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν απαντάτε με link και καλά, να διαβάζετε κιόλας.

 

1. Δεν είναι Candy Crush. Κατι που σημαίνει ότι δεν συγχρονίζει με το αντίστοιχο στο Facebook.

 

2. Το τι παιχνίδια ή εφαρμογές χρειάζεται ο καθένας, είναι προσωπικό. Παρεμπιπτόντως, το συγκεκριμένο το παίζουν εθισμένα καποια εκατομμύρια κόσμου από τους οποίους σίγουρα κάποια στιγμή πολλοί θα θέλησαν να πάρουν WP συσκευή. Μαντέψτε τι έγινε.

 

3. Καλό είναι να βλέπουμε κάποια πράγματα αντικείμενα. Πάρα πολύ καλό λειτουργικό αλλά χωρίς καλό app store... Αύριο παίρνω WP αν έχει ένα καλό store. Του χρόνου και βλέπουμε όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hater βέβαια δεν είμαι κανενός λειτουργικού και όσο περισσότερα τόσο το καλύτερο. Κάποια στιγμή φαντάζομαι θα δοκιμάσω και WP αλλά συμφωνώ με τον φίλο παραπάνω στο 3

 

ας φτιάξει πρώτα καλό store και μετά γιατί όχι θα το σκεφτώ στις επιλογές μου, μέχρι τότε βλέπω αλλού περισσότερα πλεονεκτήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

κι εγώ θέλω να κάνω τα windows phone να μου αρέσουν αλλά ακόμα τα βρίσκω πολύ ελλειπή με τον ανταγωνισμό. σ αυτή την αποστροφή παίζει και ένα ρόλο η microsoft..δεν θέλω να της δώσω άλλα λεφτά πόσο μάλλον σ αυτον το μπούλη                                

 

stephen-elop0818.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτον μου φαίνεται μονοτονο το όλο ui(τα tiles σε <5' οθονη μου φαίνονται οπτικά άσχημα. στο 1520 μου αρέσουν). λείπει ο file manager και το otg(που το χρησιμοποιω πολύ)που από ότι ακούω θα έρθει κάποια στιγμή. στην ουσία το notification center είναι τα tiles αυτή τη στιγμή αλλά δε ξέρω κατα πόσο θα με βολευε κάτι τέτοιο. παραμετροποιηση(εστω να βαλω ενα wallpaper). notification led.

βλέπω οτι οι βασικές εφαρμογες υπάρχουν αλλά πολλές απο αυτές αν δεν κάνω λάθος ειναι στην ουσια η mobile εκδοση των αντιστοιχων site. δεν ειναι οτι δεν θέλω να χωνεψω τα wp, ειδικά το 925 το γλυκοκοιτάω, απλά δεν θα με καλυπταν σαν κυρια συσκευη.

Αυτό ειναι το θέμα οτι πολύς κοσμος ενω του αρέσουν τα πέρνει κυριως σαν δευτερα και για να δοκιμάσει το λειτουργικο.

Δεν ειμαι προκατηλειμμένος με το λειτουργικό, παρόλο που χρησιμοποιώ linux στον υπολογιστή μου και δεν συμπαθω τη microsoft, απλά ακόμα κι αυτή τη στιγμή πιστεύω ότι το κυριότερο που προσφέρουν τα lumia ειναι η πολύ καλή κάμερα, οι χάρτες και η 3χρονη υποστήριξη.

Εν ολίγοις δεν μου βγάζει τη σιγουριά πως ότι χρειαστώ ανα πασα στιγμή θα μπορέσω να το κάνω εύκολα οπως με το android και ios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτον μου φαίνεται μονοτονο το όλο ui(τα tiles σε <5' οθονη μου φαίνονται οπτικά άσχημα. στο 1520 μου αρέσουν). λείπει ο file manager και το otg(που το χρησιμοποιω πολύ)που από ότι ακούω θα έρθει κάποια στιγμή. στην ουσία το notification center είναι τα tiles αυτή τη στιγμή αλλά δε ξέρω κατα πόσο θα με βολευε κάτι τέτοιο. παραμετροποιηση(εστω να βαλω ενα wallpaper). notification led.

βλέπω οτι οι βασικές εφαρμογες υπάρχουν αλλά πολλές απο αυτές αν δεν κάνω λάθος ειναι στην ουσια η mobile εκδοση των αντιστοιχων site. δεν ειναι οτι δεν θέλω να χωνεψω τα wp, ειδικά το 925 το γλυκοκοιτάω, απλά δεν θα με καλυπταν σαν κυρια συσκευη.

Αυτό ειναι το θέμα οτι πολύς κοσμος ενω του αρέσουν τα πέρνει κυριως σαν δευτερα και για να δοκιμάσει το λειτουργικο.

Δεν ειμαι προκατηλειμμένος με το λειτουργικό, παρόλο που χρησιμοποιώ linux στον υπολογιστή μου και δεν συμπαθω τη microsoft, απλά ακόμα κι αυτή τη στιγμή πιστεύω ότι το κυριότερο που προσφέρουν τα lumia ειναι η πολύ καλή κάμερα, οι χάρτες και η 3χρονη υποστήριξη.

Εν ολίγοις δεν μου βγάζει τη σιγουριά πως ότι χρειαστώ ανα πασα στιγμή θα μπορέσω να το κάνω εύκολα οπως με το android και ios

Το ότι σου φαίνεται μονότονο είναι καθαρά υποκειμενικό οπότε δεν θα επεκταθώ. Πάντως δεν πρέπει να το έχεις πολυψάξει το λειτουργικό διότι υπάρχουν πολλές εφαρμογές με ωραία tiles που μόνο μονότονη εντύπωση δεν θα σου έκαναν μετά.

File manager όπως είναι σεταρισμένο με τα hubs το λειτουργικό δεν χρειάζεται. Και μην περιμένεις ποτέ να αποκτήσει βέβαια.

Κάνεις λάθος για τις εφαρμογές.

Wallpaper είναι εκεί που πρέπει. Πίσω από τα tiles δεν θα είχε νόημα. Notification led δεν είναι θέμα λειτουργικού αλλά του κινητού. πχ το trophy με wp7 ακόμη είχε led.

 

Γενικά δεν κατάλαβα σε τι ακριβώς σου δίνουν σιγουριά τα άλλα 2 λειτουργικά έναντι των wp. Ιδίως όταν αναφέρεις και το ios (το android μπορώ να το καταλάβω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File manager όπως είναι σεταρισμένο με τα hubs το λειτουργικό δεν χρειάζεται. Και μην περιμένεις ποτέ να αποκτήσει βέβαια.

Δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομυριο να μη μπει file manager!

Οπως μπηκε στο modern ui των windows 8.1,για να διαχειριζεται τα αρχεια του pc και του ενοποιημενου πλεον skydrive,ετσι θα γινει και στα wp!

Το skydrive θα θεωρηται μερος του αποθηκευτικου χορου της συσκευης και θα παψει να χρειάζεται ειδικο app για τη διαχειριση του.Αυτη θα γινεται απευθείας απο το file manager του λογισμικου,οπως γίνεται τωρα στα windows 8.1&RT!

Τα hup εχουν αλλο ρολο και χρηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι σου φαίνεται μονότονο είναι καθαρά υποκειμενικό οπότε δεν θα επεκταθώ. Πάντως δεν πρέπει να το έχεις πολυψάξει το λειτουργικό διότι υπάρχουν πολλές εφαρμογές με ωραία tiles που μόνο μονότονη εντύπωση δεν θα σου έκαναν μετά.

File manager όπως είναι σεταρισμένο με τα hubs το λειτουργικό δεν χρειάζεται. Και μην περιμένεις ποτέ να αποκτήσει βέβαια.

Κάνεις λάθος για τις εφαρμογές.

Wallpaper είναι εκεί που πρέπει. Πίσω από τα tiles δεν θα είχε νόημα. Notification led δεν είναι θέμα λειτουργικού αλλά του κινητού. πχ το trophy με wp7 ακόμη είχε led.

 

Γενικά δεν κατάλαβα σε τι ακριβώς σου δίνουν σιγουριά τα άλλα 2 λειτουργικά έναντι των wp. Ιδίως όταν αναφέρεις και το ios (το android μπορώ να το καταλάβω).

 

στο ότι αν λείψω λίγη ώρα η δεν παρατηρήσω το κινητό και μου ρθουν 10 notifications δε θα χρειαστεί να ψάχνω όλα τα tiles για να δω τι notification μου ήρθε αλλα θα κατεβάσω τη μπάρα οπου θα ειναι όλα μαζεμένα και θα μπορέσω να αλληλεπιδράσω απευθείας απο αυτά.

πως αν δεν μου αρέσουν τα εικονίδια του ui μου μπορώ ευκολα να τα αλλάξω. γενικά μπορω να φέρω το κινητό στα μέτρα μου.(ok στο ios δεν γινεται κατι τετοιο)

δεν υπάρχει κάτι που να σκεφτώ και να μην υπάρχει εφαρμογή στο store.

η αλήθεια ειναι ότι δε ξέρω τι παίζει με το ημερολόγιο. έχω διαβάσει ότι δεν συγχρονίζει με το google calendar. κακο αν ισχύει. θα μου πεις μπορεις να τα περασεις όλα στο outlook αλλα γιατί να το κάνω αυτό.

δεν εχει φακελους

αμα σκεφτω θα σου πω κι άλλα. θα μου πεις εναλλακτικες εχει(skydrive), αλλα εγω που είμαι συνηθισμένος στο android μου εγγυάσαι ότι δε θα μου λείψει τίποτα αν πουλήσω τώρα την android συσκευή μου και πάρω ένα καλό lumia?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ότι αν λείψω λίγη ώρα η δεν παρατηρήσω το κινητό και μου ρθουν 10 notifications δε θα χρειαστεί να ψάχνω όλα τα tiles για να δω τι notification μου ήρθε αλλα θα κατεβάσω τη μπάρα οπου θα ειναι όλα μαζεμένα και θα μπορέσω να αλληλεπιδράσω απευθείας απο αυτά.

πως αν δεν μου αρέσουν τα εικονίδια του ui μου μπορώ ευκολα να τα αλλάξω. γενικά μπορω να φέρω το κινητό στα μέτρα μου.(ok στο ios δεν γινεται κατι τετοιο)

δεν υπάρχει κάτι που να σκεφτώ και να μην υπάρχει εφαρμογή στο store.

η αλήθεια ειναι ότι δε ξέρω τι παίζει με το ημερολόγιο. έχω διαβάσει ότι δεν συγχρονίζει με το google calendar. κακο αν ισχύει. θα μου πεις μπορεις να τα περασεις όλα στο outlook αλλα γιατί να το κάνω αυτό.

δεν εχει φακελους

αμα σκεφτω θα σου πω κι άλλα. θα μου πεις εναλλακτικες εχει(skydrive), αλλα εγω που είμαι συνηθισμένος στο android μου εγγυάσαι ότι δε θα μου λείψει τίποτα αν πουλήσω τώρα την android συσκευή μου και πάρω ένα καλό lumia?

δοκίμασε το για μια εβδομαδα, και αν δεν σε βολέψει ειδικά,το 925 που είπες παραπάνω, θα έρθω να σου δωσω εγω 500€ να πάρεις ότι θες :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...