Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμα από σήμερα τα Windows 8.1 μέσω του Windows Store


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κρατώ "μικρό καλάθι" χόρτασα υποσχέσεις, και φυσικά τα γνωρίζει αφού ΟΛΟΙ απο τέλη Ιουνίου αρχές Ιουλίου τα λέμε, είται στο support είται με τα beta reports...

8RVIi.gif

Ιδωμεν!

Μετα απο μια ερευνα οσο αφορα το τι εγινε το με το photo app.Μαλων παιζει να ειναι μια υποχοριση/συμφωνια με το facebook,για επισημο app απο τους δευτερους!

Οποταν μερικες δυνατοτητες των apps των windows 8 θα μειωνα τη χρηση του facebook app,που για καποιο λογο δεν αρεσει καθολου στο facebook!

Το κακο ειναι οτι πηρε και ολα τα αλλα η μπαλα και εκει που περιμεναμε περισσοτερες επιλογες/πηγες να ενσωματωθουν στο app αφαιρεθηκαν και αυτες που ειχαν!

Στο site της ms εχουν φαει πολυ κραξιμο,γιατι ειναι σαν να μας κοροιδεψε πλασαροντας μας περσι, ενα νεο τροπο αλληλεπιδρασης με το κοινωνικο περιβαλλον μας και έρχεται τωρα να το αναιρεσει!

 

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows8_1-pictures/photos-app-in-81-loses-most-of-its-best-features/24ae3087-e627-4813-a887-49333a0d12dc

 

Για να δουμε τι πρόκειται να γινει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 231
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χλιαρή η αναβάθμιση,  MS ακόμα να μην έχει παραδεχθεί το λάθος της αλλά με μισόλογα να προσπαθεί να ξεγελάσει τους πικραμένους desktop users της. Με το κουτσουρεμένο start (button οχι menu) η εργονομία παραμένει χειρότερη των 7 αλλα καλύτερη από τα 8.0.

 

Μόνη λύση εξακολουθεί να αποτελεί το Classic Shell για κλασσική εμπειρία χρήσης

start menu x εβαλα εγω στα 8, ειναι καλυτερο αυτο;

 

κ επισης τι γινεται τωρα με το 8.1 αν εχουμε φορτωμενο καποιο τετοιο προγραμμα δλδ;

ποιο "υπερισχυει"; το προγραμμα ή τα windows; :P

 

Αυτό που θέλουν με το ζόρι να σε κάνουν να βάλεις email κατά την ολοκλήρωση της εγκατάστασης των 8.1 είναι απελπιστικά ενοχλητικό. Πρέπει να κάνεις πατέντες για να τις αποφύγεις. Τους έχω σιχαθεί πραγματικά με όλες αυτές τις εξυπνάδες που κάνουν για να κερδίσουν online χρήστες για τις άχρηστες υπηρεσίες τους.

δλδ; τι πατεντες κανουμε; για πες να ξερουμε κ εμεις,

 

απ οσο διαβασα παντως, εχει "δουλεια" μετα ε;

 

δλδ ελεγχος προγραμματων κ αναβαθμιση καποιων (κ σιγα μην εχει βγει η τελευταια,

μετα απο κανα μηνα), εγκατασταση ελληνικων (κι ο δικος μου ειναι αγγλικος),

ελεγχος ρυθμισεων (ειδικα οθονης και δη αναλυσεων ή/και γραμματοσειρων) κ δεν ξερω κ εγω τι αλλο.. πφφφ... το καλυτερο βεβαια ως ειθισται σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι να περιμενουμε λιγο, το χω κ κατεβαινει, αλλα μετα τα οσα διαβασα στο θεμα εδω μαλλον θα ακυρωσω για την ωρα κ βλεπουμε προσεχως

 

 

 

να ρωτησω κατι αλλο με την ευκαιρια;

 

αυτο το πλαϊνο μενου πως κλεινει ρε παιδια; το κλεινω δλδ με alt+f4,

αλλα εχει κ τροπο με το ποντικι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Some editions of Windows 8 don’t support the free update to Windows 8.1. These include:

  • Windows 8 Enterprise

  • Editions of Windows 8 Pro that are installed by enterprises using KMS activation

  • Editions of Windows 8 that are installed using an MSDN ISO, and activated using multiple activation keys

If you’re running one of these editions, you can't install the free update to Windows 8.1 or Windows RT 8.1 from the Store.

If you installed Windows 8 using an MSDN ISO, you might be able to install Windows 8.1 using a similar ISO from MSDN.

Otherwise, you might be able to perform a clean install. For more info, see Update to Windows 8.1: FAQ.

 

εγω απο msdn μια χαρα τα περασα με update απο το store...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιο λογο το Windows Update δε λειτουργει σωστα και μετα την επανεκινηση του pc κανει reverting changes και δεν φαινεται να εχουν γινει οι ενημερωσεις. Ουτε βλεπω την αναβαθμιση σε Windows 8.1 ,καμια βοηθεια ;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έγραφα οτι θα κρατήσει υποχρεωτικά το login με email και ότι θα πάει σε πιο κλειστές λογικές τύπου Apple,μου λέγατε όχι ότι δεν θα συμβεί αυτό.. Μας ζάλισε τα ...μυαλά ένα τέταρτο για να μπορέσουμε να δούμε desktop .. :P

 

 

post-227308-0-76857700-1382074441_thumb.png

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι δεν βλεπουν την αναβαθμιση στο store και εχουν win8 Pro

Πρεπει να πανε:

Settings--change pc settings--windows update

Κανοντας update απο εκει, και μετα απο το restart που ειναι απαραιτητο, εμφανιζεται η αναβαθμιση στο store.

 

Δεν ξερω αν το εχει πει καποιος μεχρι τωρα, αλλα μου πηρε 3 ωρες να βρω γιατι δεν μου το εμφανιζε εμενα.

Σε εμενα ουτε αυτο δουλεύει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έγραφα οτι θα κρατήσει υποχρεωτικά το login με email και ότι θα πάει σε πιο κλειστές λογικές τύπου Apple,μου λέγατε όχι ότι δεν θα συμβεί αυτό.. Μας ζάλισε τα ...μυαλά ένα τέταρτο για να μπορέσουμε να δούμε desktop .. :P

 

 

attachicon.gifArkas.PNG

 

 

Edit για όποιον μπορεί να ενδιαφέρει

πάμε ρυθμίσεις > change pc setings > accounts

εκεί επιλέγουμε πρώτα να μην χρειάζεται pass για να μπούμε στα Win και αφού κάνουμε και sign out απο τον λογαριασμό mail τότε μας λέει να δημιουργήσουμε έναν local account..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω εχω το εξης προβλημα οταν φορτωνουν τα windows  μετα το update μου βγαζει black screen  με μονο το ποντικι να δουλευει. Ξερετε τι μπορει να φταιει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισώ το Start Button στην "extended" taskbar στο 2ο και 3ο monitor...

 

Δεν τα έχω περάσει ακόμα γιατί είμαι στη μέση μιας δουλειάς, αλλά πριν με δεξί κλικ στην task bar>properties>Multiple Displays ξετσεκάρεις το show taskbar on all displays

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...